Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Evans View Post
    Δεν ξέρω φυσικά και όταν το αγόρασες τι σκοπό είχες, για gaming πάντως θα άξιζε περισσότερο να πάρεις i3 και τη διαφορά να τη δώσεις σε καλύτερη κάρτα.
    o rly ?

    CPU Performance. Black Ops benchmarks and performance analysis -- Developed by Treyarch, Call of Duty: Black Ops debuts a new theme around the Cold War conflict. We test 19...


    Τα παιχνιδια που εχουν ουσιαστικο ωφελος οταν εχεις 3 πυρηνες και πανω εχουν αυξηθει σημαντικα τα τελευταια 2 χρονια, περα απτα κακογραμμενα console port σαν το black ops :p

    Συμφωνω βεβαια με την λογικη οτι για gaming pc πρεπει πρωτα να δινουμε το βαρος στην επιλογη της καρτας και μετα στην cpu, ενδεχoμενως ομως να υπαρχουν και καποιες παγιδες

    You don't buy a high end cpu first !!!! http://www.overclock.net/11261271-post708.html The link says it all, i have a Q6700 @ 3.3ghz and I tried both gtx260 and gtx470 in dx10 during this summer getting poor results, here's my current dx10 config [WindowSettings] Width=1680...

    Comment


    • #62
      Καλά εγώ τα ήξερα αυτά, κάτι ήξερα
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #63
        Ξεκίνησα το COD Black Ops χθες και οι εντυπώσεις μου από το SP είναι πολύ καλές, κατά την γνώμη μου ξεπερνά το SP των δύο modern warfare. Το παιχνίδι πετάει στο pc με όλα τέρμα 1280x1024 με 4x AA και 16x AF,με μέσο όρο πάνω από 70 fps.





        Eπίσης κατάφερα να λύσω το πρόβλημα με τα saves, πας στο voice chat και το κάνεις yes από no (ή το αντίστροφο) και έτσι το game εμφανίζει τα saves (!)/resume.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #64
          Crysis (XFX ATI Radeon 6970)

          Όλα σε maximum, AA 8x, με 1920 x 1080 resolution:











          Υπάρχει κάποιο patch που να κάνει ακόμα καλύτερα τα γραφικά του Crysis? Κάτι τέτοιο έχω ακούσει.

          Comment


          • #65

            Comment


            • #66

              Comment


              • #67

                Comment


                • #68
                  Shogun 2 ολα τέρμα με 4xAF (anti aliasing δεν έχει επιλογή το ντέμο)







                  Crysis 2 ντέμο (είναι σε DX9 αν δεν κάνω λάθος) όλα τέρμα



                  δεν ξέρω για 360 πάντως στο pc μια χαρά είναι τα γραφικά.

                  F1 2010 όλα τέρμα 4xAA

                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #69
                    Βάζω κάποιες εικόνες απο το Shogun 2 γιατί το game είναι πολύ όμορφο και εντυπωσιακο οπτικά πόσο μάλλον για strategy. Αυτές μάλιστα οι εικόνες δεν είναι DX11 (shader model 5) αλλά DX9 (shader model 3). Θα βγει patch για DX11 σε 2-3 εβδομάδες. Επίσης στις εικόνες δεν υπάρχει AA γιατί δεν υπάρχει ακόμη δυνατότητα ενεργοποίησης του μέσα από το game, αν και έβαλα 4x AA μέσω του Catalyst αλλά τελικά το απενεργοποίησα γιατί στον χάρτη εμφανίζονταν μαύρα κενά (λογικά φταίει ο catalyst).

                     








                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #70
                      συνέχεια

                       








                       







                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #71
                        Στο F1 βαλε κανα lightning mod γιατι η Codemasters το χεσε τελειως με αυτο το καφετι χρωμα.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #72
                          Ενα πολυ καλο mod για το crysis ειναι αυτο, υπαρχει και ειδικη εκδοση για το warhead, με το LVL4 το τερματισα απτην αρχη ως το τελος.



                          Να και το fake factory 10.90 για HL2, ep1 και ep2


















                          Evans ακομα εδω εισαι?

                          Comment


                          • #73
                            LOL τώρα το είδα, το κατεβάζω άμεσα .

                            Λοιπόν, έβαλα το crysis 2 με το mod για τις παραπάνω ρυθμίσεις για τα γραφικά, τις έβαλα με τη μία όλες στο extreme + πόσα ΑΑ και το παιχνίδι πάει άψογα στα πρώτα 10 λεπτά (παραπάνω δεν έπαιξα).

                            Συνολικά τα γραφικά του μου φάνηκαν... άσχετα με του 1 . Στο 1 υπήρχε άπειρη αλληλεπίδραση, τα πάντα που έκανες είχαν ένα αντίκτυπο στο χώρο, φοβερές σκιές, τίποτα δεν έμενε στάσιμο. Εδώ ισχύει ΑΚΡΙΒΩΣ το αντίθετο, δηλαδή τα πάντα είναι στάσιμα, τίποτα δεν σπάει, τίποτα δεν κινείται, τα δέντρα δεν πέφτουν, τα κλαδιά δε νιώθουν, γενικά το πήγαν τελείως αλλού, εξού και οι τόσο καλές επιδόσεις μάλλον. Τα frames που έπιανα ήταν μόνιμα πάνω από 30 (33-60 κλασσικά). Δείτε το κι εσείς και πείτε μία γνώμη, εγώ θα το παίξω λίγο ακόμα να δω πώς συνεχίζει. Τα textures είναι για κλάματα .

                            Comment


                            • #74
                              Δεν ειναι mod αλλα launcher, τεσπα, αστο στο xtreme αλλα μειωσε το HDR και ΒΓΑΛΕ τα FSΑΑ + motion blur, δεν ειναι παραδοσιακο AA αυτο, εχει πολλα ωφελη ( http://www.crymod.com/thread.php?thr...tuser=0&page=3 - PostMSAA ) ειναι πολυ ελαφρυ μαλιστα αλλα προκαλει ghosting στην εικονα ( σαν το temporal AA στο reach ) και φυσικα μπολικη θολουρα, δες wasdie 1.6 extreme settings με FSAA και χωρις FSAA






                              Γενικα να ξερεις οτι το launcher χρησιμευει για να κοψεις πραγματα που σε ενοχλουν απτα ετοιμα preset του παιχνιδιου, ΔΕΝ ξεκλειδωνει καλυτερα γραφικα, οτι βλεπεις στο extreme preset που υπαρχει στα options το ιδιο θα δεις αμα τα φουλαρεις τα παντα και απτο launcher, απλα με το launcher μπορει να γινει καποιος πιο συγκεκριμενος στο τι επιθυμει να βλεπει στην οθονη του και τι οχι.


                              Οσο για τα textures κανε κρατει, αποτι διαβαζω το game ανεβαινει αισθητα σε γραφικα και gameplay μετα τον αδιαφορη αρχη του campaign, περισσοτερα απο αυριο που θα το παρω απτο ταχυδρομειο επιτελους

                              Comment


                              • #75
                                Ναι δίκιο έχεις, το mod το έγραψα βιαστηκά. Θα βάλω τις ρυθμίσεις που μου είπες να δω διαφορά, γενικά η θολούρα ήταν κάπως ενοχλητική. Επιμένω πάντως ότι η έλλειψη αλληλεπίδρασης χαλάει αρκετά το αίσθημα που σου άφηνε το πρώτο Crysis. Ένα δέντρο το τάραξα στην κυριολεξία, τίποτα . Ούτε ανθρώπους μπορείς να σηκώνεις ούτε τίποτα. Και πάλι βέβαια μιλάμε για κάτι άπειρα εντυπωσιακό και το ότι ένα PC σαν το δικό μου το τρέχει τόσο άψογα λέει πολλά.

                                Comment

                                Working...
                                X