Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Αν πάρετε το PixelJunk τελικά, περιμένουμε κι απ' αυτό εντυπώσεις.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #17
      Originally posted by deus_d0pe View Post
      Για το Abe's απλά μου ήρθε μια επιθυμία να το ξαναπαίξω οπότε πάω να το κατεβάσω για καναν emu.
      Αν είναι να το κατεβάσεις, κατέβασε κατευθείαν την έκδοση για PC, να μην μπλέκεις με emulators και τα συναφή.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #18
        Είναι καλύτερο απ'την έκδοση στο Playstation?
        sigpic

        Comment


        • #19
          Δεν έχω ιδέα τι διαφορές μπορεί να έχουν οι εκδόσεις, απλά το αναφέρω αφού θα το παίξεις που θα το παίξεις στον υπολογιστή, να μην παιδεύεσαι με σούρτα φέρτα ρυθμίσεις emulators. Από εκεί και πέρα ό,τι σε βολεύει. Πάντως και στα δύο Oddworld την έκδοση για PC έχω τερματίσει, και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #20
            Πολλά παλιά παιχνίδια στο PC έχουν προβλήματα (Legacy of Kain: Blood Omen) οπότε κάποιες φορές κερδίζεις χρόνο αν τα παίξεις σε εμουλάτορα. Άσε που ο εμουλάτορας προσφέρει και ένα σωρό φίλτρα για να ωραιοποιήσεις τις χαμηλές αναλύσεις.

            Δεν έχω αγοράσει από το ιαπωνικό PSNstore αλλά από το αμερικάνικο δεν είχα πρόβλημα οπότε φαντάζομαι πως μπορείς (μόνο αν έχει κάποια τσαμπέ παιχνίδια οπότε έχουν ΙΡ restriction, αλλά γενικά δεν είχα πρόβλημα). Επίσης έχε υπόψιν σου ότι τα expansion πρέπει να τα αγοράσεις για την έκδοση που έχεις. Δηλαδή αν έχει το LBP ευρωπαϊκό πρέπει να πάρεις τα expansion από το ευρωπαϊκό store.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #21
              Στο PSN υπάρχουν αρκετά καλά παιχνιδάκια. Εγώ έχω αγοράσει Street Fighter 2 HD (δεν με τρέλανε κιόλας), Outrun (είναι το ίδιο που είχε βγει το 2006 σε PS2/PSP με HD ανάλυση, προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ), Afterburner Climax (το προτείνω μόνο σε όσους ξέρουν τη σειρά), Flower (μου φάνηκε κάπως πατάτα) και Vandal Hearts (δυστυχώς δεν έχω προλάβει να το παίξω καθόλου).

              Από minis έχω πάρει το tetris (για κάποιο περίεργο λόγο παίζει μόνο σε PSP) και κάνα δύο άλλα που δεν μου πολυάρεσαν.

              Από PS1 έχω πάρει FF7,8,Vagrant,Metal Gear,Crash. Τα έχω παίξει μόνο σε PSP και το emulation ήταν άψογο. Λογικά το ίδιο θα ισχύει και σε PS3.

              Scatman γίνεται μόνο με χρήση πιστωτικής. Αν ψάξεις στο internet υπάρχουν οδηγοί για το πως να το κάνεις.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #22
                Nα ρωτήσω κάτι; Τα ps1 games είναι σε HD ανάλυση έτσι; 16:9 κτλ

                Εγώ από το PSN θα αγόραζα σίγουρα το πακέτο με τα extra maps του Killzone 2 καθώς και το Wipeout HD. Σκοπεύω να το κάνω στο μέλλον.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #23
                  Originally posted by BigBOSS View Post
                  Nα ρωτήσω κάτι; Τα ps1 games είναι σε HD ανάλυση έτσι; 16:9 κτλ
                  Oχι και HD.
                  Ειναι ακριβως οπως ηταν οταν κυκλοφορησαν.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by hideo View Post
                    Oχι και HD.
                    Ειναι ακριβως οπως ηταν οταν κυκλοφορησαν.
                    ΆΡΑ ΓΤΠ δεν αξίζει.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #25
                      Δεν έχεις κανένα PSone game να το βάλεις στο PS3 σου να δεις πώς είναι; Παίζουν όπως ακριβώς στο PS2 (δηλαδή smoothed textures), αλλά σε HD ανάλυση (γίνονται upscale), υπάρχει και σχετική ρύθμιση στο menu. Πιο απλά, πέτα μέσα το αυθεντικό MGS του PSone που έχεις και δες πώς φαίνεται.

                      Comment


                      • #26
                        Δηλαδή άμα βάλω ας πούμε το MGS ή το SH στο ps3 θα τα τρέξει σε 720p;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #27
                          Οχι οτι εχω καποιο προβλημα(λογο γραφικων) να παιξω τα ps1 games στο Ps3,αλλα νομιζω οτι καλυτερη επιλογη ειναι το psp για αυτα τα παιχνιδια.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by BigBOSS View Post
                            Δηλαδή άμα βάλω ας πούμε το MGS ή το SH στο ps3 θα τα τρέξει σε 720p;
                            Γιατί απλά δε βάζεις να δεις; Δεν ξέρω σε τι ανάλυση τρέχουν, ξέρω ότι γίνονται upscale και ότι φαίνονται πολύ καλά, όπως ακριβώς θα τα έβλεπες σε μία καλή SDTV, ούτε παραμορφώσεις, ούτε πιξελιάσματα, ούτε τίποτα. Ξαναλέω, βάλε δες τα.

                            Hideo δεν έχουν όλοι PSP . Ασε που στο PSP δεν μπορείς να βάλεις τα αυθεντικά παιχνίδια σου.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Evans View Post
                              Hideo δεν έχουν όλοι PSP . Ασε που στο PSP δεν μπορείς να βάλεις τα αυθεντικά παιχνίδια σου.
                              Σιγουρα.Ειναι και αυτο ενα θεμα,αλλα εγω μιλαγα για τα psn psone games.
                              Βεβαια ειναι και το θεμα χειρισμου,οπου στο ps3 θα ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα απο το psp,αλλα δειχνουν πιο καλα στο τελευταιο.

                              Comment


                              • #30
                                Μισό, τελικά το PS3 παίζει αυθεντικά παιχνίδια του PS1 και PS2 ? Όλα ή μερικά από αυτά ?

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X