Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pre-G0TY 2010 Awards Thread

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pre-G0TY 2010 Awards Thread

    Oριστε τα τελευταια reviews απο το EDGE καθως και τα φετινα awards του περιοδικου (copy-paste απο gaf κλασικα):

    The EDGE Awards 2010

    Best Game (mainstream)
    . Super Mario Galaxy 2
    . Rock Band 3
    . Bayonetta

    Best Game (indie)
    . Minecraft
    . Super Meat Boy
    . Neptune's Pride

    Best Visual Design
    . Red Dead Redemption
    . Bayonetta
    . Limbo

    Best Audio Design
    . Red Dead Redemption
    . Limbo
    . Sid Meier's Civilization V

    Best Online Experience
    . StarCraft II: Wings of Liberty
    . Halo: Reach
    . Need For Speed Hot Pursuit

    Best Developer
    . Platinum Games
    . Blizzard
    . Harmonix Music Systems

    Best Publisher
    . Electronic Arts
    . SEGA
    . PopCap

    Best Hardware
    . iPhone
    . Kinect
    . Move

    The Alternative EDGE Awards 2010

    Monst Unrelenting Violence
    Kirby's Epic Yarn

    Best Bugs
    Fallout: New Vegas

    Most Effective Tool For Ruining Friendships
    Neptune's Pride

    Most Aggravating Shopping Experience
    Heavy Rain

    Mightiest Flanks
    Red Dead Redemption

    Best Gateway Drug
    Toy Story 3

    Furriest Fur
    Kinectimals

    Slightest Return
    APB

    Wettest Game
    Hydrophobia

    Most Alternative Ego
    Deadly Premonition

    Most Transformative Update
    Red Dead Redemption

    Most People Saying "Fisher" Angrily
    Splinter Cell: Conviction

    Most Controllers Thrown at the TV
    Demon's Souls

    Most Poignant Reminder of Reality
    Kinect

    Most Excitable Commentator
    Husky

    GOTY = SMG2... απλα τα πραγματα, μαθημενη η Nintendo στο να καθαριζει GOTY awards ακομα και αν βγαζει ενα καλο παιχνιδι τη χρονια .

    Οριστε και μερικα review scores:

    Gran Turismo 5 - 7
    Epic Mickey - 7
    Golden Sun DS - 8
    Cod: Black Ops - 7
    Tron: Evolution - 5
    Splatterhouse - 5
    Dead Nation - 5
    Hydroventure - 8
    Ilomilo - 6

  • #2
    Pre-G0TY 2010 Awards Thread of Infinite Flames and Ksekatiniasma

    pfft στους ψηλομυτες στο edge, τουλαχιστον εχουνε ευρυματικες και πρωτοτυπες κατηγοριες

    mass effect 2 πουθενα? really?
    god of war 3? και ενα σωρο αλλα

    και το Most Transformative Update επρεπε να παει στο cataclysm


    GOTY = SMG2... απλα τα πραγματα,
    οχι φετος ειδικα δεν ητανε καθολου τοσο απλα τα πραγματα
    και σιγουρα δεν λες οτι το smg2 πρεπει να κανει περιπατο σαν goty

    ΜΕ2>SMG2 imo

    Comment


    • #3
      Δεν το ειπα τοσο σοβαρα, αλλωστε τωρα ειναι αναποφευκτο το να αρχισουν ολοι να λενε τη γνωμη τους (και να τρωγονται), οπως γινεται με την καθε λιστα που βγαζει το καθε site και περιοδικο.
      Σιγουρα στα περισσοτερα awards απο εδω και περα θα βλεπουμε ορισμενα ονοματα να φιγουραρουν στην κορυφη, ειτε RDR, ειτε ME2, ειτε SMG2 κτλ...

      Τωρα για το GoW III ιδεα δεν εχω τι παιζει, αλλα πραγματικα δεν περιμενα πως θα κερδισει και καποιο σοβαρο award και πιστευω πως θα το δουμε αυτο και απο πολλα ακομα websites.

      Comment


      • #4
        Ποιός το χέζει το GOW?

        Εδώ δεν βάλανε FF XIII οι άξεστοι γύφτοι

        Τέσπα,όπως είπε ο Xeno δεν έχει νόημα καθένας ότι θέλει βγάζει.Άλλωστε εμείς θα μονομαχήσουμε στο δικό μας poll που σιγά σιγά πρέπει κάποιος να κάνει την αρχή με μία λίστα.


        Comment


        • #5
          ε ολο και καποιο award θα πρεπει βρεθει για να κερδισει το gow3 ισως κατι που να εχει να κανει με γραφικα

          ναι και εγω πιστευω οτι ενα απο τα 3 που ειπες εχουνε θεση φετος για goty και ειναι ενα κλικ πανω απο τους υπολοιπους μνηστηρες


          edit: σωστος ο laharl, εντελως υποκειμενικα για μενα στη καρδια μου το goty ειναι το ffxiii, αλλα στο μυαλο μου (γιατι πρεπει να δειξουμε και μια σοβαροτητα και ενα κυρος) ειναι το ME2

          Comment


          • #6
            Να τους κράξω λίγο έλειψε. Τουλάχιστον τα αξίζει τα λεφτά του το Bayonetta. Ευτυχώς το ΤΙΜΕ έδωσε βραβείο στο Alan Wake.

            Όσο για βραβεία στο GoWIII, ήδη του έδωσαν βραβείο ως το καλύτερο Action παιχνίδι.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Eγω πονταρω παντως στο RDR να σαρωνει γιατι οι reviewers παντα βλεπουν πιο αρνητικα τα sequels ακομα και αν ειναι κλασεις ανωτερα των προκατοχων τους (SMG2/ME2).
              To RDR μπορει να σαρωσει ανετα GOTY awards, best OST, best action/adventure/whatever, ακομα και τιποτα αλλα με direction κτλ.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Laharl View Post
                Εδώ δεν βάλανε FF XIII οι άξεστοι γύφτοι
                Δεν ξερω αν το γνωριζεις,αλλα στο FF XIII εβαλαν 5/10.:p

                Comment


                • #9
                  ως best action τιτλο φετος

                  bayonetta>gow 3 ευκολα

                  πωπω αρχισανε τα οργανα, αντε να ανεβουνε λιγο τα αιματα μηπως να δημιουργηθει κανα thread για επικοδομητικα debate??(και λιιιιγο flaming?)


                  edit: xeno ναι καπως ετσι γινεται με τα sequels αλλα απο μια αποψη και το RDR μπορει να θεωρηθει ως GTA5 στην αγρια δυση...οποτε

                  Comment


                  • #10
                    Το γνωρίζω.

                    Αν ήταν σωστοί επαγγελματίες θα αναγνώριζαν το λάθος τους,έστω και τώρα τελευταία στιγμή και θα του δίναν τώρα κάποιο βραβείο.

                    SOOOOOOOOO....Edge sucks

                    Υπάρχει thread αλλά κανείς δεν έχει αρχίσει να γράφει τις δικιές του λίστες :/


                    Comment


                    • #11
                      Εγώ πάντως φέτος θα κινηθώ τέρμα υποκειμενικά, ίσως και παρορμητικά. Ο πρώτος τίτλος που μου έρχεται στο μυαλό θα κερδίζει και το ανάλογο βραβείο, θεωρώντας ότι είναι αυτός που μου έμεινε περισσότερο. Βλέπω να χαντακώνω τίτλους όπως SMG2 και να τιμάω Sonic 4 .

                      Comment


                      • #12
                        Εγώ πάντως φέτος θα κινηθώ τέρμα υποκειμενικά, ίσως και παρορμητικά
                        σωστος, το υποκειμενικα επρεπε να ειναι αυτονοητο ομως, και το παρορμητικα το εκτιμω ιδιαιτερα απο την μερια μου σε αποψεις

                        Comment


                        • #13
                          Pre-G0TY 2010 Awards Thread of Infinite Flames and Ksekatiniasma

                          Ανοιγω εδω ενα θρεντ προσωρινα για να γινει ολη η κουβεντα για τα awards αλλων sites, μεχρι να φτασει η ωρα των πραγματικων awards, των awards του GO

                          Μεταφερω σιγα σιγα τα ποστς απο το αλλο θρεντ για να συνεχισει η κουβεντα εδω.

                          Comment


                          • #14
                            Heavy Rain, αν και δεν επαιξα πολλα παιχνιδια φετος.Το Read Dead επισης πολυ καλο,αλλα επιασα τον εαυτο μου να βαριεται να το τελειωσει.Αντικειμενικα ομως ειναι εξαιρετικο.
                            Βσκ και περσυ να εβγαινε το HR,αυτο θα ειχα για Goty αντι του Uncharted2.
                            Ο λογος ειναι οτι ενιωσα πως παιζω κατι πολυ διαφορετικο(πρ'ολο που ουσιαστικα,δεν δινει και πολλα καινουρια πραγματα) και σπανια πλεον βγαινουν παιχνιδια που σε κανουν να νιωθεις την ενταση/αγωνια που ειχες οταν επαιζες για πρωτη φορα v.games.



                            To GoW3 ηταν πολυ καλο,αλλα δεν ειναι επιπεδου goty πλεον.Οπως ειχα γραψει και παλιοτερα(πριν βγει το 3 και με αφορμη το πρωτο gow του psp),η σειρα αν δεν προχωρουσε σε απαραιτητη ανανεωση,θα εχανε πολυ στο μελλον.Μετα το gow2 αρχισε να κουραζει κατ'εμε.Υπηρχε βελτιωση στο 3,πανω στο ιδιο gameplay,αλλα αυτο δεν αρκει πλεον.
                            Τα πρωτα 2 gow για μενα ηταν επιπεδου goty,απο κει και περα τα επομενα ειναι πολυ καλα παιχνιδια,αλλα σε καμια περιπτωση στο επιπεδο των πρωτων 2(μιλαω παντα αναλογικα με την εποχη που βγηκαν,γιατι το 3 σαφως και ειναι καλυτερο απ'ολα).

                            Comment


                            • #15
                              Τα πρωτα 2 gow για μενα ηταν επιπεδου goty,απο κει και περα τα επομενα ειναι πολυ καλα παιχνιδια,αλλα σε καμια περιπτωση στο επιπεδο των πρωτων 2(μιλαω παντα αναλογικα με την εποχη που βγηκαν,γιατι το 3 σαφως και ειναι καλυτερο απ'ολα).
                              Από τη στιγμή που υπάρχει η Μπατονέττα δε μπορεί να γίνει GOTY. Σα γραφικά πάντως δε νομίζω πως έχει σοβαρό ανταγωνισμό.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X