Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συλλεκτική αξία - videogames

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συλλεκτική αξία - videogames

    Σε κάποια φάση θα αρχίσω το Shadow of the Colossus. Εδώ και καιρό καιγόμουν να αρχίσω αυτό το παιχνίδι.
    sigpic

  • #2
    Μπράβο Θανούλη.Eτοιμάσου για μαι εμπειρία που δεν έχεις ξαναβιώσει.Είναι ένας από τους αγαπημένους μου τίτλους.EVER!!!
    Carpe diem

    Comment


    • #3
      Originally posted by Tanno View Post
      Σε κάποια φάση θα αρχίσω το Shadow of the Colossus. Εδώ και καιρό καιγόμουν να αρχίσω αυτό το παιχνίδι.
      Γιατι δεν περιμενεις το HD πακετο(shadow of the colossus/ico)?
      Oχι τοσο για το HD,αλλα επειδη θα μπορεις να το παιξεις με σταθερο frame rate.

      Comment


      • #4
        Originally posted by hideo View Post
        Γιατι δεν περιμενεις το HD πακετο(shadow of the colossus/ico)?
        Oχι τοσο για το HD,αλλα επειδη θα μπορεις να το παιξεις με σταθερο frame rate.
        Συλλεκτικοί λόγοι. ;) Δεν έχουν καμία αξία τα καινούργια, αλλά τα πραγματικά(original). ;)
        sigpic

        Comment


        • #5
          Τώρα που θα κυκλοφορήσει το collection θα πιάσουν πάτω οι "αξίες" των πρωτότυπων. Και πάλι βέβαια μπορείς να τα έχεις και τα δύο και να παίξεις το remastered.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Evans View Post
            Τώρα που θα κυκλοφορήσει το collection θα πιάσουν πάτω οι "αξίες" των πρωτότυπων. Και πάλι βέβαια μπορείς να τα έχεις και τα δύο και να παίξεις το remastered.
            Ε όχι και πάτο να πιάσουν οι αξίες των πρωτότυπων. :xp: Έχω δει να πιάνουν και πάνω από εκατό ευρώ το κάθε συλλεκτικό και μάλιστα από ρετρό εποχής κομμάτι.

            Καλύτερα να ανοίξω θέμα για να συζητήσουμε τα συλλεκτικά εκεί, μην βγαίνουμε off-topic εδώ. Έχει ενδιαφέρον αυτό.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ταννο.Ε ναι ενταξει και εγω εχω αυτο του ps2 ,αλλα εφοσον θα παρεις(αν παρεις) και το collection παιξ'το εκει καλυτερα.
              Το SOTC ειχε καποια θεματα στο frame rate στην ps2 εκδοση.

              Comment


              • #8
                Μην τους ακούς Τάννο.Ο τίτλος είναι τέλειος.
                Σοβαρά τώρα,καλύτερα να περιμένεις το HD collection.
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Ε οκ παιδιά. :xp: Λέω να το παίξω το πρωτότυπο, και άμα βγουν οι επανακυκλοφορίες τους, τότε θα τα πάρω κι αυτά για σύγκριση.:xp: Χαλαρώστε.



                  Προσωπικά, εγώ για λόγους συλλεκτικούς παίρνω ότι πρωτοκυκλοφόρησε, γιατί έχουν κι αυτά το στίγμα της δικής τους ιστορίας, όπως η σειρά Final Fantasy, ειδικά το 7. Κατά την γνώμη μου, δεν έχει τόση σημασία η HD επανακυκλοφορία τους, αλλά το πως διαστρεβλώνουν με κάποιον τρόπο το σύστημα μάχης ή την πλοκή κ.α., όπως και έγινε με το Lunar στο PSP, το οποίο σύμφωνα με τον Scatty πήρε τον κατήφορο και δεν τίθετο αξίο των προκατόχων του. Πολλές φορές, υποστηρίζω την πρωτότυπη εμφάνιση τους, γιατί απ' εκεί έρχεται η γνησιότητα τους σ' όλα. Έχω παρατηρήσει ότι τον τελευταίο καιρό και με τις επανακυκλοφορίες τους, έχουν παραγίνει εύκολα και σε κάποιες περιπτώσεις έχουν κοπεί κάποια σημαντικά τους στοιχεία, στα οποία με ώθησαν στην αγορά των πρωτότυπων.

                  Εκφραστείτε κι εσείς την γνώμη σας πάνω σ' αυτό το θέμα. Θα βοηθούσε πολύ στην ανάλυση της συλλεκτικότητας τους.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Δε με ενδιαφέρει η συλλεκτικότητα, ή μή, ενός τίτλου, αλλά θα συμφωνήσω πως τα πρωτότυπα στο 99% των περιπτώσεων είναι το καλύτερο, γιατί εκσυγχρονισμένο η όχι, το remake ΔΕΝ είναι αυτό που ήθελε ο δημιουργός του εξ' αρχής...
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      Remastered ρε, τι remake .

                      HD ports με 60 fps.

                      Comment


                      • #12
                        O Tanno είπε συγγεκριμένα
                        αλλά το πως διαστρεβλώνουν με κάποιον τρόπο το σύστημα μάχης ή την πλοκή κ.α.,
                        οπότε υπέθεσα πως βαζει ΚΑΙ τα remakes στη συζήτηση
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #13
                          Αν καταφέρουν και διαστρεβλώσουν την πλοκή μισής σελίδας του Ico και μίας του SotC τότε νομίζω τους αξίζει συγχαρητήρια.
                          Οι οποιεσδήποτε διαφορές θα είναι καθαρά στο τεχνικό κομμάτι όπως και στα God of War (με τα απαραίτητα trophies).
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment

                          Working...
                          X