Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dolphin - the GC/Wii emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Με ενδιαφέρει, όμως έχω κάποιες ερωτήσεις:

    1. Όλα τα παιχνίδια μπορώ να τα παίξω σε 720p-1080p?

    2. Έχω χειριστήριο του Wii, είναι εύκολο να το ενόσω με το PC?

    3. Τα παιχνίδια τα κατεβάζεις? Παίζει όλα τα Regions και τα περισσότερα παιχνίδια? Χωρίς glitches?

    Comment


    • #17
      Το μπρίκι μου έφαγε αναβάθμιση, επομένως πιστεύω πως μπορώ πλέον να emulaάρω παιχνίδια Wii, και να παίξω όοοολα όσα με ενδιαφέρουν από τη συγκεκριμένη κονσόλα (δηλαδή το Epic Mickey ). Η ερώτησή μου είναι αν χρειάζομαι ειδικό χειριστήριο ή αν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με ένα απλό. Ξέρετε, τα συμβατικά με τους σταυρούς, κουμπιά, που δεν έχουν ανιχνευτές κίνησης κλπ.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #18
        Eγώ με το xbox-like της logitech παίζω στο PC οπότε και στον Dolphin. Έχω παίξει Metroid Other M και Donkey Kong χωρίς πρόβλημα ενώ δεν υποστήριζε το Prime 3, ήθελε τα μπιχλιμπίδια του Wii. Έχει επιλογές πάντως ο emulator για όλους τους τύπους χειρισμού που υποστηρίζει το Wii (π.χ. κάθετη ή οριζόντια θέση στο Wiimote ή το classic controller).


        Σήμερα έβαλα να παίξω το Last Story όμως κόλλαγε το παιχνίδι σε ανύποπτα χρονικά διαστήματα, οπότε εν αναμονή κάποιου patch για να δω και λίγο παρακάτω. Απ'όσο κατάφερα να παίξω (κάνα μισάωρο δηλαδή) έμεινα παγερά αδιάφορος.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by Evans View Post
          Προσέθεσα και το link του official site από όπου μπορείτε να κατεβάζετε τις τελευταίες εκδόσεις. Αυτή τη στιγμή βρισκόαμστε στην r6783 ενώ χτες το βράδυ που έκανα όλη τη διαδικασία η τελευταία έκδοση ήταν η r6774 .

          Για τα controls δεν έχω ιδέα, εγώ θα σου συμβούλευα να έκανες μία επένδυση των 80€ για να πάρεις nunchuck+wiimote+bluetooth+sensor bar.

          Χαίρομαι που γενικά σε βόλεψε το post .
          sensor bar εννοώντας?

          Comment


          • #20
            φανταζομαι υπάρχει home made usb sensor bar (?)
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #21
              Εναλλακτικα μπορει να φτιαξει sensor bar. Η να παρει μια ασυρματη unofficial του Wii. Δε χρειαζεται να τη συνδεσει πουθενα. Η sensor bar δε στελνει καμια πληροφορια στη κονσολα ή στον emulator. Υπαρχει μονο και μονο για να ξερει το remote που κοιταζει σε σχεση με τη τηλεοραση/οθονη. Μια απλη αυτοσχεδια sensor bar ειναι να βαλετε δυο κερακια μπροστα απο την οθονη στην οποια παιζετε.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #22
                Kαλά θυμόμουν ότι κάπου υπήρχε κουβέντα για wiimote και PC. Μπαίνοντας στο site του Dolphin και διαβάζοντας σχόλια για το χειρισμό, σκάει τύπος υποστηρίζοντας ότι έχοντας κεριά (!) η απόκριση είναι πολύ καλύτερη από την sensor bar, μειώνοντας αισθητά και το καλιμπράρισμα (!)

                Τρομερές πατέντες. Για το Zelda θα τα σκάσω για το Wiimote και μετά βουρ στην εκκλησία για κεριά.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Το κολπο με τα κερια ειναι παλιο και δοκιμασμενο (οχι απο μενα βεβαια).
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Α δηλαδή δεν πρόκειται περί ραδιοαρβύλας; Πολύ όμορφα, έχω και καιρό να πάω εκκλησία, μια χαρά μου κάτσε.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Tested and working, το ειχαμε χρειαστει μια φορα παραδοξως οταν καπου ειχαμε βρεθει και ενας εφερε wii χωρις sensor bar.

                      Βγαλαν και m+ plugin για τον emu;

                      Comment


                      • #26
                        Και τα 2 στελνουν υπέρυθρη ακτινοβολια ( η σένσορ μπαρ αποκλειστικά, το κερί μαζί με φάσμα ορατού)
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Xeno View Post
                          Tested and working, το ειχαμε χρειαστει μια φορα παραδοξως οταν καπου ειχαμε βρεθει και ενας εφερε wii χωρις sensor bar.

                          Βγαλαν και m+ plugin για τον emu;
                          Στο forum του Dolphin λένε ότι παίζουν κανονικά. Αλλά τι, που το 'χει 60 ευρώ το Public, ΣΚΕΤΟ, χωρίς το άλλο το μαρκούτσι, τι λε ρε φίλε, του περισσεύει κανενός το δανείζομαι για ένα καφάσι μπύρες.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Το δοκίμασα και εγώ σήμερα, πολύ καλο. Καλά μιλάμε δεν περίμενα τέτοια διαφορα στην εικόνα, σχεδόν απίστευτο (σε σύγκριση με την εικόνα που δίνει η κονσόλα του Wii)! Το Νέο Super Mario Bros. Wii φαίνεται να παίζει πολύ καλά. Δυστυχώς το Resident Evil Remake του GC φαίνεται γεμάτο errors, glitches, με προβλήματα στον ήχο.

                            Λέω να αγοράσω bluetooth και sensor bar πρώτα για να παίξω το Mario. Και το Epic Mickey φαντάζομαι καλύτερο θα είναι με τον μοχλό του Wii?

                            Πια παιχνίδια προτείνεται με τον μοχλό του XBOX 360 και πια παιχνίδια του GameCube δοκιμάσατε και παίζουν ικανοποιητικά?

                            Comment


                            • #30
                              Εγώ σε λίγο τερματίζω το Xenoblade. Υπάρχει ειδικό build που το παίζει πάρα πολύ καλά + έχω βάλει αρχεία για να γίνουν πιο ωραία τα γραφικά.

                              Comment

                              Working...
                              X