Announcement

Collapse
No announcement yet.

Halo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Θα προτεινα να αλλαξει το ονομα του topic σε halo 3 για να μπορουμε να δημοσιευουμε γενικοτερα τα νεα που αφορουν το παιχνιδι και να μαζευτουν τα tags στο πρωτο post , για να υπαρχει και μεγαλυτερη κινηση .
    [/b]
    Aπο οτι φαινεται καποιος το εκανε ηδη...παλι καλα που δε διαφωνω .
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • #32
      HaloRadar: Craziest Stunts, Part 3
      http://www.gamesradar.com/f/haloradar-craz...321143943204015
      Με μερικά βίντεο γέλασα και με άλλα έμεινα :blink:
      Η αλήθεια είναι πως αυτό το παιχνίδι δεν σταματά να με εκπλήσει&#33;

      Αφιερωμένο στον boy&#33;

      NOOB TRAP&#33;&#33;&#33;
      I attack sharks
      when i smell them bleed
      I dont go swimming
      water just wants to be around me.

      Comment


      • #33
        Bungie Weekly Update: 3/21/08

        http://www.bungie.net/News/content.aspx?ty...news&cid=13399#

        Comment


        • #34
          Κι εγώ μέσα για Halo3.

          Gamertag: Alexandros GR


          Comment


          • #35
            Heroic Maps (Now Free&#33;)

            There was a technical issue earlier this morning that held up the planned 2am release of the Heroic Map Pack. Thankfully the issue has been resolved and we can now confirm that Standoff, Foundry and Rats Nest can all be downloaded for FREE via Xbox LIVE Marketplace

            http://www.bungie.net/News/content.a...news&cid=13411

            και μερικες φωτογραφιες που τραβηξα







            Comment


            • #36
              Είμαι στο installation 00 και το παιχνίδι με έχει μαγέψει. Πραγματικά πολύ απολαυστικό, τρομερή δράση και πολύ στρατηγική. Παρόλα αυτά, υπάρχει ένα μεγάλο αλλά. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το βάλω δίπλα στο δεύτερο της σειράς, στο Η2. Λιγότερη στρατηγική και λιγότερο δυνατές στιγμές συμβάλλουν σε αυτό. Έχω, βέβαια, αρκετό παιχνίδι μπροστά μου, επομένως ας κρατήσω και μία επιφύλαξη. Τα πάντα θα κριθούν στο τέλος .

              Comment


              • #37
                Είμαι στο installation 00 και το παιχνίδι με έχει μαγέψει. Πραγματικά πολύ απολαυστικό, τρομερή δράση και πολύ στρατηγική. Παρόλα αυτά, υπάρχει ένα μεγάλο αλλά. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το βάλω δίπλα στο δεύτερο της σειράς, στο Η2. Λιγότερη στρατηγική και λιγότερο δυνατές στιγμές συμβάλλουν σε αυτό. Έχω, βέβαια, αρκετό παιχνίδι μπροστά μου, επομένως ας κρατήσω και μία επιφύλαξη. Τα πάντα θα κριθούν στο τέλος .
                [/b]
                Ναι ε;Προσωπικα θεωρω το Halo 2 το λιγοτερο καλο της τριλογιας.Φυσικα δεν εχεις δει ακομα καποιες απο τις ωραιοτερες στιγμες,οταν το τελειωσεις το αναλυουμε περαιτερω ;) .
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • #38
                  Θέλει κανείς να τερματίσουμε το παιχνίδι στο legendary; 3 θέσεις ανοικτές


                  Comment


                  • #39
                    <div class='quotetop'></div>
                    Είμαι στο installation 00 και το παιχνίδι με έχει μαγέψει. Πραγματικά πολύ απολαυστικό, τρομερή δράση και πολύ στρατηγική. Παρόλα αυτά, υπάρχει ένα μεγάλο αλλά. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το βάλω δίπλα στο δεύτερο της σειράς, στο Η2. Λιγότερη στρατηγική και λιγότερο δυνατές στιγμές συμβάλλουν σε αυτό. Έχω, βέβαια, αρκετό παιχνίδι μπροστά μου, επομένως ας κρατήσω και μία επιφύλαξη. Τα πάντα θα κριθούν στο τέλος [/b]
                    Αυτο που λες για τη λιγοτερη στρατηγικη εχει να κανει με το οτι οι brutes ειναι ευκολοτεροι αντιπαλοι απο τους elites ( κυριως λογω της συμβατικης πανοπλιας ) . Γενικα πιστευω οτι αν καποιος εχει τερματισει το heroic του 2 και στα καπακια παιξει το 3 στην αντιστοιχη δυσκολια θα του φανει σαφως πιο ευκολο . Ωστοσο το legendary setting λυνει ολα τα παραπανω...απλα δοκιμασε το μετα το heroic και θα γευτεις ολο το μεγαλειο . Οσο για τις δυνατες στιγμες , απλα κανε λιγο υπομονη ακομα .

                    Btw η δικια μου αποψη ειναι

                    H3>>>>H2>H1

                    Comment


                    • #40
                      Ναι ε;Προσωπικα θεωρω το Halo 2 το λιγοτερο καλο της τριλογιας.Φυσικα δεν εχεις δει ακομα καποιες απο τις ωραιοτερες στιγμες,οταν το τελειωσεις το αναλυουμε περαιτερω[/b]
                      Κοίτα, το πρώτο παιχνίδι της σειράς δεν το έπαιξα όπως θα έπρεπε και δεν πρόκειται να το παίξω ξανά, επομένως είναι λίγο δύσκολο να είμαι λίγο πιο αντικειμενικός. Μπορώ να καταλάβω το σοκ που πάθατε όλοι τότε, καθώς και τα απίστευτα ανοιχτά περιβάλλοντα, την αίσθηση ελευθερίας, τη στρατηγική στα υψηλότερα επίπεδα δυσκολίας κτλ, αλλά είναι κάτι που δεν το έχω "ζήσει" για να το ξέρω.

                      Από την άλλη, με το 2 ασχολήθηκα πιο σοβαρά (παίζοντας το στο heroic) και πραγματικά έβαζα το μυαλό μου να δουλέψει στην κάθε μάχη. Δεν υπήρχαν rushes, δεν υπήρχαν "ντου", ούτε απερισκεψίες. Βέβαια, οι κλειστοί χώρου είχαν το προβάδισμα έναντι των ανοιχτών και πραγματικά ψοφούσες πανεύκολα.

                      Στο 3 διακρίνω μία σχετική άνεση στις μάχες, καταφέρνω να ισοπεδώνω τα πάντα με αρκετά λιγότερο κόπο, χωρίς φυσικά να σημαίνει κάτι τέτοιο ότι είναι και εύκολο. Είναι αυτο που είπε ο songokou πιστεύω, το οποίο και σχολιάζω παρακάτω.

                      Όσον αφορά τις σκηνές και το σενάριο, το 2 έδειξε πάρα πολλά πράγματα από την αρχή κι όλας, ενώ το 3 μάλλον αργεί. Είμαι στην 5η mission από τις 9 (αν δεν κάνω λάθος) και δεν είδα κάτι καινούριο. Θα μου πείτε, το φινάλε είναι, μην περιμένεις και καμιά super ανατροπή/εξέλιξη όπως στο 2.

                      Αυτο που λες για τη λιγοτερη στρατηγικη εχει να κανει με το οτι οι brutes ειναι ευκολοτεροι αντιπαλοι απο τους elites ( κυριως λογω της συμβατικης πανοπλιας ) . Γενικα πιστευω οτι αν καποιος εχει τερματισει το heroic του 2 και στα καπακια παιξει το 3 στην αντιστοιχη δυσκολια θα του φανει σαφως πιο ευκολο . Ωστοσο το legendary setting λυνει ολα τα παραπανω...απλα δοκιμασε το μετα το heroic και θα γευτεις ολο το μεγαλειο . Οσο για τις δυνατες στιγμες , απλα κανε λιγο υπομονη ακομα .[/b]
                      Ναι αυτό πιστεύω ότι ισχύει, για αυτό και θα το παίξω και στο legendary αφού το τερματίσω στο heroic. Να αναφέρω, φυσικά, ότι κάποιες στιγμές ήταν αρκετά δύσκολες και τις απόλαυσα πάρα πολύ. Απλώς το 2 πιστέυω ότι έχει ένα μικρό προβάδισμα στη στρατηγική, ενώ το 3 σηκώνει λίγο και πιο "επιθετική πολιτική".

                      BTW κάποιες προσθήκες, όπως ότι μπορείς να παίρνεις τα turrets και οι διάφορες ασπίδες που μπορείς να ενεργοποιείς, μου άρεσαν πολύ. Παρατηρώ, τέλος, ότι είναι λίγο πιο περιορισμένες οι χειροβομβίδες που σου δίνονται. Ίσως, βέβαια, να είναι και η ιδέα μου (δεν αναφέρομαι στον αριθμό που μπορείς να κουβαλάς, αλλά στο πόσες βρίσκεις). Βέβαια αυτό καλό είναι, γιατί τις χρησιμοποιείς πολύ πιο στρατηγικά, ενώ στα άλλα τις πετούσες σαν καραμέλες.

                      ΥΓ: Μα πόσο τέλεια σειρά . Κοίτα να δεις που πωρώθηκα τόσο πολύ με ένα FPS. Χρειάζομαι ένα επικό JRPG ASAP (No More Lost Odysseys and stuff).

                      Comment


                      • #41
                        Bungie Weekly Update: 3/28/08

                        The Heroic Maps are free and available now on Xbox Live Marketplace. You?re going to need the maps for a number of playlists, both Ranked and Social, so if you haven?t downloaded them, click on Marketplace in the Start Menu in Halo 3 (the menu that comes up when you press start) and from there find ?Heroic Maps? and download away. We?re requiring the Heroic Pack in playlists so that players will see them appear at their regularly scheduled rate in Matchmaking.

                        We also ask you very kindly to spread the word ? the fewer people showing up in matchmaking without the new maps, the more likely you are to find them in regular matchmaking. We?ve found that lots of folks, through habit, simply aren?t aware that the Heroic maps are available for free. If you meet those people in the lobby, remind them (politely) that they can get them for free. And since you guys already know the process, you?ll be doing them a solid and making matchmaking better for the whole world. In effect, you?ll be a hero&#33;

                        http://www.bungie.net/News/content.aspx?ty...pnews&cid=13433

                        και μερικες φωτο που τραβηξα ακομα (εχω κολλησει &#33;&#33;&#33;) απο τα heroic maps τα οποια btw ειναι καταπληκτικα , αμα δεν το εχετε ηδη κανει κατεβαστε τωρα που ειναι πλεον free









                        Comment


                        • #42
                          spoilers

                          I finished the fight .

                          Λοιπόν, ξεκινώ από τα καλά, στα οποία δε θα δώσω ιδιαίτερη βαρύτητα. ΟΚ το παιχνίδι ήταν τέλειο, από την αρχή μέχρι το τέλος η δράση τα έσπαγε, πολύ στρατηγική και πολύ έντονες στιγμές, τέλεια ατμόσφαιρα, όλα τέλεια τέλος πάντων, δεν έχω παράπονο, ΟΚ πιο εύκολο από το 2 αλλά και πάλι ήταν απολαυστικότατο. Λίγο αργότερα θα το παίξω και στο legendary για pure awsomeness, αλλά λίγο αργότερα γιατί η fps overdose δε θα μου κάνει καλό.

                          Πάμε στο αλλά .

                          Παίζοντας το 2 λέω "ΟΚ φοβερό το σενάριο, τίποτα ιδιαίτερο, αλλά έχει κάποιο ενδιαφέρον και σε κρατάει έντονα". Πολλά cut scenes, πολύ ενδιαφέροντα γεγονότα, δεν ξέρω εμένα κάτι τέτοια μου δίνουν έναυσμα να προχωρήσω το παιχνίδι και για να δω τι θα γίνει παρακάτω. Στο 3 δεν υπήρχε τίποτα τέτοιο, τίποτε απολύτως. Δύο ήταν τα μοναδικά cut scenes που με έκαναν να θέλω να παίξω για το σενάριο, το σημείο στο οποίο έπεφτε το High Charity στη Γη και το σημείο στο οποίο πήγαινες στο Ark. Από εκεί και πέρα τα πάντα ήταν προβλέψιμα και, ουσιαστικά, το μόνο πράγμα που δεν είχα υποψιαστεί ήδη από το τέλος του 2 ήταν η Ark, αυτό το installation 00 (νόμιζα ότι το Ark ήταν απλώς κάτι στη Γη που ενεργοποιούσε τα ΗΑLO).

                          Είχα κάνει δύο σενάρια, λοιπόν, στο μυαλό μου, ένα ήταν αυτό που είχα παραθέσει τότε και ένα αυτό που περίπου έγινε. Τι πιο cliche από το να σφάζεις τα πάντα με αυτόν τον τρόπο, με το να χάνεται στο πουθενά ο πρωταγωνιστής και με το να υπάρχει ένα τέλος στο οποίο όλοι θα κλαίνε στη μνήμη του. Το δε απίστευτο, ότι η ανθρωπότητα πάλι είναι ο "γαμώ" της υπόθεσης...

                          Δεν ξέρω, ή εγώ έχω άλλα standards για το καλό σενάριο, ή απλώς δεν είδα κάτι που θα έπρεπε. Το φινάλε για μένα ήταν τελείως αδιάφορο, καλά σκηνοθετημένο, βρωμάει ακριβή παραγωγή, αλλά καθόλου μα καθόλου ενδιαφέρον. Ερωτήματα υπάρχουν, φαντάζομαι θα εξηγούνται σε νουβέλες κτλ, όπως πώς προέκυψε η Covenant και πώς δημιουργήθηκαν τα Flood, ίσως εκεί να κρύβεται το ενδιαφέρον (δηλαδή έξω από τα όρια του παιχνιδιού).

                          Το Η3 είναι, όντως, με διαφορά το καλύτερο της σειράς overall, αλλά προσωπικά το 2 με κράτησε, μου έδωσε ένα κίνητρο για να παίξω, σε αντίθεση με το 3, που απλώς έπαιζα για να δω τη μία και μοναδική σκηνή, το τέλος. Ενώ στο 2 γινόταν της τρελής, το 3 ακολουθούσε μία πολύ πιο γρήγορη και με λιγότερο ενδιαφέρον εξέλιξη κατ&#39;εμέ, με μοναδική ωραία σκηνή το σημείο που σκοτώνεται η Keyes (όπως γράφεται τέλος πάντων), ο Truth και που το Flood είναι ελεύθερο να κάνει ότι θέλει, παρόλο που και πάλι δεν ειπώθηκε τίποτα σοβαρό.

                          Πολύ μεγάλη απογοήτευση όσον αφορά το σενάριο, δεν είδα τίποτα το ενδιαφέρον, αντιθέτως είδα πολλά cliche. Δυστυχώς για μένα ένα παιχνίδι με κορυφαίο gameplay και μόνο δεν αποτελεί κάτι το ΤΟΡ. Αν θέλετε την horrible opinion μου, η σειρά σεναριακά έκλεισε στο 2, το 3 ήταν μία πολύ σύντομη αρπαχτή, όσον αφορά το σενάριο, ενώ το gameplay κινήθηκε στα ίδια βήματα του 1 και το έκανε αρκετά πιο εντυπωσιακό. Τουλάχιστον στο τέλος, με το warthog, δεν υπήρχε χρονικό όριο .

                          Overall κριτική σε μία πρόταση; Πάρα πολύ καλό, αλλά υπερεκτιμημένο όσο δεν πάει.

                          ΥΓ: Θα ακολουθήσει σίγουρο κράξιμο .

                          Comment


                          • #43
                            Συμφωνώ αν και δεν το έχω παίξει το Halo 3,μιας και σου έχω εμπιστοσύνη για το single player...ΩΣΤΟΣΟ το Halo και Halo 2 ένας λόγος που πήραν τόσο θετικό feedback ήταν το multiplayer το οποίο φαντάζομαι θα ισχύει και στο 3.
                            Είχα διαβάσει reviews για το 2 αλλά και για το 3 που ήταν κάπως mehhh για το single player-ειδικά στο normal-αλλά για το multi τους έπλεκαν το εγκώμιο.

                            Προσωπικά μην έχοντας τελειώσει το 2 και προφανώς μην έχοντας παίξει το 3 δεν μπορώ να πάρω θέση παρά να κάνω μία παρατήρηση επάνω στο θέμα multi που για το Halo είναι από τα σημαντικότερα κομμάτια-μην πω το σημαντικότερο.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #44
                              Δυστυχως η γενικοτερη εντυπωση που αφησε το παιχνιδι ειναι πως το HALO 3 φτιαχτηκε περισσοτερο για το multiplayer παρα για το single, κατι το οποιο δεν υπαρχει για τα δυο πρωτα...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • #45
                                ρε συ Evans τόσα κατεβατά γράφεις,γράψε ένα γ***μένο SPOILER ALERT υπάρχουν ακόμα άτομα που δεν έχουν παίξει το παιχνίδι ακόμα ή μη γράφεις πράγματα από το σενάριο γράψε για το gameplay.έλεος δηλαδή.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X