Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E όλοι αυτήν την απορία έχουμε, αλλά λογικά θα τον προσθέσουν τον emulator κάποια στιγμή. Μέχρι τότε υπομονή .

    Comment


    • #47
      Είναι ιδέα μου ή το ελληνικό psn είναι άδειο;Το demo LBP2 που διάβασα πως βγήκε σήμερα δεν υπάρχει,προς το παρόν τλχ.
      Πάντως να πω και την άποψή μου σε σχέση με το αντίπαλο δέος,μου φαίνεται κατώτερο από το live,αλλά αρκετά πιο άμεσο σε κάποια πραγματάκια.

      edit:άκυρο το βρήκα το demo.

      Απορία.Γιατί κολλάει για λίγα δευτερόλεπτα μετά που βάζεις να κατεβάσεις κάτι;
      Carpe diem

      Comment


      • #48
        μου φαίνεται κατώτερο από το live
        Δε σου φαίνεται, είναι πολύ κατώτερο . Η αμεσότητα έχει να κάνει με το ότι δεν έχει τόσες διαφημίσεις, αλλά αν βάλεις το ελληνικό live θα δεις ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά . Πάντως το XBL σύντομα θα καταλάβεις ότι και πιο όμορφο interface έχει, και πιο άνετο στη χρήση είναι, και πιο πολύ περιεχόμενο έχει, και πιο γρήγορο είναι, και και και.

        Comment


        • #49
          Δε σου φαίνεται, είναι πολύ κατώτερο . Η αμεσότητα έχει να κάνει με το ότι δεν έχει τόσες διαφημίσεις, αλλά αν βάλεις το ελληνικό live θα δεις ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά . Πάντως το XBL σύντομα θα καταλάβεις ότι και πιο όμορφο interface έχει, και πιο άνετο στη χρήση είναι, και πιο πολύ περιεχόμενο έχει, και πιο γρήγορο είναι, και και και.
          Εγώ δοκίμασα μετά από πολύ καιρό το interface του Xbox360 (το οποίο έχει αλλάξει από την τελευταία φορά που το άνοιξα) και δε μου άρεσε. Πολύ γραφικά και μου φάνηκε δύσκολο το navigation. Προτιμώ την πιο απλή και καθαρή προσέγγιση του PSN αφού βρίσκω πολύ πιο εύκολα και γρήγορα αυτό που θέλω. Χθες έψαχνα να δω αν το GoL συνέχιζε να κατεβαίνει και πρέπει να μου πήρε κάνα δεκάλεπτο. Σε ανταπόκριση ίσως είναι λίγο πιο αργό το PSN (και θέλει και install μετά) αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω της wireless σύνδεσης.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #50
            Χθες έψαχνα να δω αν το GoL συνέχιζε να κατεβαίνει και πρέπει να μου πήρε κάνα δεκάλεπτο.
            Κάτσε, είναι πιο δύσκολο να πατήσεις το Xbox button, να πατήσεις δύο φορές αριστερά και Α από το να πατήσεις το PS button, να περιμένεις πόση ώρα μέχρι να ξεκολλήσει, να πατήσεις μία φορά το δεξιά, δύο το κάτω και Χ;

            Πρακτικά δεν υπάρχει τρομερή διαφορά, του 360 όμως σίγουρα είναι πιο γρήγορο. Αυτό και μόνο μετράει.

            Comment


            • #51
              Κάτσε, είναι πιο δύσκολο να πατήσεις το Xbox button, να πατήσεις δύο φορές αριστερά και Α από το να πατήσεις το PS button, να περιμένεις πόση ώρα μέχρι να ξεκολλήσει, να πατήσεις μία φορά το δεξιά, δύο το κάτω και Χ;
              Δεν αργεί καθόλου όταν πας απλά να δεις τι υπάρχει και πόσο έχουν κατεβεί στο download manager του PS3, μόνο όταν πας στο PSstore αργεί. Στο Xbox360 δεν ξέρω καν αν υπάρχει DM και όταν τελικά βρήκα που κατεβαίνει αργούσε αρκετά. Επίσης μου τη σπάνε τα πολλά γραφικά του Xbox360 (αν και μου αρέσει που κουνάω το κεφάλι του avatar μου και ζαλίζεται). Σίγουρα παίζει και η συνήθεια ρόλο αλλά γενικά προτιμώ κείμενο και πιο καθαρά πράγματα.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #52
                Όχι και βρίσκονται εύκολα τα πράγματα στο psn...Έχει απίστευτα χαζό σύστημα.Άλλα πράγματα έχει στο all PS3 games A-Z άλλα αν πας στα PS3 games.Μόνον το search δουλεύει σωστά.

                Και το interface(για να μην μιλήσω για περιεχόμενο και τιμολογιακή πολιτική)του XBLA είναι αιώνες μπροστά.User friendly όσο δεν πάει.

                Τσίμπησε κανείς τίποτα από τις προσφορές του PSN?Εγώ πήρα Pixeljunk Shooter και Fat Princess.Άντε ψηθείτε όλοι για Fat να κάνουμε multiplayer sessions


                Comment


                • #53
                  Θα πάρω κι εγώ το Fat Princess μετά από πιέσεις φίλου.

                  Comment


                  • #54
                    Πραγματικά το guide button στο Χ360 μου έχει λύσει τα χέρια.Ενώ στο psn πρέπει να βγω από το store και να πάω στον download manager,αν δεν μου το έγραφε εκεί στις οδηγίες για το background downloading ακόμα θα έψαχνα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      Βέβαια η κατάσταση δεν λέγεται να είμαστε στην απ' έξω... -_-
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Και πώς λέγεται;

                        Comment


                        • #57
                          το fat princess το εχω κατεβαει και εγω αλλα δεν εχω ασχοληθει μαζι του και πολυ (1ωρα max) φαση ειχε καποια στιγμη θα το πιασω ομως

                          Comment


                          • #58
                            Και δεύτερο κύμα εκπτώσεων στο PSN πολύ κατώτερο του πρώτου βέβαια...

                            January Sale Offers (available on PS3 and PSP where applicable)

                            (Offer prices available until the 2nd February)
                            • Warhawk Complete Bundle (£15.99/€19.99)
                            • Crash Commando (was – £6.29/€7.99 now – £3.19/€3.99)
                            • TV Show King (was – £3.99/€4.99 now – £0.79/€0.99)
                            • Split/Second - High Octane Supercar Pack (was – £1.59/€1.99 now – £0.79/€0.99)
                            • Topatoi Episode 2: Pillar of the Skies (was – £4.79/€5.99 now – £2.39/€2.99)
                            • Assassin’s Creed (was – £23.99/€29.99 now – £15.99/€19.99)
                            • Hannah Montana: Rock out the Show (PSP) (was – £23.99/€29.99 now – £15.99/€19.99)
                            • Hannah Montana – Fashions Add-on (PSP) (was – £1.19/€1.49 now – £0.59/€0.75)
                            • Hannah Montana – Moment Maker Add-on (PSP) (was – £0.79/€0.99 now – £0.40/€0.49)
                            • Half-Minute Hero (PSP) (was – £11.99/€14.99 now – £7.99/€9.99)
                            • Harvest Moon: Innocent Life (PSP) (was – £9.99/€12.99 now – £6.29/€7.99)
                            • Harvest Moon: Hero of Leaf Valley (PSP) (was – £19.99/€24.99 now – £10.99/€13.99)
                            • Valhalla Knights (PSP) (was – £9.99/€12.99 now – £6.29/€7.99)
                            • Valhalla Knights 2 (PSP) (was – £11.99/€14.99 now – £7.99/€9.99)
                            • Valhalla Knights 2: Battle Stance (PSP) (was – £15.99/€19.99 now – £11.99/€14.99)
                            • Peter Pan: Adventures in Neverland (PSone) (was – £3.19/€3.99 now – £1.59/€1.99)
                            • A Bug’s Life (PSone) (was – £3.19/€3.99 now – £1.59/€1.99)

                            January Sale Offers from 2K Games

                            • Mafia II Complete DLC Bundle (£19.99/€24.99)
                            • BioShock 2 Complete DLC Bundle (£11.99/€14.99)

                            January Sale Offers from Capcom

                            • Bionic Commando: Rearmed (was – £7.99/€9.99 now – £6.29/€7.99)
                            • Final Fight: Double Impact (was – £7.99/€9.99 now – £3.99/€4.99)
                            • Mega Man 9 Complete Bundle (£7.99/€9.99)
                            • Mega Man 10 Complete Bundle (£7.99/€9.99)
                            • Dead Rising 2 Skills Pack Bundle (£3.19/€3.99)

                            January Sale Offers from Konami

                            • GTI Club+ (was – £7.99/€9.99 now – £3.99/€4.99)
                            • Rocket Knight (was – £7.99/€12.99 now – £3.99/€6.49)
                            • Vandal Hearts: Flames of Judgement (was – £7.99/€12.99 now – £3.99/€6.49)
                            • Zombie Apocalypse (was – £7.99/€9.99 now – £3.99/€4.99)

                            • Metal Gear Solid: Peace Walker (PSP) (was – £31.99/€39.99 now – £15.99/€19.99)
                            • Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel (PSP) (was – £6.29/€7.99 now – £3.19/€3.99)

                            January Sale Offers from Rockstar Games

                            • GTA IV: The Lost and Damned & The Ballad of Gay Tony Bundle (£15.99/€19.99)

                            • Midnight Club Bundle: LA Remix & Dub Edition (PSP) (£15.99/€19.99)
                            • GTA: Chinatown Wars (PSP) (was – £27.99/€34.99 now – £11.99/€14.99)

                            January Sale Offers from THQ

                            • Red Faction: Guerrilla (was – £15.99/€19.99 now – £11.99/€14.99)
                            • WWE Smackdown vs. Raw 2011: Fan Axxess Pack (was – £6.29/€7.99 now – £4.79/€5.99)

                            • WWE Smackdown vs. Raw 2011 (PSP) (was – £31.99/€39.99 now – £15.99/€19.99)
                            • UFC Undisputed 2010 (PSP) (was – £31.99/€39.99 now – £15.99/€19.99)
                            • Spongebob Squarepants: Truth or Square (PSP) (was – £23.99/€29.99 now – £15.99/€19.99)
                            Το μόνον ενδιαφέρον είναι το Vandal Hearts κατά την άποψή μου.


                            Comment


                            • #59
                              Λοιπον, καποιες ερωτησεις. Σκεπτομαι να παρω την πρωτη μου prepaid card για να αγορασω το vagrand story τωρα που εχω και το κουπονι απο το tactics ogre.

                              1) Θα προτιμουσα να το παιξω στο psp, τι διαδικασια ακολουθω? Το κατεβαζω κατευθειαν εκει ή μπορω μεσω του ps3 και μετα να το περασω στο psp (ρωταω γιατι οι λογαριασμοι μου ειναι διαφορετικοι στις 2 κονσολες)? Επισης οσοι εχετε εμπειρια απο psone titles του psn, γινεται καθολου upscale ή ειναι unplayble σε hd οθονες?

                              2) Μιας που θα κανω αυτη την αγορα, αξιζει να παρω καρτα μεγαλυτερης αξιας για να αγορασω και το wipeout hd ? Εχω χρονια να σχοληθω με τετοιου ειδους παιχνιδια αλλα απο οσα εχουν γραφτει, παντα ψηνομουν... Αν ναι ποια εκδοση, το απλο πακετο ή το fury?

                              Comment


                              • #60
                                1) Μπορείς να το περνάς από PS3 σε PSP χωρίς πρόβλημα, ο burai το έχει κάνει. Καλύτερα πάντως να έχεις το ίδιο account και στις δύο κονσόλες.

                                2) Καλά τώρα σοβαρά μιλάμε; Ρωτάς αν αξίζει να πάρεις το WipEout HD; The best PS3 title με το Demon's Souls ; Το πιο παλούκι και challenging platinum; Το άπειρα τέλειο game με το τεράστιο content, τις τραγικές προκλήσεις και το καρα-κορυφαίο soundtrack; Τα ακατέβατα 60fps σε full HD ανάλυση; Την ανεπανάληπτη αισθητική και την απολυτη αίσθηση ταχύτητας; Η δικιά μου ερώτηση είναι γιατί δεν το έχεις ήδη αγοράσει και δεν το έχεις ήδη ξεκινήσει εις βάρος όλων των άλλων τίτλων που έχεις στην άκρη .

                                Πάρε το πακέτο με το fury, έχει πολύ content και κάποια ωραία mods, άσε που γλυτώνεις και λίγα €€.

                                Λιώσε ανελέητα και βάλε από τώρα στόχο το platinum, οι προκλήσεις είναι άπειρες, το cheapness στο ανώτατο επίπεδο δυσκολίας ατελείωτο και η όλη εμπειρία αξέχαστη. Από τη μέρα που το άφησα παρακαλάω για HD 2 .

                                Θα ξεχάσω εγώ σκηνικό που είμαι στο αμάξι, έρχεται μήνυμα του Laharl "Beat Zico ρε μουνιά!!!" και μόνο που δεν πέρασα με κόκκινο από τα νεύρα μου .

                                Comment

                                Working...
                                X