Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Το πιο παλούκι και challenging platinum; p
    ειναι δυσκολο αλλα ενταξει κοψε κατι υπαρχουνε λιιιιγο δυσκολοτερα

    παντως και μενα θα με εψηνε αν επαιζα ενα racing θα ητανε σιγουρα αυτο

    Comment


    • #62
      Eγω θα σου ελεγα να παρεις με κανα 10αρικο αν το βρεις σε retail μορφη το Wipeout και για το Vagrant να το σκεφτεις και στην τελειως τσαμπε εκδοχη (cfw στο PSP) μιας και στο PS3 αποκλειεται να το παιξεις (τα PS1 games απλα δε βλεπονται, παρα το οποιο upscaling κτλ).

      Comment


      • #63
        Originally posted by Vaynard View Post
        ειναι δυσκολο αλλα ενταξει κοψε κατι υπαρχουνε λιιιιγο δυσκολοτερα

        παντως και μενα θα με εψηνε αν επαιζα ενα racing θα ητανε σιγουρα αυτο
        Kαλά υπερέβαλα λίγο για να τιμήσω και τα γένια μου αλλά είναι σίγουρα από τα δυσκολότερα και σίγουρα το πιο δύσκολο από όσα έχω δει. Επίσης είναι platinum που σχετίζεται απολύτως με το skill που αναπτύσσει σιγά σιγά ο παίχτης και δεν έχει cheap trophies που απλά ζητάνε κάτι άρρωστα δύσκολο ή ανούσια χρονοβόρο (βλέπε ξέρω γω όλα τα challenges στο SFIV).

        Το παιδί είπε ότι θέλει να χρησιμοποιήσει το κουπόνι του ΤΟ, άσε που δε βάζει cfw στο PSP του. Μία κάρτα είναι μία χαρά λύση και αρκετά φτηνή.

        Comment


        • #64
          κοιτα σχετικο ειναι αυτο ομως, ο χρονος που θα χαλασεις για να μαθεις μια πιστα απ εξω στο wipeout για να κανεις τον Χ γαματο χρονο ειναιεμμεσα το ιδιο πραγμα με το να επαναλλαβεις χ φορες ενα trial στο sfiv ξερω γω... και εκει αποχτας υποτιθεται skill σιγα σιγα με αυτο το τροπο

          παντως ναι επειδη εχω δει φιλο να παιρνει platinum στο wipeout ξερω οτι θελει λιωσιμο


          μιας που το εφερε η κουβεντα και για την ιστορια τα δυσκολοτερα platinums που απαιτουνε συνδυασμο απο pure skill+ απειρες ωρες ειναι star ocean 4, sigma 2 και ακολουθουν απο κοντα ssfiv,sfiv με μερικα αλλα, και τωρα που το σκεφτομαι μπορει να μπαινει και το gran turismo 5 σαν 3ο ισως

          Comment


          • #65
            Ουάου θέμα για το PSN.:kill:

            Okay.

            Καταρχάς nooto επειδή σίγουρα θα παίξεις άμεσα το Vagrant και θα ασχοληθείς. Θα σου έλεγα go for it. Προσωπικά έπιασε άνετα θέση στα αγαπημένα μου rpgs. Θα το λατρέψεις και ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε.
            Σχετικά με τις ερωτήσεις σου ό,τι είπε ο Evans. Εγώ το έπαιξα στο psp και μου άρεσε πάρα πολύ. Στο ps3 πέρασα το save και έπαιξα κανά τρίωρο. Το upscale μου φάνηκε μια χαρα. Μην περιμένεις τπτ το εξωπραγματικό αλλά πραγματικά δε θα σε ενοχλήσει. Προσωπικά το intro του Vagrant Story και το FFVIII μου φάνηκαν μια χαρά- όπως και στον bro που έτυχε προ ολίγου να του κάνω ένα demonstration για να δει πώς φαίνονται τα psone games -όπως και τα in game graphics. Είναι και 95 MB πρπ οπότε δεν πιάνει και πολύ χώρο. Περιμένουμε εντυπώσεις!!! ;)

            Κατέβασα και έπαιξα το demo του Back to the future. Πολύ καλή δουλειά η telltale. Αυστηρά για fans των ταινιών βέβαια, γιατί έχει ατάκες και αναφορές. Ειδικά το εργαστήρι του Doc που είναι και το demo είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α λεπτομερές.

            Δεν ξέρω βέβαια αν έχουν πάρει τα δικαιώματα από τον Heuy Lewis


            Α ρε ταινίες που βγαίνανε μια φορά κι έναν καιρό:phil:
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #66
              αληθεια μιας και δεν εχω κατεβασει ποτε τιποτα απο το psn store για το psp και οτι ps1 game εχω ξαναπαιξει εκει ητανε απο iso psxpsp εχουνε καμια διαφορα αυτες η επανεκδοσεις στο psn store?

              Comment


              • #67
                Πιστεύω πως όχι. Βέβαια καλό θα ήταν να σου απαντήσουν και παιδιά που έχουν βάλει cgw. Aλλά μιας και ο ps emu είναι ο ιδιος δεν νομίζω πως υπάρχουν διαφορές.

                EDIT:
                Άσχετο αλλά έλιωσα μόλις το είδα... Αφίσα από την ταινία Weird Science στο δωμάτιο του Marty. Επικό απλά...
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #68
                  Ευχαριστω πολυ παιδια ;).

                  Xeno, το vagrant νομιζω εχει καπου στα 5 ευρω στο psn οποτε με το κουπονι βγαινει σχεδον τσαμπα ουτως ή αλλως. Αλλωστε δεν εχω ασχοληθει καθολου με cfw οποτε μεσω psn ειναι πιστευω καλη περιπτωση γιατι το συγκεκριμενο παιχνιδι θελω εδω και χρονια να το παιξω.

                  Οκ το wipeout παει για αγορα, απλα θα ψαξω να δω μηπως το βρω φθηνοτερα σε retail (ειχα ξεχασει οτι εχει κυκλοφορησει κανονικα).

                  Θα ακολουθησει συντομα feedback!!

                  Comment


                  • #69
                    Υπάρχει κάποιος τρόπος ή ιστότοπος να κάνω αγορές μέσω ίντερνετ όπως είναι το xbox.com πχ;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Altair View Post
                      Υπάρχει κάποιος τρόπος ή ιστότοπος να κάνω αγορές μέσω ίντερνετ όπως είναι το xbox.com πχ;
                      Πρέπει να κατεβάσεις το media go..Όχι ιδιαίτερα βολική λύση (καμία μα καμία σχέση με xbox.com).

                      Comment


                      • #71
                        Μιας και υπάρχει θέμα για psn .
                        Closure indie Puzzle-platformer.

                        Comment


                        • #72
                          Props to Laharl αγορασα το Flower τωρα που εχει 50% εκπτωση. Εχουν μεινει 6.50 ευρω στην καρτα και σκεπτομαι να παω:

                          1) Flow + Legacy of Kain (που δεν το εχω παιξει και παει για psp playthrough) 5+ ευρω ή
                          2) Guardian of Light 6.50 ευρω

                          Ποια απο τις 2 επιλογες προτεινετε?

                          Εdit: Πηγα στην πρωτη!!

                          Comment


                          • #73
                            Hahaha

                            Ναι δυστυχώς οι εκπτώσεις στα PSN games μένουν λίγο αφανείς μιάς και δεν γίνονται συχνά(κάθε 15-20 μέρες,και δεν έχει πάντα εκπτώσεις σε PSN games) και έτσι μπορείς εύκολα να χάσεις κάποιο deal

                            Πάντως εγώ όπως είπα και στις πρόσφατες αγορές πήρα

                            flow 2.5 ευρώ
                            flower 4 >>
                            Trine 4 >>
                            Trine 2 8 >>.

                            Για το Trine 2 αυτή η ασυναγώνιστη τιμή ισχύει για άλλες 7 περίπου μέρες νομίζω.Μετά θα ανέβει στα 12.Στην Steam έχει 13 ευρώ οπότε νομίζω συμφέρει να το τσιμπήσει κανείς


                            Comment


                            • #74
                              Original Deus Ex Coming To PlayStation 3, Probably As A PS2 Classic



                              The Unfinished Swan

                              Comment


                              • #75
                                Κάποιες καλές εκπτώσεις και βγήκε και το Datura στο PSN

                                Final Fight: Double Impact (£3.99, €4.99)
                                Street Fighter 2 Turbo HD Remix (£6.49, €7.99)
                                PixelJunk Monsters (£1.99, €2.49) (€0.99 for Plus members)
                                PixelJunk Eden (£3.19, €3.99) (€0.99 for Plus members)
                                PixelJunk Shooter (£3.19, €3.99) (€0.99 for Plus members)
                                PixelJunk Shooter 2 (£3.19, €3.99)
                                PixelJunk Racers 2nd Lap (£3.19, €3.99) (€0.99 for Plus members)
                                PixelJunk Side Scroller (£3.19, €3.99)
                                PSP
                                Impossible Mission (£2.39, €2.99)
                                PS2
                                A train 6 (£6.49, €7.99)
                                Pacific Warriors 2: Dogfight (£3.19, €3.99)
                                Steel Dragon EX (£3.19, €3.99)
                                Ultimate Mind Games (£3.19, €3.99)
                                Mr Golf (£3.19, €3.99)
                                Hawk Superbike Racing (£3.19, €3.99)
                                Golden Age Of Racing (£3.19, €3.99)
                                Cue Academy (£3.19, €3.99)
                                Road Trip Adventure (£3.19, €3.99)
                                Seek & Destroy (£3.19, €3.99)
                                Cel Damage Overdrive (£3.19, €3.99)
                                MX World Tour (£3.19, €3.99)
                                Gungrave Overdose (£3.19, €3.99)
                                Arcade Classics (£3.19, €3.99)
                                Chicken Little (£3.99, €4.99)
                                Narnia: The Lion, The Witch & The Wardrobe (£3.99, €4.99)
                                Kim Possible: What's The Switch (£3.99, €4.99)
                                PSOne
                                Sports Superbike 2 (£1.49, €1.75)
                                All Star Boxing (£2.99, €3.59)
                                Constructor (£1.59, €1.99)
                                Guilty Gear (£1.59, €1.99)
                                Disney's Action Game Feat. Hercules (£1.99, €2.49)
                                Disney's Atlantis : The Lost Empire (£1.99, €2.49)
                                Disney Pixar Toy Story 2 (£1.99, €2.49)
                                Disney Pixar Toy Story Racer (£1.99, €2.49)
                                Lilo & Stitch : Trouble in Paradise (£1.99, €2.49)
                                Monsters Inc : Scare Island (£1.99, €2.49)
                                Peter Pan : Adventures In Never Land (£1.19, €1.49)
                                Party Time with Winnie the Pooh (£1.19, €1.49)
                                The Little Mermaid II (£1.19, €1.49)
                                A Bug's Life (£1.19, €1.49)
                                Εγώ προσωπικά αγόρασα όλη σχεδόν την σειρά Pixeljunk εκτός του Race και του Eden


                                Comment

                                Working...
                                X