Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγαπημένες ταινίες της Disney

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ξέχασα να αναφέρω ότι μου άρεσε πάρα πολύ και το The Lady And The Tramp.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Aγαπημένη μου ταινία με διαφορά το Lion King.Μετά ακολουθεί το Βeauty and the Beast.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #18
        ΝΑι συμφωνώ περί Zimmer και Menken αλλα ΟΧΙ στα cartoon. Στα cartoon γίνεται άλλος συνθέτης!!! (και η μουσική είναι από την αρχή... "everything the light touches", όχι από την σκηνή με το φάντασμα)
        Εγώ είχα στο μυαλό μου τη σκηνή που ο Μουφάσα εξηγεί στο Σίμπα για τα αστέρια και τους προγόνους τους:
        This is one , of my favorite scenes with Mufasa and Simba ;)

        αλλά δεν έχει και πολύ σημασία αφού το βασικό θέμα είναι το ίδιο και στη σκηνή με ό,τι πιάνει το φως αλλά και στη σκηνή με το φάντασμα:
        This is the first time Simba sees his father's ghost since his death

        Μπορούμε να πούμε πως είναι το θέμα του Μουφάσα που δείχνει πόσο ΙΜΒΑ χαρακτήρας είναι. Επίσης, πόσο τέλεια είναι η φωνή του!
        Κάτι άλλο που κάνει, στα μάτια μου τουλάχιστον, το Lion King ανώτερο από άλλες ταινίες της Disney με ζώα είναι πως δεν είναι σχεδιασμένα με καρικατουρίστικο τρόπο αλλά (σχετικά) ρεαλιστικά χωρίς να χάνουν τίποτα από τον απαραίτητο ανθρωπομορφισμό.

        Τον Πρίγκιπα της Αιγύπτου δεν τον έχω δει νομίζω. Δεν είναι της Ντίσνεϋ αλλά ίσως πρέπει να ρίξω μια ματιά. Πλάκα πλάκα είχα δει στο Ντουμπάι cartoon DVD με την ιστορία του Μωάμεθ.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #19
          Μάγκες αναθεώρησα.Όντως Hottest Disney Chick η Belle.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Ξέχασες ποιος είσαι, άρα ξέχασες και μένα. Θυμήσου...

            Comment

            Working...
            X