Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • P1/P2 -> PSX
    P3/P4 -> PS2

    Comment


    • Μαλιστα

      Οκ θα μπω να δω τιμες σε λιγο(και θα ενημερωσω).Δεν ξερω αν εχουν πεσει βεβαια ακομα:p

      Τhe Warriors 7.99
      Lunar: Silver Star Harmony 12.99
      Shin Megami Tensei: Persona 9.99
      Ys Seven 9.99
      Ys: The Oath in Felghana 9.99

      Ηταν στο price drops,αλλα νομιζω οτι ηταν εκει και πριν απο μερες.Δεν ξερω δλδ αν αυτες ειναι οι τιμες ή θα πεσουν κι αλλο.

      Comment


      • Ειχα παει το Σαββατο σε ενα μαγαζι vodafone και ειπα να το δοκιμασω μιας και το βρηκα μπροστα μου. Επαιξα λιγο wipeout, ωραιο μου φανηκε. Αν ηταν και σε πιο λογικη τιμη ισως το σκεφτομουν να το αγοραζα μιας και τον τελευταιο καιρο (και για αρκετο καιρο ακομα μαλλον) τα ωραρια μου ειναι τετοια που το 360 τρωει σκονη...

        Comment


        • Παιδιά μου ήρθε! Όποιος θέλει 4αρα ας μου πεί! Την ανταλλάζω με παιχνίδι!

          Comment


          • To GRAVITY DAZE το 2008 αναπτυσσόταν για το ps3 και το παρακάτω βίντεο δείχνει footage από την ps3 έκδοση.






            Δεν νομίζω ότι φαίνεται διαφορά με την PSV έκδοση.

            Comment


            • Νέο firmware:

              - A "Notification Alert" option will be added to Settings, so you can toggle alerts on or off
              - "After 10 minutes" will be added to the time options under Power Save Settings
              - An Arrow icon will now appear when PS Vita finds new activities in the LiveArea
              - Caps Lock will be supported in the On Screen Keyboard

              Δίνουν βαρύτητα στις ελλείψεις του μηχανήματος . Α ρε Sony...

              Comment


              • Για τους κατόχους PS3 + PS Vita, υπάρχει λύση για να παίζεις PS one classics ακόμα και τώρα. Τη βρήκα σε μία συζήτηση στο επίσημο forum της Sony:

                Until such time, I have a work around for ps3 owners. Just use remote play to access ps1 games installed on the ps3. I spent about an hour playing ff9 this way on campus. The only weaknesses are the requirement of a ps3 and a reliable internet connection.
                Λογικά άμεσα η Sony θα προσθέσει αυτή τη λειτουργια (έτσι είχαν πει τουλάχιστον). Μέχρι τότε, μπορείτε να βολευτείτε και με αυτόν τον τρόπο.

                Προσωπικά πάντως, τη στιγμή που θα κυκλοφορήσει ο emulator, αγοράζω τα Crash και πιάνω δουλειά .

                Comment


                • Μιας και το φερε η κουβεντα υπαρχει καποιος παραπανω λογος απο το να ασχοληθει κανεις με PS1 games στο PSV απ' οτι στο PSP;
                  Θελω να πω υπαρχει καποιο συγκριτικο πλεονεκτημα; Προφανως και η οθονη του PSV ειναι απειρως καλυτερη, απλα δεν ξερω τι απεικονιση θα υπαρχει στα PS1 games και αναρωτιεμαι αν εν τελει θα φαινονται καλυτερα στο PSP μιας και εκει καποιες ατελειες θα ειναι λιγοτερο εμφανεις.

                  Τα Crash τα ειχα βαλει κι εχω προσφατα, αλλα κακως μαλλον ξεκινησα απο το 1 το οποιο πλεον νομιζω πως δεν αντεχεται. Ισως να πρεπει να δοκιμασω καποιο απο τα αλλα, απλα πλεον παροτι δεν υπαρχει χρονος υπαρχει ορεξη για RPGs και μετα το P3P βλεπω να φτανει σιγα σιγα η ωρα για καποιο Ys να μου φυγει κι εμενα η περιεργεια.

                  Comment


                  • Ντάξει τα Crash παίζονται άνετα ακόμα και σήμερα,1-2 πίστες τη φορά,σαν διάλλειμμα από τα rpg και είσαι κομπλέ.;)
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by Xeno View Post
                      Μιας και το φερε η κουβεντα υπαρχει καποιος παραπανω λογος απο το να ασχοληθει κανεις με PS1 games στο PSV απ' οτι στο PSP;
                      Θελω να πω υπαρχει καποιο συγκριτικο πλεονεκτημα; Προφανως και η οθονη του PSV ειναι απειρως καλυτερη, απλα δεν ξερω τι απεικονιση θα υπαρχει στα PS1 games και αναρωτιεμαι αν εν τελει θα φαινονται καλυτερα στο PSP μιας και εκει καποιες ατελειες θα ειναι λιγοτερο εμφανεις.

                      Τα Crash τα ειχα βαλει κι εχω προσφατα, αλλα κακως μαλλον ξεκινησα απο το 1 το οποιο πλεον νομιζω πως δεν αντεχεται. Ισως να πρεπει να δοκιμασω καποιο απο τα αλλα, απλα πλεον παροτι δεν υπαρχει χρονος υπαρχει ορεξη για RPGs και μετα το P3P βλεπω να φτανει σιγα σιγα η ωρα για καποιο Ys να μου φυγει κι εμενα η περιεργεια.
                      Πρακτικα οχι και πιθανοτατα να εχεις δικιο σε αυτονπου λες για τις ατελειες. Κρινοντας απο τα παινχιδια του psp βεβαια, δε νομιζω να εχω εγω ή ο οποιοσδηποτε καποιο προβλημα, μια που τα φιλτρα που χρησιμοποιουνται κανουν πολυ καλη δουλεια και ισως με την επισημη υποστηριξη των classics να προστεθει upscaler.

                      Οπως και να εχει, το psp ποτε δε με βολεψε και αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που θελω να παιζω τα παιχνιδια του στο vita. Απο εκει και υστερα η οθονη του psp μου φαινεται μετρια αυτη τη στιγμη.

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        Προφανως και η οθονη του PSV ειναι απειρως καλυτερη, απλα δεν ξερω τι απεικονιση θα υπαρχει στα PS1 games και αναρωτιεμαι αν εν τελει θα φαινονται καλυτερα στο PSP μιας και εκει καποιες ατελειες θα ειναι λιγοτερο εμφανεις.
                        Αυτο λογικα θα κανει την διαφορα.

                        Σκεψου οτι κανει την διαφορα και στην συγκριση με παιχνιδια ps3,λογο χρωματων.Για παραδειγμα η καινουρια tv που παιζω ps3 δεν μπορει να αποδοσει τοσο ζωντανα χρωματα οσο η oled του vita στα rayman και fifa.

                        Αυτο φανταζομαι οτι θα ειναι και το μοναδικο πλεονεκτημα του vita στα psone games.Αν παιξεις κανα παιχνιδι τυπου crash θα δεις φανταζομαι μεγαλη διαφορα απο το psp.



                        btw αγορασα το Ys Oath in Felghana απο το store.
                        Επαιξα λιγο στην αρχη,οποτε δεν εχω αποψη.

                        Comment


                        • Νομίζω οι δύο αναλογικοί είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του βίτα. Τα γραφικά δε νομίζω πως επωφελούνται ιδιαίτερα δεδομένου ότι το PS1 είχε χαμηλή ανάλυση και λίγα χρώματα.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            μετα το P3P βλεπω να φτανει σιγα σιγα η ωρα για καποιο Ys να μου φυγει κι εμενα η περιεργεια.
                            αν θες να παιξεις καποιο Υs βαλε το 7 στο psp σου, ειναι το καλυτερο Υs σε combat system, απλα μην περιμενεις story ομως, εναλλακτικα κοιτα το ark of napishtim

                            Comment


                            • Πλέον και επίσημα, τα first party games του PSP πέσανε στα 7.99€.
                              We have some more price dropped PSP games for your enjoyment. The prices will vary from title to title, but you'll be sure to find some as little as €7.99/£6.99/AUD $11.95! With the release of the PlayStation Vita, we're delighted gamers are enjoying our new entry to portable consoles but we also know a lot [...]
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Μου φαίνεται ότι θα αγοράσω 16άρα ή 32άρα memory card .

                                Αρχηγέ μας κατέστρεψες .

                                edit:

                                Αυτό το price drop θα είναι μόνιμο; Αν ναι, μιλάμε για εξαιρετικά έξυπνη κίνηση από τη μεριά της SONY.

                                Comment

                                Working...
                                X