Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    5850 έχει .

    Comment


    • #17
      Ουτε ο ιδιος δεν ξερει τι εχει μαλλον

      Comment


      • #18
        Είχα μπερδευτεί, 5850 έχω.



        Δεν είναι oc.

        Originally posted by crpl_shepherd View Post
        Bioshock 2, pffff καθεσαι και ασχολεισαι με κακοφτιαγμενα console ports ελεος, ουτε καν 360 controller support δεν εχει το εκτρωμα.
        Δεν ξέρω τι εννοείς, αλλά έτσι και αλλιώς ότι δωρεάν ευπρόσδεκτο. Πέρα από αυτό μου άρεσε το πρώτο και εφόσον έχω pc που παίζει το δεύτερο μέρος για πλάκα δεν υπάρχει κανένας λόγος να το παίξω σε κονσόλα. Μιας και είπες για χειριστήριο, τα Assassin Creeds για pc δέχονται χειριστήριο 360;

        Eπίσης εδώ 2 videos, αρκεί να έχετε facebook
        Crysis frame rate
        http://www.facebook.com/manos.kapetanikolas?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=450033921235

        video με τον θόρυβο που κάνει το pc που μόλις απέκτησα
        http://www.facebook.com/manos.kapetanikolas?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=450003121235
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #19
          Μερικες φορες ειναι καλυτερα να παιζεις το ταδε παιχνιδι σε κονσολα ακομα και αν εχεις σοβαρο pc, ειδικα οταν το πορτ απο κονσολα σε pc εχει γινει τοσο ΑΘΛΙΑ και προχειρα, για παραδειγμα το πρωτο bioshock ειχε πολυ στενο field of view ( κοντα στις 60 μοιρες ενω το standard ειναι 90 - 100 και 110 για 16:10 και 16:9 αντιστοιχα ) δεν ειχε να διαλεξεις αναλυση 16:10 απτα options και το mouse ειχε χαλια αποκριση by default αντι για κανονικο 1:1, το ιδιο τραγικο προβλημα εχουν και αλλα παιχνδια στην unreal engine, με λιγο πειραγμα εδω και εκει διορθωνεται αλλα κανονικα θα επρεπε να ειναι ετσι out of the box αντι να λιωνουμε στο google fu.

          Τα ιδια καραγκιοζιλικια παρατηρω καλη ωρα και στο single player κομματι του medal of honor, τα assasin's creed και γενικα οτιδηποτε εχει την σταμπα games for windows live εχει αυτοματα και φυσικη υποστηριξη για 360 controller, τωρα πως τα καταφερανε οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ και αφαιρεσανε αυτο το feature απτο 2ο bioshock ενας θεος ξερει.

          Btw τα παραπανω προβληματα ( fov 65 / mouse acceleration - smoothing by default ) για πολλους ειναι "αορατα" οποτε ισως τζαμπα καθομαι και τα γραφω, επισης με λιγο ψαξιμο σε κανενα forum και αλχημειες στα .ini συνηθως την βρισκεις την ακρη, το θεμα οτι τα τελευταια χρονια που εχουμε πηξει στα προχειρα console port και η λιστα μεγαλωνει επικυνδυνα, FEAR2 borderlands modern warfare 2 star wars force unleashed και δεν συμαζευεται.

          A και την επομενη φορα που δεν εισαι σιγουρος τι εχεις κατεβασε gpu-z ή πολυ απλα συναρμολογησε τον υπολογιστη ο ιδιος :p

          Comment


          • #20
            Nαι ξέρω πως μερικές φορές γίνονται τέτοιες μαλακίες όπως με το πρώτο Bioshock, αλλά όπως είπα και πάνω ότι δωρεάν ευπρόσδεκτο πόσο μάλλον όταν μπορείς να το παίξεις όσο καλύτερα γίνεται.

            Το pc εγώ το έφτιαξα, παρήγγειλα τα επι μέρους τμήματα από τρια ή τέσσερα καταστήματα, δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς. Πάντως έψαχνα μέσω skroutz.gr.

            Μερικές εικόνες από το pc...ελπίζω να βάλει και ο evans ή όποιος άλλος θέλει..

            όταν το έφτιαχνα


            η πετσέτα είναι απο το στρατό




            και σε λειτουργία
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #21
              Θα βάλω κι εγώ κάποια στιγμή (άμεσα σχετικά γιατί θα το ανοίξω για ξεσκόνισμα), αν και το δικό μου κουτί είναι πολύ μικρό (lian li μικρό, mid tower δεν ξέρω πώς ακριβώς πάνε τα μεγέθη).

              edit:

              Για να καταλάβετε τι κουτί έχω, πάρτε το γενικότερο set up και μετά θα σας δώσω και το εσωτερικό του υπολογιστή .

              Comment


              • #22
                Crysis με CCC (level 5) και high res foliage. Επίσης έβαλα 2x AA και V-SYNC (οκ το είχα και πριν αυτό). Τα ίδια και καλύτερα frames .



                Βάζω μόνο link γιατί η εικόνα είναι 3MB. Κοιτάξτε frames .

                Comment


                • #23
                  Σε μένα τουλάχιστον δεν εμφανίζεται η εικόνα...
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #24
                    Πφφ θα τραβήξω αύριο μία νέα (αν και σε μένα εμφανίζεται κανονικά).

                    Comment


                    • #25
                      Kanonika emfanizetai apla kanei ora (imageshack bandwith?)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #26
                        Aυτό το mod με το demo του Crysis λειτουργεί; που μπορώ να το βρω;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #27
                          Ορίστε και μία φωτογραφία του υπολογιστή από μέσα. Είναι λίγο σκοτεινή βέβαια .



                          Ξαναλέω ότι το κουτί είναι μικρό. Κάτω αριστερά είναι το μέρος για τους σκληρούς δίσκους και ένα fan (δε φαίνεται καλά), κάτω δεξιά είναι τροφοδοτικό, κάτω από το τροφοδοτικό CPU και ψήκτρα, πάνω αριστερά μέρος για drives (δεν έχω κανένα, μόνο εξωτερικό με 2 USB) και πάνω δεξιά κάρτες γραφικών. Η 5850 είναι το τούμπανο που φαίνεται, η άλλη (η μικρή) δε φαίνεται σχεδόν καθόλου, κρύβεται από τον ανεμιστήρα. Πάνω πάνω έχω ένα ακόμα fan αλλά δε φαίνεται καθόλου. Αυτά . Όταν παίζω κάποιο παιχνίδι η κάρτα γραφικών συνήθως φτάνει τους 87 βαθμούς (ανάλογα το παιχνίδι πάντα). Για τον επεξεργαστή δε θυμάμαι, αλλά είναι μόνιμα πολύ καλά. Έχω συνδέσει το μεγάλο fan και αυτό που είναι πάνω πάνω (που δε φαίνεται) με καλώδια που ρίχνουν στο μισό την ενέργειά τους ώστε να μην κάνουν φασαρία. Η θερμοκρασία παραμένει και πάλι εξαιρετική φυσικά. Το ίδιο έκανα και για τη μικρή κάρτα, έβγαλα το καλώδιο τροφοδοσίας του ανεμιστήρα από την κάρτα και το συνέδεσα με το τροφοδοτικό, με ένα παρόμοιο καλωδιάκι. Φυσικά όλα αυτά μου τα είπε αυτός ο φίλος μου, εγώ δεν τα ήξερα .

                          Τον καθάρισα κι όλας σήμερα και δεν έχει καθόλου σκόνη.

                          crpl ερώτηση ρε. Πήγα να βάλω λίγο fallout σήμερα και είχα 30 λιγότερα frames. Δεν κατάλαβα γιατί συνέβη κάτι τέτοιο, τον άνοιξα, τον καθάρισα πλήρως και τώρα τρέχουν όλα όπως πρέπει να τρέχουν. Χτες επίσης δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ξέρεις τι μπορεί να συνέβη;

                          Comment


                          • #28
                            Εχω να ασχοληθω σε προσωπικο επιπεδο με ati πανω απο 2 χρονια, ισως εγινε καμια χαζομαρα με τον driver και εμεινε η καρτα στα 2D clocks ενω επαιζες, δεν ειναι απιθανο, την επομενη φορα εχε και το gpu-z να τρεχει απο πισω να βλεπεις τα ρολογια της οταν κανεις alt+tab.

                            Μαζεψε κανα καλωδιο με tie wrap,δες αν μπορεις να χωρεσεις και τπτ κατω απτην μητρικη, χειροτερα και απο μενα ειναι το εσωτερικο σου

                            Comment


                            • #29
                              Πω ρε τι καλώδιο και κακό;

                              Καλύτερα να έπαιρνες full tower, σε μένα όπως θα είδες δεν υπάρχει τίποτα μπροστά απο CPU, GPU κτλ. Με τι θερμοκρασία λειτουργεί η κάρτα σου;

                              Originally posted by Evans View Post
                              crpl ερώτηση ρε. Πήγα να βάλω λίγο fallout σήμερα και είχα 30 λιγότερα frames. Δεν κατάλαβα γιατί συνέβη κάτι τέτοιο, τον άνοιξα, τον καθάρισα πλήρως και τώρα τρέχουν όλα όπως πρέπει να τρέχουν. Χτες επίσης δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ξέρεις τι μπορεί να συνέβη;
                              Μάλλον απο τη θερμοκρασία.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #30
                                Ρε παιδιά δεν μπορούσε να γίνει τίποτε άλλο. Το κουτί που έχω το πήρα πριν 4 χρόνια, τότε το βρήκα προσφορά 70€ και τώρα ένα αντίστοιχο κάνει πάνω από 120€ από όσο ξέρω, είναι φοβερή ποιότητα κατασκευής και χώρεσε τα πάντα πολύ άνετα.

                                Η κάρτα γραφικών αυτή τη στιγμή βρίσκεται στους 56, όταν τρέχω κάποιο σύγχρονο παιχνίδι που έχει πολλά γραφικά είναι στα 86-87 συνήθως. Το καλοκαίρι έφτανε και τους 90-91 σε ελάχιστες περιπτώσεις. Στην περίπτωση αυτή φυσικά μπορώ να βάζω το μεγάλο ανεμιστήρα του κουτιού να δουλεύει στη full ισχύ του (που θα κάνει πολύ θόρυβο), αλλά η θερμοκρασία πέφτει 10 βαθμούς. Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη θερμοκρασία, και το καλοκαίρι που έκανα full χρήση (τερμάτισα Metro 2033 και Batman AA) ποτέ δεν ξέφυγαν τα πράγματα.

                                Comment

                                Working...
                                X