Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πώς τον πίνεις τον καφέ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πώς τον πίνεις τον καφέ?

    Ε δε θα σας εξηγήσω και τι θα γράφετε...

    Λοιπόν

    Τα πιο πολλά πρωινά πίνω ελληνικό : 3 καφε - 1 κακαο - 3 ζαχαρη

    Ενω στις καφετέρειες προτιμώ καπουτσίνο διπλό ή freddo ανάλογα την εποχή, ενω σπάνια θα πιο νεςκαφε πολυ βαρύς μερικές φορές ανάλογα ποιος στον φτιάχνει!

    Με τον καφέ βέβαια πάει και το τσιγάρο οπότε αν και καπνίζω σπάνια με τα καφεδάκια επιβάλετε... γούσταρω πολυ επίσης όταν με το καφέ φέρνουν και κανα γεμιστό μπισκοτάκι με σοκολάτα δίνει άλλη γλύκα!
    0
    nes - frappe
    0%
    0
    cappuccino - freddo
    0%
    0
    ελληνικό
    0%
    0
    milko...
    0%
    0

  • #2
    Ελληνικό διπλό με μία κουταλιά ζάχαρη (οκ βλέπω την παντόφλα του burai να έρχεται κατά πάνω μου).

    Comment


    • #3
      Nes-Frappe , δύο κουταλιές καφέ και τρεις ζάχαρη, παρέα με ωραία πουράκια ΜΟΟDS. ΤΟΥΜΠΑΝΟΣ!!!

      Comment


      • #4
        Δεν πίνω καφέ.Προτιμώ δημητριακά με γάλα για πρωινό ή κάνα φρούτο ή φρυγανιές με μέλι.
        Έξω πίνω είτε ζεστή σοκολάτα,είτε χυμό,μπύρα,ανθρακούχο νερό...
        Carpe diem

        Comment


        • #5
          Λίγο πολύ σαν τον Αλταιρ και γω με εξαίρεση τη μπύρα και το ανθρακούχο νερό.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #6
            Sthn mhdaminh periptwsh pou afto pou tha piw exei mesa kafe tote milame gia ena pothri gemato gala, mia koutalia kafe kai kana 4-5 koutalies zaxarh.
            Ante varia varia kana poly glyko frape me gala to kalokairi.

            Opote kanto Milko na eisai mesa.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #7
              Espresso ή espresso lungo, μετριο διπλο συνηθως με γαλα ή αφρογαλα προτιμω απο ζεστους καφεδες ενω απο κρυους freddo espresso ή freddo capuccino
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #8
                Ελληνικός διπλός σκέτος το χειμώνα και στη δουλειά νες με μισή κουταλιά ζάχαρη.
                Το καλοκαίρι φραπέ με μισή ζάχαρη και ελάχιστο γάλα( το σιχαίνομαι το φραπόγαλα) και freddo capuccino σκέτο.

                Αν και οκ ελληνικός uber alles.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #9
                  Έχω κόψει τον φραπέ εδώ και πάρα πολλούς μήνες!Μόνο ελληνικό:2 Ζάχαρη-2 καφέ!

                  Comment


                  • #10
                    Etsi na pairnei ta panw tou o Ellinikos (btw o espresso pou einai sto poll?)
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      freddo cappuccino σκετο για μενα.. Τωρα τελευταια πινω και nesspresso vanilla αν θελω κατι ζεστο..

                      Comment


                      • #12
                        Freddo cappuccino γλύκο με γάλα, όταν είμαι έξω. Όταν είμαι μέσα στο σπίτι κάνω κρύο καπουτσίνο γλύκο με γάλα για να με ξυπνήσει. Αν πιω κάτι ζεστό, μετά αποκοιμιέμαι. Έχω κόψει εδώ και 2 χρόνια το φραπέ, γιατί έχει πολύ καφείνη και σε κάνει να χέζεις περισσότερο.

                        Βέβαια, παλιότερα έτρωγα δημητριακά και χυμούς σαν σωστός αθλητής. Καλύτερα κάποια στιγμή να το ξαναξεκινήσω για το άθλημα μου.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Εγω για πρωινο ζεστο γαλα, δεν πινω καφε αλλα ζεστη σοκολατα και το βραδυ χτυπαω κανα μπυρονι.

                          Comment


                          • #14
                            nes tis kries imeres.
                            3 kafe 0 zaxari fisika

                            Comment


                            • #15
                              14 χρονών με Nes 3-0?Tώρα εξηγούνται πολλά
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment

                              Working...
                              X