Announcement

Collapse
No announcement yet.

Post-it: GO Edition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Post-it: GO Edition



    Το παρόν (προσωρινό) θέμα έχει σκοπό να υπενθυμίσει στον αγαπητό Altair πως ήθελε κάτι να ρωτήσει τον Evans και τον Xeno αλλά επειδή δεν είχε χρόνο μας ζήτησε να του το θυμίσουμε μόλις γυρίσει.

    Η αγωνία κορυφώνεται όσο περνούν οι ώρες (λεπτά προς το παρόν) για το ποια θα είναι η επίμαχη ερώτηση. Οι φήμες οργιάζουν για το περιεχόμενο της ερώτησης.
    Είναι ηθικής φύσεως; (Να πω στο Amazon πως μου ήρθαν τα Metroid και να με ξαναχρεώσουν;)
    Είναι συλλεκτικής φύσεως; (Άκουσα πως θα βγει limited edition του Brotherhood με real sized μπέρτα του Ezio, ισχύει;)
    Είναι συμβουλευτικής φύσεως; (Τελικά να παίξω Demon's Souls ή Front Mission 5;)
    Είναι άσχετη με το forum (Τα μακαρόνια τα ρίχνουμε πριν βράσει το νερό ή μετά;)
    Πραγματικά δε ξέρουμε τι αν περιμένουμε και το σασπένς έχει χτυπήσει κόκκινο!

    Μόλις το θέμα εκπληρώσει το σκοπό του, δηλαδή ο Altair θυμηθεί αυτό που ήθελε να ρωτήσει, μπορούμε να συνεχίσουμε με υπενθυμίσεις στους υπόλοιπους (ξεχασιάρηδες) χρήστες του forum ή και, γιατί όχι, στους εαυτούς μας!

    Παρακαλούνται οι αγαπητοί χρήστες-κοινωνοί στο forum μας να διαχειριστούν το θέμα με την αρμόζουσα σοβαρότητα.
    0
    Να πω στο Amazon πως μου ήρθαν τα Metroid και να με ξαναχρεώσουν;
    0%
    0
    Άκουσα πως θα βγει limited edition του Brotherhood με real sized μπέρτα του Ezio, ισχύει;
    0%
    0
    Τελικά να παίξω Demon's Souls ή Front Mission 5;
    0%
    0
    Τα μακαρόνια τα ρίχνουμε πριν βράσει το νερό ή μετά;
    0%
    0
    Το ντιβιντί της Πετρούλας είναι καλό;
    0%
    0
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

  • #2
    Best topic ever.Αλήθεια.

    Πολύ πρακτικό και με διδακτικό χαρακτήρα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πάρα πολλές περιπτώσεις.Πχ,κάποιο μέλος μπορεί να ζητήσει από εμάς τους υπόλοιπους να του θυμίσουμε την επέτειο του.Αν το μέλος μας έχει οικειότητα μπορεί και να δώσει το κινητό του για να τοο θυμίζουμε το τι πρέπει να κάνει.(Αλταιρ ποιο είναι το κινητό σου είπαμε;)

    Τέλος,μια πρόταση.Έπρεπε να το κάνεις πολ το θέμα σχετικά με την φύση της ερώτησης.

    εντιτ:Αλταιρ πλάκα κάνουμε έτσι;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #3
      Μπράβο ρε straier, εγώ πέταξα την ιδέα για το topic και έτρεξες και το άνοιξες. Εξυπνάδες, στον κόπο τον άλλων βασίζεσαι για να παίρνεις δόξα και επιβράβευση.

      Comment


      • #4
        Εμ έτσι γίνεται πάντα με τις μεγάλες ιδέες. Άλλοι τις σκέφτονται, άλλοι καρπώνονται τα κέρδη (δόξα, χρήμα, γυναίκες κλπ στη συγκεκριμένη περίπτωση). Και ο Γουτεμβέργιος έτσι την πάτησε αλλά τι να πεις, η ζωή είναι άδικη...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #5
          Τέλος πάντων, θα το θυμάμαι αν και είμαι σίγουρος ότι παίζεται κάτι πολύ υποχθόνιο εδώ πέρα και δε μιλάει ο Xeno που ήταν μπροστά όταν πέταξα την ιδέα (κοινώς, μάρτυρας).

          Για να σποιλάρω, περί !#%#!%%#%#% έκανε την έκκληση για υπενθύμιση ο altair.

          Comment


          • #6
            Straier σοβαρά τώρα,πάλι το ξέχασα,και το θυμήθηκα με το που είδα το θέμα σου.Πάω μία να φάω βραδυνό και όταν γυρίσω ελπίζω να δω ότι έχει κάποιο αδιάβαστο ποστ εδώ,για να μην το ξεχάσω πάλι.
            BTW το dvd της Πετρούλας είναι μάπα.Στο Amazon δεν λέω τίποτα,λεφτά για άλλη έκδοση Brotherhood δεν δίνω (καλά δεν παίρνω και όρκο),για μαγείρεμα δεν θα ρωτούσα καμμένους νερντς σαν κι εμένα που τους είναι πιο εύκολο να πληκτρολογήσουν το τηλέφωνο του τοπικού ντιλιβεράδικου και όσον αφορά το Front Mission 5 δεν το έχω,οπότε αποκλείεται να ασχοληθώ μαζί του.Και να το είχα βέβαια,πάλι άκυρο θα έτρωγε.Το 5 είναι το Evolved έτσι;Το βρήκα 12 ευρώ sealed αλλά δεν το ψήνω με την καμία.
            Deus δεν χαλιέμαι,άσε που έλιωσα στο γέλιο όταν το είδα.
            Carpe diem

            Comment


            • #7
              Ελπίζω πάντως όλοι να προσέξατε αυτό:

              Last edited by Xeno; Today at 05:02 PM. Reason: Admin Powah!

              O Xeno έκανε edit το post μου, όπου αποκάλυπτα το μυστικό. Τυχαίο; Δε νομίζω. Ήταν μπροστά όταν ο πέταξα την ιδέα για το topic και όταν ο altair αποκάλυψε το λόγο της παράκλησης, τα σχεδίασε όμως μία χαρά: πέρασαν αρκετές ώρες ώστε χάθηκε η σελίδα από τα archives και έκανε edit το post που αποκάλυπτε την αλήθεια. Τι να πω πραγματικά. Και ο λόγος: Admin Powah!

              Νομίζω ότι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα πλέον και φαίνεται ποιος στηρίζεται στις πλάτες ποιου για δόξα και τιμή. Ντροπή και αίσχος.

              Comment


              • #8
                Ou 666...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #9
                  Η αληθεια μπορει να αλλαζει καθε ωρα και στιγμη, the magic of teh powah.
                  Ολοι ξερουν ποιος πρωτοανεφερε τα post-it και ακομα και αν δε συμφωνειτε ειναι λιγα λεπτα υποθεση να φανει το οτι συμφωνειτε και με το παραπανω με ο,τι και να πω .

                  Μιας και λεμε για post-it εκει που στο στρατο εβλεπα στα κρεβατια να γραφουν ολοι 235 ΛΕΛΕ - Χιος ξερω γω, εγω τους αφησα φευγοντας ενα post it, 309 ΛΕΛΕ - πλεον εχουμε και post it, δε σας χαλασε .

                  Comment


                  • #10
                    Επισης οι δαιμονιοι ρεπορτερ του GΟ τρυπωσαν στο σπιτι του ξεχασιαρη Altair και να τι βρηκαν, τα αποτελεσματα μιλουν απο μονα τους. Αθωοι οι κατηγορουμενοι λεμε!


                    Τελικα ομως τι ηθελε να κανει ο Altair; Η συνεχεια στο επομενο επεισοδιο.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Xeno View Post
                      Επισης οι δαιμονιοι ρεπορτερ του GΟ τρυπωσαν στο σπιτι του ξεχασιαρη Altair και να τι βρηκαν, τα αποτελεσματα μιλουν απο μονα τους. Αθωοι οι κατηγορουμενοι λεμε!


                      Τελικα ομως τι ηθελε να κανει ο Altair; Η συνεχεια στο επομενο επεισοδιο.
                      Best.Ιmprov.Ever.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #12
                        Πολυ κωλοπαιδο ο Xeno...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Xeno View Post
                          Επισης οι δαιμονιοι ρεπορτερ του GΟ τρυπωσαν στο σπιτι του ξεχασιαρη Altair και να τι βρηκαν, τα αποτελεσματα μιλουν απο μονα τους. Αθωοι οι κατηγορουμενοι λεμε!


                          Τελικα ομως τι ηθελε να κανει ο Altair; Η συνεχεια στο επομενο επεισοδιο.

                          Epic post is epic.:resp:

                          Λοιπόν μάγκες μην παραπονιέστε για τα εύσημα,γιατί αν δεν ήμουν εγώ ακόμα θα τσακωνόσασταν.Ενώ χάρη στην αφηρημάδα μου,ανοίξατε ένα γαμάτο τόπικ με μπόλικη διάθεση χαβαλέ και χαλαρώσατε.
                          Ρε γμτ δεν θέλω να το ρωτήσω να μην σας το χαλάσω.Είναι κα΄τι τόσο απλό,όμως με τόσο hype μαζεμένο,φοβάμαι ότι θα ξενερώσετε.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            Λοιπόν επειδή ο κύριος μοντεράτορας με το επικό παραπάνω πσοτ άρχισε να με ειρωνεύται θα τα αποκαλύψω όλα.Όταν τελειώσω το God of War 3 τι να πιάσω;
                            Είμαι ανάμεσα στα εξής.Alan Wake,Final Fantasy 13,Alpha Protocol,Enslaved,Castlevania Lords of Shadow.
                            Και μόλις θυμήθηκα ότι πρέπει να χτυπήσω το Vanquish.Τρέχω.Later.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #15
                              epic ποστ του xeno απο πανω!!!

                              αλταιρ μονο για σενα τα παρακατω τρελο ξεχασιαρικο αγορι!!

                              αν θες να δεις ενα καλοστημενο ατμοσφαιρικο και με εξαιρετικο storytelling survival πιασε το alan wake

                              αν θες κατι εξισου επικο αλλα hack and slash πιασε castlevania (ισως σου φανει overdose ομως μετα το gow3)

                              αν θες ομως κατι ποιο ξεκουραστο πιασε enslaved

                              αν θες να δεις καποιες καινουργιες ιδεες σε shoter-rpg που δεν υλοποιηθηκαν οπως θα επρεπε ενω ειχανε το potential βαλε το alpha protocol αλλα προετοιμασου για στρηφνο τεχνικο τομεα και ασχημo art direction, τουλαχιστον εχει ενδιαφερον σεναριο

                              αν θες να παιξεις ενα συγχρονο jrpg βαλε απλα το ff13 προετοιμασου ομως για πολλες ωρες

                              επισης το transition στα γραφικα μετα απο uncharted 2 και gow 3 αν πας στο ff13 θα ειναι ποιο ομαλο

                              Comment

                              Working...
                              X