Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βλέπω προσφορά από Άμαζον, PSN+ 1 χρόνο συνδρομής με 30$ από 50$ που ήταν κανονικά, κάτι που συνεπάγεται σε ~22€. Αυτό πιάνει για οποιαδήποτε Sony συσκευή (PS3 / 4 / Vita) για οποιοδήποτε account; Π.χ. μπορεί κάποιος από την Αμερική να βάλει στο PS3 του ευρωπαϊκό PSN account και να πληρώνει σε δολλάρια; Ή τούμπαλιν; Ή είναι πολύ ουτοπικό αυτό που σκέφτομαι;

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Οχι, ουτε καλα καλα καποια ευρωπαικη συνδρομη δε σου κανει, αν εχεις ελληνικο λογαριασμο πχ τοτε πρεπει να παιρνεις καρτες απο Ελλαδα κ.ο.κ.

      Comment


      • Αλλά είναι για οποιαδήποτε συσκευή.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Πολύ διαφωτιστικοί, ευχαριστώ πολύ.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Μπορει και να μου ξεφυγε αλλα μου κανει εντυπωση αν δεν εχει αναφερθει το παρακατω για το January PSN Sale:
            Hi everyone. Your PlayStation Store January sale has arrived a few days early and boy, is it a monster! There are some massive savings to be had across a huge range of PS3 and PS Vita titles so make sure you pick them up and enjoy some gaming time as we head into the new [...]


            Ni No Kuni 10e, DMC 12.5e, Muramasa 12.5e, Wipeout 2048 8e, LBP Vita 10e και αλλα πολλα...

            Ελεγα να παρω τιποτα για Vita αν και ακομα δεν εκανα κινηση. Το Muramasa αν και πρεπει να ναι πανεμορφο νομιζω πως δε θα μου αρεσει λογω επαναλαμβανομενου/βαρετου gameplay (ας πει καμια γνωμη αν το χει παιξει κανεις). Το Wipeout τι λεει, ειναι ενα ακομα Wipeout ή αξιζει σαν εμπειρια; Κατι διαβαζα για διαφορα issues και πως εχει θεμα με crashes κτλ (εκτος αν το φτιαξαν απο καποιο patch και μετα). LBP Vita εχει δει κανεις; Λενε πως ειναι πολυ καλο και δεν εχω παιξει και κανενα LBP οποτε ισως να μετραει για να δω τι λεει η σειρα.

            Εβαλα και ενα free trial βεβαια για PS+ και εχω gravity rush, uncharted, soul sacrifice (οκ και κατι αλλα που δεν ψηνομαι να δω αμεσα), οποτε ισως να πρεπε να δω τι γινεται και σε αυτο το μετωπο. Δεν παιζει και ιδιαιτερος χρονος τελευταια βεβαια, αντε να δω απο που πρεπει να αρχισω λοιπον..

            Comment


            • Muramasa το έχω τελειώσει στο Wii και μου άρεσε πάρα πολύ.Το LBP Vita λίγο το δοκίμασα και τελείωσα τον πρώτο κόσμο,είναι πολύ καλό,έχει ωραίες ιδέες.Για τις τιμές αυτές δε χάνεις τίποτα ΙΜΟ πάντα να επενδύσεις και να τα δοκιμάσεις.
              Carpe diem

              Comment


              • Ναι ηθελα να ανφερθω και εγω, παιζουν παρα πολυ καλες τιμες ιδιαιτερα σε full games. Εγω τσιμπησα το Brothers στα 4.50 ευρω (ειχα μεσα χρηματα που ειχαν ξεχαστει).

                Comment


                • PSN ID: Amenalien , όποιος θέλει με προσθέτει

                  Comment


                  • FF Sale στο PSN:
                    This week, the ever-popular annual Final Fantasy sale is back for your pleasure. Save a chunk of Gil on almost all of the mainline entries that are available on PS Store, as well as the Dissidia titles and FF Tactics: War of the Lions. With Lightning Returns: Final Fantasy XIII (demo also available today) and [...]


                    Καιρο περιμενα κατι τετοιο, ελεγα πως ολο και κατι θα παρω με το credit που χω στην ακρη απ' οταν πηρα Vita.
                    Ξενερωσα τη ζωη μου ομως οταν ειδα πως η Square επελεξε να μας δωσει τις PAL εκδοσεις των PS1 games. 50hz και black borders... wtf απλα. Νομιζα πως μονο η Nintendo τα κανει αυτα αλλα τελικα επεσα εξω. Ισως και να μην ειναι το τελος του κοσμου τα 50 hz εστω, turn based rpgs ειναι αλλωστε, αλλα τα borders και μονο μου τη χαλανε. Στο FF VI το κερασακι στην τουρτα θα ναι και τα τραγικα loading times που χαν ολα αυτα τα releases (FF4-6, CT).

                    Τουλαχιστον ισως να ναι ευκαιρια να δω επιτελους τα FF1, 2 που δεν τα χω παιξει ποτε. Τα extras του FF4 complete collection εχουν καποιο ενδιαφερον; Τελος οπως διαβασα τα προβληματα με τα slowdowns στο FFT: WOTL εξακολουθουν να υφιστανται και στο Vita, αλλα νομιζω πως ειναι ανεκτα οπως και να το κανουμε.

                    Comment


                    • Όλα έχουν borders της βασικής σειράς; Ποιο άλλο να πάρω πέρα από WOTL που είναι σίγουρο; Σκέφτομαι για 6 και 9

                      Comment


                      • Mμμ ωραίο sale και καλή ευκαιρία για να τα παίξει κανείς στο vita, αν διέθετα την κονσόλα θα τιμούσα σίγουρα κάποιο από τα 8 ή 9.

                        Χενο το 4 είναι κλασσικά καλή επιλογή και ο τεχνικός τομέας δέχτηκε ένα πολύ καλό lifting, καμία σχέση με το αισχρό final fantasy 6 στο android. Μπορείς επίσης να αλλάξεις το party σου δίνοντάς σου την επιλογή να παίξεις και με τους porom,polom yang,edward και όλους τους υπόλοιπους που περνούνε για λίγο από το party σου. Επίσης υπάρχει και ένα επιπλέον dungeon που κλασσικά έχει πολύ δύσκολα τέρατα και superbosses. Αν θέλεις επιπλέον πρόκληση είναι καλή φάση αλλά όπως έχω κόωει τα γούστα σου δεν καίγεσαι για κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει είναι αξιοπρεπές remake.

                        Το after years δεν αξίζει.Πολύ filler περιεχόμενο και επανάληψη σχεδόν όλων των γεγονότων του 4 θα σε κάνουν να το βαρεθείς γρήγορα.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Originally posted by Imrahil View Post
                          Όλα έχουν borders της βασικής σειράς; Ποιο άλλο να πάρω πέρα από WOTL που είναι σίγουρο; Σκέφτομαι για 6 και 9
                          Παιχνιδάρες και τα 2.Για εμένα αν έχεις χρόνο και χρήμα πάρτα και τα δύο,είναι καταπληκτικά παιχνίδια και αξίζουν με τα 1000. Η psx έκδοση του 6 νομίζω έχει κάποια θεματάκια (slowdown), ψάξτο αν ισχύει προτού το αγοράσεις.

                          Όπως και να έχει είναι must play και τα δύο αν σου αρέσουν τα jrpgs γιατί είναι από τα καλύτερα του είδους.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Ολα τα PS1 versions (5-9) ειναι 50hz και εχουν black borders... SCEE + SE Europe ftw.
                            To 6 θα ναι μια χαρα playable αν και ειναι η χειροτερη εκδοση του (SNES>GBA>PS1) αλλα εφοσον εχεις Vita ισως να αποτελει μονοδρομο για κατι βολικο on the go.
                            Παρε αυτα που δεν εχεις παιξει ή αυτα που πιστευεις πως σιγουρα θα ξαναπαιξεις.

                            Εγω το σκεφτομαι γιατι 4 5 6 9 Tactics τα παιξα "προσφατα" (λολ τωρα μπηκα wiki και ειδα πως τα 4-6 gba βγηκαν πριν 7-8 χρονια, μαλλον περναει ευκολα ο καιρος).

                            In retrospect που λενε και στο χωριο μου τα 6/9 ειναι τα αγαπημενα μου οποτε αν δεν τα χεις παιξει να τα παιξεις.

                            Deus το 6 δε νομιζω να χει slowdowns (το FFT εχει) απλα εχει απαραδεκτα loading times πραγμα φυσιολογικο για τα δεδομενα της εποχης PS1 απλα οσοι ειχαν μαθει με τις αλλες εκδοσεις ξενερωσαν αρκετα.
                            Για το 4 οπως μου τα λες οντως δεν κοβω φλεβα, οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι και απο τα λιγοτερο αγαπημενα μου FF. Βασικα μονο το 3 και το 13 (οσο αντεξα εστω) μου αρεσαν λιγοτερο.

                            Comment


                            • Έλεγα για το War of the Lions αλλά με προβλημάτισαν τα όσα διαβάζω για slow downs.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Γιατί, που αλλού θα μπορούσες να το παίξεις; Μακράν η καλύτερη έκδοση είναι.

                                Εγώ θα πάρω VI και ΙΧ, ίσως και War of the Lions, παρόλο που δε θα παιχτεί ξανά.

                                Comment

                                Working...
                                X