Announcement

Collapse
No announcement yet.

[σειρά] The Walking Dead

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Τέλειο και το 4ο επεισόδιο.Πες μου κάτι,που μάλλον δεν κατάλαβα.
     
    Τελικά για ποιον λόγο έσκαβε τις τρύπες ο άλλος;
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Originally posted by Altair View Post
      Τέλειο και το 4ο επεισόδιο.Πες μου κάτι,που μάλλον δεν κατάλαβα.
       
      Τελικά για ποιον λόγο έσκαβε τις τρύπες ο άλλος;
       
      Μάλλον επειδή αυτά που έγιναν για κάποιον απροσδιόριστο ακόμα ή χωρίς ιδιαίτερο νόημα λόγο τα είχε δει στο όνειρό του. Eκτός αν δεν υπάρχει κάτι "μεταφυσικό" που προσωπικά δεν το νομίζω, απλά η σκηνή αυτή περισσότερο παραβολική είναι για να σκιαγραφήσει την απελπισία του Tim
      sigpic

      Comment


      • #18
        Χμμμ,κι εγώ αυτό σκέφτηκα στην αρχή,αλλά παραήταν εύκολο.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          Μόλις χτες είδα και το 6ο επεισόδιο.Περιμένω με αγωνία τον δεύτερο κύκλο.Πάντως να πω την αλήθεια μόνο τα 2 πρώτα επεισόδια ήταν τόσο τέλεια.Τα υπόλοιπα μείωσαν πολύ την δράση και αναλώνονται στην ανάπτυξη των χαρακτήρων κάτι που δεν είναι κακό βέβαια.Παραμένει όμως ακόμα κι έτσι μια πολύ ευχάριστη σειρά και σύντομα θα τον ξαναδώ τον πρώτο κύκλο.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Αχ και δεν έχω computer τώρα να κατεβάσω. Σύντομα όμως. Φαίνεται wonderful. Το ότι ξυπνα μονος στο νοσοκομείο δεν το έκλεψαν καθόλου πάντως από το 28 Days Later.:fsss:

            Comment


            • #21
              Τουλάχιστον εδώ,τα ζόμπι είναι αργοκίνητα και δεν τρέχουν σαν να έχουν ντοπαριστεί όπως στις 2 ταινίες 28 εκατονταετίες μετά.
              Αυτός ήταν και ο βασικότερος λόγος για τον οποίο δεν ευχαριστήθηκα τις 2 ταινίες 28.
              Μα είναι δυνατόν ρε γμτ;Ζόμπι είναι,όχι ο Κεντέρης.Θυμάμαι και μία σκηνή στην οποία κάνανε κάτι άλματα...αίσχος πραγματικά.
              Αστειεύομαι.Καλές ταινίες,απλά εγώ όταν τις είδα ήμουν στενόμυαλος και γούσταρα τα ζόμπι μου αργοκίνητα.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Heh, και μένα μου αρέσουν τα αργά και λεπτομερή zombie, όμως δεν αυτό δεν ήταν μείον για τις συγκεκριμένες ταινίες. Έτσι κιαλιος, ποιος λέει ότι τα zombies πρέπει πάντα να κινούνται αργά, η ότι τα συγκεκριμένα ήταν zombies? Όμως καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, και μένα mαρέσει η παράδοση σε κάποια πράγματα. ;)

                Comment


                • #23
                  Ξεφτίλα πάντως. Από πότε 6 επεισόδια θεωρούνται ολόκληρη season;
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Πάλι καλά να λες που θα το συνεχίσουνε.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Πάλι καλά λέτε που βγήκαν και 6 επεισόδια, αρχικά δεν ήταν τόσο σίγουρο το πόσο θα έχει ανταπόκριση στην τν. Θα μπορούσαν να το έκοβαν και μετά από 2-3 επεισόδια...
                      Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                      ---------------------
                      animEΛ_ΛΑΣ

                      Comment


                      • #26
                        Είδα τα πρώτα δυο, sweet! Έχω και τα αλλα 4 κατεβασμένα.

                        Comment


                        • #27
                          Τελειωσα την σειρά. Γενικά δεν ήμουν και πολύ τον σειρών, όμως αυτή είναι η δεύτερη που βλέπω τον τελευταίο καιρό (πρώτο ήταν το Spartacus: Blood And Sand).

                          Τα επεισόδια 5 και 6 είναι ελεεινά, με το 5 να παίρνει την πρωτιά ως το χειρότερο, σιχαμερό, ελεεινό, άχρηστο, γέλιο... Σαν να χρωστούσαν χάρι σε κάποιον και το έκαναν από το πουθενά. Nice try βάζοντας το soundtrack του Sunshine "Surface Of The Sun" του John Murphy προς το τέλος του επεισοδίου, αλλα...

                          Γενικά περίμενα κάπως περισσότερα από την σειρά. Έχει μεν τα "ομορφότερα" zombies που πιθανόν έχω δει μέχρι τώρα, όμως τελικά δεν κατάφερε να ξεφύγει εντελώς από κάποια "κλισέ" που έχουν ως συνήθως τέτοιες ταινίες. Μου άρεσε όμως σε αρκετό βαθμό, αλλα αν και δεν συγκρίνονται, το Spartacus: Blood And Sand με διασκέδασε πολύύύ περισσότερο, τεχνικά είναι ανώτερο, με πιο δυνατές ερμηνείες.

                          Comment


                          • #28
                            και εγω απογοητευτικα απο τα δυο τελευταια επεισοδια

                            Comment


                            • #29
                              Όσοι ενδιαφέρονται για zombie-movies καλά θα κάνουν να ελέγξουν το συγκεκριμένο serial.

                              Μιλάμε για μία πολύ καλή παραγωγή που ναι μεν έχει αρκετά κλισέ αλλά αποζημιώνει με τη σκηνοθεσία του, τη δράση, τα καλά εφέ. ΑΚόμη και το σενάριο εξελίσσεται σε νορμάλ επίπεδα.
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • #30
                                Πω νόμιζα ότι βγήκε ο δεύτερος κύκλος!Με τρόμαξες Scatty.'Αντε να βγεο γμτ δεν μπορώ να περιμένω άλλο!Ξέρω βέβαια ότι έχει άλλο τόσο για να βγει αλλά λέμε!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X