Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περισοτερα χρηματα που δωσατε για ενα παιχνιδι

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Περισοτερα χρηματα που δωσατε για ενα παιχνιδι

    Οτι λεει ο τιτλος.
    Καπου στο 1994 ειχε ερθει στο console club της Καλλιθεας το x-men: mutant apocalypse για το snes. Αφου ειχα δωσει καπου στα 50.000δρχ για τις 666 φορες που το επαιξα και το τερματισα, αποφασισα να το αγορασω.
    Δυστηχως το ιδιο μαγαζι το πουλανε 35.000δρχ, το πηρα λιγο καιρο μετα απο τα teleclub (btw και μαμω τις αλυσιδες, κριμα που κλεισανε) για 27.000δρχ. Μιας και δωσανε τοσα πολλα χρηματα οι δικοι μου (την ιδια εποχη ενα snes + donkey kong country εκανε 52.000 δρχ!) αποφασισα να το λιωσω ακομα περισοτερο, εχοντας μια ιδιετερη θεση στο Πανθεον των παιχνιδιων που ελιωσα μαζι τους.
    Ευχαριστες / δυσαρεστες αναμνησεις απο τους υπολειπους για πανακριβα παιχνιδια που αγοραζαμε απο τους τοτε (και τωρα!) πονηρους εμπορακους;
    Υγ. Δεν φαινεται ο υποτιτλος γιατι χωραει λιγα γραμματα. Ας το φτιαξει καποιος! Το θεμα ειναι για μη συλλεκτικες εκδοσεις η πακετα με πολλα παιχνιδια (οπως τα ultima collection).
    Ned Stark

    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
    Ειναι ο Getta Robo.

  • #2
    Την περιοδο που εκανα συλλογη με το Saturn, εδωσα γυρω στα 300 euro για το Dungeons & Dragons Collection ~New Sealed~ .

    Επισης, την περιοδο που βγηκε το Zelda-Majoras Mask, δεν ειχα N64 αφου το ειχα ανταλλαξει με κατι αλλα καλουδια.. Οποτε..εδωσα ενα PSX..μετα, 60.000 δρχ Για το game απτο console club ~αφου δεν το εβρισκα αλλου..~ . Ελα μου ομως που ηθελε κι expansion pack! + 20.000 δρχ
    Συνολο 80.000 δρχ και καθολου PSX.
    Να παει στο καλο η κασσετα και να μη ξαναγυρισει/

    Ευτυχως με τα χρονια εμαθα να ελεγχω την τσεπη μου. Οταν κουραζεσαι εσυ ο ιδιος για να βγαλεις καποια χρηματα , τα σεβεσαι περισσοτερο και κατα συνεπεια αναζητας καλυτερη/εξυπνοτερη διαχειριση τους :/
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #3
      Gia to wow otan vgike ton proto mina..
      90 euros... den paizei na ksanadoso perisotera gia game!

      Comment


      • #4
        100? για το FF VI

        Comment


        • #5
          Eixa dwsei 70 evrw gia to Soulcalibur 3 otan eixe prwtovgei.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            40€ World Of Warcraft.....
            40€ The Burning Crusade......
            8 κάρτες αναννέωσης χ 29€.....~= 240€
            ___________________________________ +
            = 320€ περίπου......

            Αξίζουν


            Gran Turismo 4 58€
            F.I.F.A'99 11.000δρχ
            Για SNES κάπου στα 20.000+ κάτι Games, δεν θυμάμαι όνομα
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • #7
              Γενικά δεν έχω δώσει μεγάλα ποσά για μη συλλεκτικά παιχνίδια...

              Από όσο θυμάμαι τα πιο ακριβά που πήρα ήταν το Dragon Quest VIII 59 ευρώ και το Shadow Of The Collusus 59 ευρώ.Βέβαια τώρα που τις ξαναβλέπω αυτές τις αγορές τις θεωρώ χαζές αφού ΑΝΕΤΑ τα έβρισκα πιό φθηνά(το Shadow μάλιστα μετά από κανένα 2μηνό το ίδιο μαγαζί το έριξε στα 30 ευρώ).Γενικά πλέον δύσκολα θα δώσω τόσα λεφτά για ένα μη συλλεκτικό game


              Comment


              • #8
                60.000 δρχ. μπορει και παραπανω για το Metal Gear Solid 2 προπαραγγελια απο Redline.

                Comment


                • #9
                  60.000 δρχ. μπορει και παραπανω για το Metal Gear Solid 2 προπαραγγελια απο Redline.
                  [/b]
                  Από εκμετάλλευση άλλο τίποτα μερικοί... άκου εκεί να χρέωνουν παιχνίδι 60000...
                  Το περισσότερο που έχω δώσει εγώ είναι κοντά στις 30000 για το mk 3 στο snes το 1996. Γενικά την εποχή του snes οι τιμές ήταν πολύ ψηλά <_<

                  Comment


                  • #10
                    60.000 δρχ. μπορει και παραπανω για το Metal Gear Solid 2 προπαραγγελια απο Redline.
                    [/b]
                    WTF? Είσαι σίγουρος??????Μου φαίνεται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ μεγάλο ποσό για game και η redline ΔΕΝ κλέβει τόσο πολύ...


                    Comment


                    • #11
                      ηταν προπαραγγελια δυστηχως, καποιες μερες πριν κυκλοφορησει το παιχνιδι κανονικα στην Ευρωπη αν θυμαμαι καλα.

                      Comment


                      • #12
                        30.000 Για Donkey Kong 64 - τουλαχιστον δινανε μαζι και το expansion pack.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #13
                          Σε δραχμες το μονο που θυμαμαι χαρακτηρηστικα ειναι 27.000 για το............. NBA Live 97 - SNES (lol).

                          Κατα τ αλλα σε ευρω 3 φορες μονο εχω πιασει το φασμα του 60ευρου (FFX, KH, RE4) και μια φορα εσκασα και 70 σε αυτη τη γενια βεβαια (VF5).

                          Κατα τ αλλα σχεδον ποτε δε παιρνω full price games για κανεναν λογο.


                          @ GroundZero: Πως εδωσες 70 για παιχνιδι που επρεπε να κανει 60;

                          Comment


                          • #14
                            Και εγώ για μη συλλεκτικό παιχνίδι μέχρι τα 30.000 έχω φτάσει, μια στο Donkey Kong 64 και μια στο Shenmue.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #15
                              Το μέγιστο ποσό που έχω δώσει για ένα παιχνίδι μη συλλεκτικό αν θυμάμαι καλα ήταν 70 ευρώ για τα MK;deadly alliance &jedi outcast
                              Carpe diem

                              Comment

                              Working...
                              X