Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Εμένα η κάρτα μου όταν δεν τρέχει κάποιο game έχει θερμοκρασία 34 βαθμούς κελσίου. Εσένα βέβαια είναι και οc αλλά κυρίως γίνεται ένας ψιλοχαμός από καλώδια εκεί μέσα. Καλύτερα να έπαιρνες ενα full tower. Aν δεις γενικά, πχ σε video στο youtube, όσοι φτιάχνουν pc για games πάντα βάζουν μεγάλο κουτί για καλή κυκλοφορία του αέρα.

    Το τροφοδοτικό είναι πάνω απο την cpu;
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #32
      Με full tower όντως θα ήμουν πιο άνετα, αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα με τις θερμοκρασίες που "πιάνω." Αν έφτανα τους 95 βαθμούς για παράδειγμα ναι θα είχα πρόβλημα, αλλά όσο είσαι κάτω από το όριο των 90 δεν έχεις πρόβλημα (και εγώ είμαι άνετα πιο χαμηλά). Φυσικά παίζει ρόλο και το oc. Τώρα που έπαιζα Fallout πάντως ήμουν μόνιμα στους 80 σε εξωτερικά περιβάλλοντα, ενώ σε εσωτερικά ήμουν γύρω στους 75.

      Τα καλώδια είναι τόσα επειδή αφενός έχω μία παραπάνω κάρτα, αφετέρου έχω και ένα φουρφούρι περισσότερο. Ίσως να μπορούσα να τα συμμαζέψω λίγο περισσότερο, αλλά τσάμπα κόπος θα είναι.

      Το τροφοδοτικό είναι πάνω από την ψύκτρα του επεξεργαστή, ναι. Ουσιαστικά ο αέρας που βγαίνει από την ψύκτρα πάει στο τροφοδοτικό και βγαίνει από πίσω. Μην ανησυχείς για τη θερμοκρασία, το μηχάνημα το έχω 9 μήνες κοντά και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα .

      Comment


      • #33
        Τώρα που έπαιζα Fallout πάντως ήμουν μόνιμα στους 80 σε εξωτερικά περιβάλλοντα, ενώ σε εσωτερικά ήμουν γύρω στους 75.
        Ε όσο να πεις όταν είσαι έξω δεν έχει κλιματισμό γι'αυτό και σου ανεβαίνει η θερμοκρασία...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #34
          Μάλλον απο τη θερμοκρασία.
          Τώρα το είδα αυτό, πόσες φορές πρέπει να πω ότι ΔΕΝ έχω πρόβλημα από θερμοκρασία . Άσε που πώς μπορεί η θερμοκρασία να προκαλέσει πρόβλημα στην απόδοση; Εδώ καλοκαίρι πέρασε με μεγαλύτερες θερμοκρασίες και δεν είχα ποτέ πρόβλημα .

          Comment


          • #35
            i thermokrasia epireazei thn apodosi.

            esy mia xara eisai kai entaksei einai to kouti.

            prosexe mono na MH klaneis konta sto PC mporei na gamithei to sympan.

            Klase ligo pio pera, sto dwmatio tou Deus px .
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • #36
              Το παραπάνω ποστ μπορεί να θεωρηθεί flame;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Dragon Age: Origins 1280x1024 (very high, 8x anti-aliasing).








                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #38
                  Διάλεξες το χειρότερο δυνατό παιχνίδι για να βάλεις εδώ. Το Dragon Age είναι γνωστό για το μέτριο οπτικό του αποτέλεσμα και ειδικά στο ΧΒΟΧ φαίνεται πραγματικά άσχημο. Το είχα πρωτοδεί στο σπίτι του Αlucard και είχαμε απογοητευτεί.

                  Α ναι, Απ'ό,τι βλέπω το παίζεις σε PC. Αν σε ενδιαφέρει, στείλε μου ΠΜ να σου δώσω Links για ένα mod που σου βάζει 4 quickbars, 2 - 3 βελτιωτικά για bugs και ένα mod που σου βάζει stash στο camp σου. Θα σου λύσουν τα χέρια.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #39
                    Titus στείλτα σε μένα, υπολογίζω σε 5 μέρες να το ξεκινήσω .

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Titus View Post
                      Το Dragon Age είναι γνωστό για το μέτριο οπτικό του αποτέλεσμα και ειδικά στο ΧΒΟΧ φαίνεται πραγματικά άσχημο.
                      Στο pc δεν έχει καθόλου μέτριο οπτικό αποτέλεσμα και δεν είναι άσχημο. Οι κονσόλες είναι άλλη ιστορία. Και η έκδοση του Crysis 2 σε κονσόλα ίσως να είναι λίγη μπροστά στην pc έκδοση.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #41
                        Οι κονσόλες είναι άλλη ιστορία. Και η έκδοση του Crysis 2 σε κονσόλα ίσως να είναι λίγη μπροστά στην pc έκδοση.
                        Τώρα το υποστηρίζεις αυτό ε;

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Evans View Post
                          Τώρα το υποστηρίζεις αυτό ε;
                          Όχι ανέκαθεν. Όταν πήρα pc το 2005 (που αναλογικά για την εποχή του δεν ήταν τόσο gaming και γαμάτο όσο αυτό που έχω τώρα) δεν έπαιζα σχεδόν καθόλου με κονσόλες μέχρι να πάρω ps3. Σε κάποια φάση που πάλιωσε το πρώτο pc και δεν έπαιζε τα σύγχρονα games έπαιζα ξανά με κονσόλες. Τώρα παιζω πάλι pc που σημαίνει παιζω τσάμπα και με την καλύτερη δυνατή ποιότητα όσα game γουστάρω, και πιο συγκεκριμένα θέλω να τερματήσω ένα κάρο δυτικά rpgs. Tώρα παιζω Fallout 3, μετά θέλω να ξεκινήσω Dragon Age: Origins, The Witcher, Fallout: New Vegas, Mass Effect, Mass Effect 2, Empire Total War και άλλα games όπως Crysis, Crysis 2, Deus Ex 3: Human Revoltution, Cod: Black Ops, Shogun 2: Total War ENNOEITAI Guild Wars 2......γενικά υπάρχει πάρα πολύ πράμα για να παιξω και με ελάχιστο οικονομικό κόστος σε σχέση με τις κονσόλες. Βέβαια και στο PS3 θα πάρω σίγουρα Killzone 3, Infamous 2 και επίσης με ψήνει πολύ και το νέο Castlevania.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #43
                            Καλά ρε αφού σου αρέσουν τόσο τα RPGs γιατί δε δοκίμασες τόσο καιρό το Demon's Souls;

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Evans View Post
                              Καλά ρε αφού σου αρέσουν τόσο τα RPGs γιατί δε δοκίμασες τόσο καιρό το Demon's Souls;
                              Moυ αρέσουν τα rpg (δυτικά κυρίως) όχι τα σαδομαζοχιστικά rpgs.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #45
                                Καλά δοκίμασε το και μετά έλα να μου πεις αν θα σου αρέσει ή όχι .

                                Comment

                                Working...
                                X