Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φορητοί υπολογιστές...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by straier View Post
    Πρίζα και θερμότητα χρειάζεται/βγάζει και το desktop.
    Μην τα φας με τις τουρίστριες. Χρειαζόμαστε συνάλλαγμα, καλύτερα να τα φας από τουρίστριες.
    THAT!!!
    Carpe diem

    Comment


    • #47
      Originally posted by straier View Post
      Πρίζα και θερμότητα χρειάζεται/βγάζει και το desktop.
      Μην τα φας με τις τουρίστριες. Χρειαζόμαστε συνάλλαγμα, καλύτερα να τα φας από τουρίστριες.
      Γιαυτό δεν παίρνεις desktop για την φορητότητα.

      Comment


      • #48
        To τσίμπησα το Turbo-X τελικά. Το Amalur που δοκίμασα τώρα τρέχει νεράκι. Μια χαρά. Δεν νομίζω να του δοκιμάσω κάνα Alan wake όμως, εδω στον μεγάλο και μουγγρίζει λες και τον σφάζουν.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Μεγειές!

          Comment


          • #50

            Έρχονται φθηνότερα Ultrabooks

            Μα ποσο μπροστα βλεπω πια...

            Rest in pieces Desktops
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #51
              Λοιπόννν...Εκτός απροόπτου μέσα στον Απρίλιο το αργότερο θα πάρω λάπτοπ.
              Τι μάρκες προτείνετε;Βρήκα στον Κωτσόβολο ένα ΗΡ Pavillion στα 600 ευρώ που μου άρεσε πολύ και σε εμφάνιση και σε τεχνικά χαρ/κά.
              4gb RAM,1GB card graphics,15,6'',i5 quad core.
              Ακούγεται εντυπωσιακός αλλά δεν ξέρωτι να προσέξω.Ξαναδιάβασα τα όσα έχουν γραφτεί αλλά από τότε μέχρι τώρα υποθέτω πως όλο και κάτι θα έχει αλλάξει.Επίσης πως μπορώ να τσεκάρω αντοχές θερμότητας κλπ;


              edit:
              Βρήκα αυτόν
              Διάλεξε το νέο σου υπολογιστή στο Plaisio.gr. Desktop, Laptop και περιφερειακά απ' τα μεγαλύτερα brands όπως Apple, HP, Dell, Lenovo.


              και επίσης
              Διάλεξε το νέο σου υπολογιστή στο Plaisio.gr. Desktop, Laptop και περιφερειακά απ' τα μεγαλύτερα brands όπως Apple, HP, Dell, Lenovo.

              Διάλεξε το νέο σου υπολογιστή στο Plaisio.gr. Desktop, Laptop και περιφερειακά απ' τα μεγαλύτερα brands όπως Apple, HP, Dell, Lenovo.

              Διάλεξε το νέο σου υπολογιστή στο Plaisio.gr. Desktop, Laptop και περιφερειακά απ' τα μεγαλύτερα brands όπως Apple, HP, Dell, Lenovo.



              και γενικά για να μησας κουράζω με άπειρα λινκ θέλω τα εξής χαρ/κα:
              4πυρηνος,4 gb ram,1gb graphics card και από κει και πέρα δνε ξέρω τι άλλο να κοιτάξω.
              Carpe diem

              Comment


              • #52
                The new iPad, 16 GB, 499€
                iPad 2, 16 GB, 399€

                make your choice

                Comment


                • #53
                  ipad 3 με retina εννοειτε.. Δεν υπαρχει λογος να παρει κανεις το 2 αυτη τη στιγμη..

                  Comment


                  • #54
                    Τιμή;
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #55
                      UEG του προτείνω να πάρει iPad, όχι laptop .

                      Ασχέτως αυτού, διαφωνώ με αυτό που λες. Η μόνη διαφορά μεταξύ των 2 συσκευών είναι η ανάλυση, αφού η ανώτερη κάρτα γραφικών και μνήμη στοχεύουν στην υποστήριξη της ανάλυσης. Επίσης το 3 είναι ελαφρώς βαρύτερο και πιο παχύ. Σίγουρα η ανάλυηση κάνει τη διαφορά, αλλά και 100€ δεν είναι ασήμαντο ποσό.

                      Σε λίγες μέρες θα πάρω το 3, οπότε θα υπάρξει σχετικό feedback .

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Evans View Post
                        UEG του προτείνω να πάρει iPad, όχι laptop .

                        Ασχέτως αυτού, διαφωνώ με αυτό που λες. Η μόνη διαφορά μεταξύ των 2 συσκευών είναι η ανάλυση, αφού η ανώτερη κάρτα γραφικών και μνήμη στοχεύουν στην υποστήριξη της ανάλυσης. Επίσης το 3 είναι ελαφρώς βαρύτερο και πιο παχύ. Σίγουρα η ανάλυηση κάνει τη διαφορά, αλλά και 100€ δεν είναι ασήμαντο ποσό.

                        Σε λίγες μέρες θα πάρω το 3, οπότε θα υπάρξει σχετικό feedback .
                        Το κατάλαβα για αυτο ειπα να παρει το 3.. Η αναλυση για εμενα παιζει τεραστιο ρολο ειδικα για laptop replacement που το θελω. Κοιτα αν εχεις ηδη ipad2 να παρεις 3 μονο για την οθονη δεν αξιζει αλλα αν δεν εχεις καθολου δε βρισκω κανενα λογο να παρεις το 2 αλλα ισως its just me... Και εγω θα το χτυπησω το 3 μαλλον..

                        Comment


                        • #57
                          To 2 το πήρα πριν από λίγο καιρό (6 βδομάδες) με το σκεπτικό να το πουλήσω (το είχα κανονίσει από τότε σε ποιον θα το δώσω), ώστε να πάρω το 3 όταν βγει. Τώρα θα με ρωτήσεις γιατί το έκανες... γιατί τη διαφορά θα την έχανα σε εκτυπώσεις . Το χρησιμοποιώ κυρίως για διάβασμα (μέσα σε αυτό το διάστημα διάβασα πάνω από 600 σελίδες), οπότε όσο μεγαλύτερη η ανάλυση, τόσο το καλύτερο. Όταν το πάρω θα ανεβάσω εικόνες για να δεις διαφορά.

                          Αν έχεις τα λεφτά πάντως μην το σκέφτεσαι, πάρε το . Αν έχεις την οποιαδήποτε πληροφορία, στείλε πμ.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Evans View Post
                            Αν έχεις τα λεφτά πάντως μην το σκέφτεσαι, πάρε το . Αν έχεις την οποιαδήποτε πληροφορία, στείλε πμ.
                            Ενα quick question εχω μονο και το γραφω εδω γιατι πιστευω μπορει να ενδιαφερει και αλλους. Λοιπον αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να εχει τα βασικα office applications(Συμβατα με την μορφη) και αν μπορω να βαλω εξωτερικο πληκτρολογιο (λογικα της apple θα γινεται) θελω πχ να κανω edit μια εργασια και να τη κανω save σε .docx και να τη στειλω σε email.

                            Comment


                            • #59
                              Δεν εχω δουλεψει με κατι σχετικο, αλλα ξερω οτι υπαρχουν αρκετες λυσεις. Documents to go ειναι η μια εφαρμογη που ξερω και ακουω καλα λογια (υπαρχει και δωρεαν εκδοση), ενω υπαρχει και η σουιτα της apple. Παλιοτερα ειχα διαβασει οτι η microsoft ετοιμαζει το office. Σχετικα με το πληκτρολογιο, υπαρχουν και first party και third party, ειτε bluetooth ειτε dock. Σκοπευω να αγορασω ενα bluetooth third party, αλλα αργοτερα. Σε γενικες γραμμες πιστευω οτι θα μπορεις να κανεις αυτο που θελεις, αλλα μην περιμενεις να εχεις ολες τις ανεσεις και τις λειτουργιες που βρισκεις στο desktop.

                              Παρεπιπτοντως, το πηρα το 3rd generation. Η αναλυση της οθονης ειναι φαινομενικη, δεν εχω ξαναδει τοσο καθαρη εικονα. Ειναι ελαφρως πιο βαρυ και πιο παχυ συγκριτικα με το παλιο, αλλα το συνηθιζεις γρηγορα. Αν δεν ετυχε να πιασεις iPad 2 στα χερια σου, δε θα σε απασχολησει καν. Η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα, αλλα πλεον κατι 5 ωρες να φορτισει πληρως, κατι που προσωπικα μου κακοφανηκε αρκετα. Το 2 φορτιζε σε δυο με δυομιση ωρες, κατι που εκανε τη χρηση του πολυ ευελικτη. Εδω εισαι αρκετα περιορισμενος, μια που πραγματικα η φορτιση της μισης ωρας δε θα σου προσφερει τιποτα το ουσιαστικο. Περαν τουτου, δε βρισκω καποιο αλλο μειονεκτημα.

                              Αν το αγορασεις αμεσα, ριξε μια προσεκτικη ματια για dead pixels και λαθος χρωματα. Αρκετοι ειχαν τετοια προβληματα, μεσα σε αυτους και εγω. Το πρωτο που πηρα ειχε τουλαχιστον τρεις μαυρες κουκιδες (που μεταφραζονται σε τουλαχιστον 10 dead pixels). Ευτυχως μου το αλλαξαν με ενα που ειναι κυριολεκτικα αψοξο.

                              Το smart cover κουμπωνει αψογα παντως. Φοβομουν οτι το παχος και το παραπανω βαρος θα δημιουργουσαν προβλημα, αλλα ευτυχως ειναι απολυτα συμβατο. Το 3rd party dock παλι δεν το κραταει σταθερα.

                              Αυτα σε γενικες γραμμες. Θα ανεβασω screenshots αργοτερα. Αν θελεις τιποτε αλλο, πες.

                              Comment


                              • #60
                                Κάτι με τη φόρτιση: Δεν έχει δύο ταχύτητες φορτίσεων; Μία γρήγορη μέχρι το 80-90% και μετά μια αργή μέχρι το 100%. Δεν πρέπει να είναι γραμμικός ο χρόνος φόρτισης. Πόσο % φορτίζει σε 2 ώρες πχ;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X