Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σε αντιστοιχο παλιοτερο sale ειχα παρει οσα ff μου λειπουν, V,VI,VIII. Tα 7-9 παροτι εχουν τα θεματα που αναφερει ο xeno ειναι πολυ ομορφα σε αυτες τις οθονες (στο psp που τα εχω δει εγω) ακομα και αν τα ''απλωσεις'' ωστε να πιανουν ολο το πανελ. Τα 1,2,4 ειναι psp remakes και ειναι πανεμορφα πραγματικα (το 4 btw αν ειναι να το παρει καποιος μονο για το sequel για μενα ειναι pass, δεν αξιζει καθολου). Τα 5,6 δεν τα εχω βαλει να τα δω ακομα.

    Το TWOL αν ειναι η psp εκδοση βουρ κατευθειαν. Απ'οτι ειδα το III ακομα δεν εχει μπει στο psn (βασικα δεν ξερω και η retail σε ποιες χωρες κυκλοφορησε και αν εχει ερθει δυση γενικοτερα).

    Eπισης, Metro last light-Bioshock Infinite-Outlast δωρεαν για plus users.

    Comment


    • Στο PSP δε θα είναι καλύτερο σε umd;Ή έχει κι εκεί slow downs;
      Carpe diem

      Comment


      • Το ίδιο είναι, άσε που πιθανότερο θα ήταν να είχε slow-downs σε οπτικό μέσο παρά σε ψηφιακή μορφή. Απλά στο PSP υπάρχει patched έκδοση που τη βρίσκεις σε fora κτλ, η οποία διορθώνει τα όποια προβλήματα. Μη ρωτάς γιατί η S-E δεν τα διόρθωσε στην ψηφιακή έκδοση του τίτλου .

        Comment


        • Οκ,οπότε το παίρνω.4μισι ευρώ έχει.
          Carpe diem

          Comment


          • Tα slowdowns ειναι ιδια σε PSP/Vita...
            Μονο με cfw μπορεις να παιξεις το παιχνιδι οπως επρεπε να ειναι.
            Το ολο θεμα ξεπερνιεται ευκολα παντως, απ οσο θυμαμαι κυριως σε κατι spells ενιωθες πως το μηχανημα δεν το σηκωνει το ολο θεμα, αλλα οπως αποδειχθηκε ηταν θεμα αδιαφοριας της S-E.

            Altair νομιζω το FF6 το χεις στο GBA οποτε παιξτο εκει να τελειωνεις.
            Το 6 εγω παντως πρωτη φορα το τελειωσα στο PS1 αλλα εκεινη την εποχη επαιζα FFX PAL (οπως ολοι μας μαλλον) με κατι borders NA και τα 50hz χαλαγαν ακομα και το ηδη μετριο lip-sync του παιχνιδιου, σιγα μη σκαλωνα στο FF6 .

            Comment


            • Μα εννοείται εκεί θα το παίξω,το θέμα είναι το WOTL.
              Carpe diem

              Comment


              • Τα borders είναι με το στάνιο ή υπαρχει επιλογή για stretch; (με την όποια παραμόρφωση προφανώς)

                Comment


                • Στο psp υπαρχει stretch οποτε υποθετω οτι κατι αντιστοιχο θα ισχυει και στην περιπτωση του vita.

                  Comment


                  • Διαβασα πως μπορεις να κανεις manually resize για να μην το κανεις stretch, πραγμα που θα τα κανει να φαινονται ολιγον τι χαλια.

                    Comment


                    • Τελικά πήρα 6,9,Tactics. Έχει διάφορες επιλογές για απεικόνιση ps one, original (καθαρό τετράγωνο), normal (λίγο μεγαλύτερο τετράγωνο), zoom, full (την οποία παρά το stretch προτιμώ) και custom.

                      Comment


                      • Today we're welcoming February in with a fresh batch of new deals in PlayStation Store. For the next few weeks another wide selection of titles will be on offer, including a few requested franchises (Atelier) and some popular indie games. Take a look at the complete list below. Running from 5th February to 26th February [...]


                        Σαν να ακουσαν τη γκρινια μου και ειπαν να βαλουν ενα γερο sale ακομα.

                        Θα παρω σιγουρα το Spelunky (δεν το πηρα στο 12 days of xmas deal αλλα καλα μου βγηκε μαλλον γιατι τωρα ειναι και πιο φτηνο - πολυ ακυρη η λογικη αυτων των sales ωρες ωρες btw).
                        Απο εκει και περα οποιος εχει καμια γνωμη για το Thomas was alone ας γραψει 2 λογια.

                        Οσοι δεν εχουν Tearaway/Hotline Miami ειναι καλη ευκαιρια να τα παρουν.
                        Aκομα και το πακετο RE 1,2,3 μαλλον μετραει για οποιον εχει ορεξη για επιστροφη στις ριζες της σειρας.

                        Comment


                        • Πέρα από Hotline Miami ψήνω πολύ άσχημα το season pass του Wolf Among Us.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Εγώ χτύπησα το The Walking Dead: The Complete First Season και καλοκοιτάζω τα Spelunky, Tearaway, Terraria, Hotline Miami και Lone Survivor: The Director’s Cut. To Broken Sword 5 τι λέει ;

                            Ξενερώμα που θα φάω αν τα δώσουν μετά τζάμπα στο plus :xp:.

                            Comment


                            • Έχω trial 30 ημερών για το αμερικάνικο PS+. Το δίνω σε όποιον μου το ζητήσει πρώτος (εδώ ή ΠΜ). Δεν το θέλω αφ' ενός επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια, αφ' ετέρου επειδή είναι μόνο για 30 ημέρες και δεν παίζει χρόνος, αφε τρίτου επειδή ζητάει απαραιτήτως πιστωτική κάρτα και μου κάνει χαλάστρα.

                              Τα παιχνίδια που δίνει το αμερικάνικο μαγαζί είναι τα παρακάτω:
                              Join PlayStation Plus on an Essential, Extra or Premium membership plan and get hundreds of PS4 and PS5 games, online multiplayer, classics catalog, exclusive discounts and more.


                              Το Shadow of Colossus φεύγει από αύριο.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Έχω ευρωπαϊκό οπότε ας το αφήσω να το πάρει κάποιος άλλος.Μπράβο πάντως Phantom για την πρωτοβουλία.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X