Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φορητοί υπολογιστές...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Δεν παρατήρησα, για να είμαι ειλικρινής. Ούτε 48 ώρες δεν έχουν περάσει, βλέπεις, από τότε που το αγόρασα. Αυτό που πρόσεξα, και για το οποίο μπορώ να μιλήσω με σιγουριά, είναι ότι η φόρτιση διαρκεί πολύ περισσότερο από ότι στο iPad 2. Αρκετοί που το άνοιξαν υποστηρίζουν ότι έχει 70% μεγαλύτερη μπαταρία, ώστε να παρέχει την ίδια αυτονομία με το προηγούμενο iPad.

    Comment


    • #62
      Κάποιες απορίες μιας και είμαι εντελώς άσχετος.
      Οι Ι5 είναι τετραπλοί έτσι;Επίσης πόση ταχύτητα πρέπει να έχουν για να είναι καλός;
      Οι κάρτες γραφικών Intel HD είναι καλές;Είναι shared ή ξεχωριστές;
      Είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους 2 με μια προτίμηση στον Toshiba.
      Συνδεθείτε στο web, οργανώστε και μοιραστείτε τις φωτογραφίες σας, συνδεθείτε με φίλους κ SKU:PER.900946

      Το Toshiba Satellite C660-258 είναι ένα notebook που απευθύνεται σε εκείνους που SKU:PER.904636


      Αν μπορείτε,βρείτε μου ένα καλό σύστημα να τρέχει Skyrim,Witcher 2,Crysis με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα.Για recommended requirements λέω.
      Carpe diem

      Comment


      • #63
        http://ark.intel.com/products/53450/...Cache-2_40-GHz)


        # of Cores 2
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • #64
          Θα σε ξενερώσω, γιατί οι κάρτες Intel HD δεν υποστηρίζονται επίσημα από πολλούς δημιουργούς βιντεοπαιχνιδιών. Η καλύτερη επιλογή είναι να χτυπήσεις μία NVidia.

          Μία NVidia GeForce GTX 550 Ti και πάνω είναι στα €170+. Κάνε μία γρήγορη έρευνα να τις συγκρίνεις ΚΑΙ οικονομικά ΚΑΙ αποδοτικά.
          sigpic

          Comment


          • #65
            Ψάχνω να βρω λάπτοπ για δουλειά γραφείου.Όριο τα 300 ευρώ.
            Πείτε αξιόπιστες μάρκες και μοντέλα.
            ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ.
            Carpe diem

            Comment


            • #66
              Σε αυτην την τιμη σεν υπαρχει τιποτα αξιόπιστο, αγόρασε ο,τι να'ναι.

              Απορώ που ο κοσμος ακομα νομίζει οτι υπαρχουν αξιόπιστοι υπολογιστές στα 300€. Τα καλα μηχανήματα κοστίζουν, πάρτε το αποφαση .

              Comment


              • #67
                Πες έστω αξιόπιστες μάρκες ρε άνθρωπε και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε.Άλλωστε δεν είναι για μένα.
                Carpe diem

                Comment


                • #68
                  Δες εδω: http://www.cosmodata.gr/category/599/notebooks

                  Στα γρηγορα προτεινω αυτο: http://www.cosmodata.gr/product/1862...tiko-choro-1tb

                  Σ αυτα τα χρηματα δεν εχεις πολλα να σκεφτεις.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #69
                    Στα 300 ευρώ ό,τι και να πάρεις είναι το ίδιο. Ξέρω πως παίζουν Asus και HP αρκετά φτηνά, που σα μάρκες έχουν αξιοπρεπές service. Με λίγη τύχη ίσως βρεις και κανένα παλιό Toshiba που είμαι πολύ ικανοποιημένος πελάτης. Dell δεν είχα ποτέ οπότε δεν ξέρω, Lenovo είναι η παλιά ΙΒΜ που την αγόρασε εδώ και χρόνια μια κινέζικη εταιρία οπότε δεν τα ακουμπάω, Turbo-X = Πλαίσιο. Στο Σκρουτζ έχει επιλογές και στα 300 και στα 350.

                    Να προσέξεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ RAM, γιατί στα ίδια χρήματα βρίσκεις με 2 και 4 GB, και επεξεργαστή (παίζει τράμπα με Celeron και ΑΜD με πολύ χαμηλότερο χρονισμό, προτίμησε σαφώς την πρώτη). Επίσης να τσεκάρεις το λειτουργικό, γιατί μερικά φτηνά έρχονται είτε με Linux είτε με τίποτα.

                    Πρόσφατα αγόρασα ένα HP στα 340 με Windows 8.1 που είναι απλά για Internet, Skype και κανένα Office στο τσακίρ κέφι. Χαμηλή ποιότητα κατασκευής στα πλαστικά, όπως καταλαβαίνεις, αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν και παραμένουν chipsets. Αν κάτι χαλάσει απλα το πας στην αντιπροσωπεία και τους λες "χάλασε".
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Titus View Post
                      Lenovo είναι η παλιά ΙΒΜ που την αγόρασε εδώ και χρόνια μια κινέζικη εταιρία οπότε δεν τα ακουμπάω,

                      Γιατί έτσι?
                      Η Lenovo είναι η κινέζικη και από όσο έχω δει και διαβάσει έχει καλό όνομα στην αξιοπιστία.
                      Πρόσφατα αγόρασε και το mobile κομματι της Motorola. Δεν είναι κανένα μαγαζάκι.

                      Εγώ πάντως αυτό:



                      Εύκολα το αγόραζα.
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • #71
                        Θα δινες ευκολα 1300€;;;

                        Παντως συμφωνω για Lenovo με NickTG, αντιθετα εχει πεσει πολυ στα ματια μου η HP.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Ramparter View Post
                          Θα δινες ευκολα 1300€;;;

                          Έχει 36 άτοκες!
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • #73
                            Συμφωνώ με το Ramparter για HP, απλά για τα χρήματα που συζητάμε τι ειν'ο κάβουρας τι ειν' το ζουμί του. Για mid -high range μηχανήματα εμπιστεύομαι πολύ την Toshiba αφού πρώτα όμως δω τι οθόνες έχει βάλει στην κάθε σειρά. Δύο Satellite που έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία χρόνια είναι σκυλιά μαύρα αλλά τα χρώματα δεν είναι πολύ ζωντανά. Ευτυχώς τα χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο για κείμενο παρά για gaming ή κάτι παρόμοιο οπότε δε με πειράζει.

                            Για Lenovo, δεν έχω κάποιο επιχείρημα να στηρίξω την άποψή μου, είναι απλά υποκειμενική παραξενιά και ξέρω την πορεία της εταιρίας - μόνο μαγαζάκι δεν τη λες, είναι από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές στον κόσμο. Απλά...δε θέλω να δώσω λεφτά σε Κινέζους (οικονομικός ρατσισμός?), και κυρίως δεν εμπιστεύομαι το QA τους με τίποτα.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Titus View Post
                              Απλά...δε θέλω να δώσω λεφτά σε Κινέζους (οικονομικός ρατσισμός?)
                              Όταν όμως πληρώνουν το hosting του server είναι καλά ε;

                              Comment


                              • #75
                                Εεεεεεεεε αυτοί έχουν το ελεύθερο να κάνουν με τα λεφτά τους ό,τι θέλουν

                                Altair τελικά τι έκανες?
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X