Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • όσοι πέρνετε το βιτα να βάζετε οπωσδηποτε plus γιατι δίνει παιχνιδάρες, εγω δυο τρία παιχνίδια αγόρασα στην αρχή και ποτέ ξανα.

    Comment


    • Από mura effect (μαυρες κηλίδες/γραμμές κ.α. στην amoled σε μαύρο φόντο στο σκοτάδι) τι εμπειρίες έχετε;

      Comment


      • Και το παλιό μου κινητό είχε και το PS Vita έχει. Σε αναλύσεις από αυτές του PS Vita/ Galaxy S II και πάνω είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Προσωπικά δε με απασχόλησε ποτέ σε καμία από τις 2 συσκευές μου, αφού οι κηλίδες δεν ήταν διακριτές παρά μόνο σε μαύρο φόντο και σε σκοτάδι, όπως είπες.

        Εσένα σε ενοχλεί;

        Comment


        • Τι ακριβώς είναι; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Οι κηλίδες εδώ κι εκεί όχι, αλλά έχει τρεις "πινελιές" στο κάτω μέρος της οθόνης που είναι πιο ευδιάκριτες (πάντα μόνο σε σκοτάδι/loading screens) που πάλι δεν ενοχλούν καθόλου επί της ουσίας, αλλά ξέρεις πως είναι αυτά, όταν παίρνεις ένα καλό προϊόν τεχνολογίας θες να είναι αψεγάδιαστο, ασχέτως αν πρόκειται για κάτι που λίγο-πολύ το έχουν όλοι. Είναι λίγο obssessive-compulsive το θέμα μέχρι να το συνηθίσεις, το μηχάνημα αυτό καθαυτό τα σπάει, τελείωσα Uncharted και τώρα παίζω Soul Sacrifice

            edit straier: Κάτι σαν κι αυτό



            Ενδέχεται βέβαια να μην το έχουν και καθόλου κάποιες συσκευές (διάβασα επίσης ότι με τον καιρό απομειώνεται, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει)

            Comment


            • Κοίτα, είναι συχνό φαινόμενο στις OLED, οπότε μη σε ανησυχεί, δεν έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου. Κι εγώ όταν το πρωτοαντιλήφθηκα στο τότε ολοκαίνουριο Galaxy Nexus μου είχα ψιλοσοκαριστεί, αλλά με τον καιρό το ξεπέρασα. Το αστείο είναι ότι είχα το Vita για 6 μήνες και δεν είχα παρατηρήσει τίποτα, έως ότου αγόρασα το GN στο οποίο ήταν αρκετά πιο ευδιάκριτες (άσε που έχω τη συνήθεια να διαβάζω στο κινητό κανένα νέο προτού πέσω για ύπνο, οπότε κάνω αρκετή χρήση σε σκοτάδι).

              Για μένα το μόνο ουσιαστικό μειονέκτημα του Vita είναι η έλλειψη oleophobic επίστρωσης, όλα τα άλλα δε με απασχολούν. Το έχω αναφέρει 100 φορές αυτό το θέμα .

              Comment


              • Δεν έχεις βάλει protective film? Στην αρχή δεν ήθελα να βάλω γιατί ήξερα πως η οθόνη είναι και ανθεκτική στις γραντζουνιές και δεν ήθελα να αλλοιώσω καθόλου την απόδοση (είτε λόγω του ίδιου του cover είτε επειδή είναι δύσκολο να τα βάλεις τέλεια), αλλά κάθε άγγιγμα ήταν και λαδιά, οπότε έβαλα τελικά. Δεν ξέρω πως έγινε και την πέρασα χωρίς ούτε μία σκόνη/τρίχα (τα όποια μπαμπλς έφυγαν εύκολα), ενώ και η ποιότητα του film ειναι πολύ καλή οπότε δεν μείωσε καθόλου χρώματα/απεικόνιση (έβαλα την "επίσημη" του starter kit) ενώ οι λαδιές μειώθηκαν 80%-90%. Γενικά δεν συμπαθώ προστατευτικα σε κινητά/tablets αλλά εν προκειμένω έκατσε πολύ καλα.
                Ναι, θέμα τεχνολογίας είναι το μούρα + συνήθειας + playing habit, αν δεν έπαιζα πριν κοιμηθώ μπορεί να μην το αντιλαμβανόμουν και ποτέ

                Comment


                • Δεν το σκέφτηκα αυτο που λες για προστατευτικό φιλμ! Αλλα τωρα που να αγοράζω το starters kit. Ισως να άξιζε ενα ματ φιλμ, αλλα αυτα συνήθως αλλοιώνουν το τελικό αποτέλεσμα που λαμβανει ο χρήστης.

                  Τελος παντων, θα το σκεφτω.

                  Comment


                  • Εμένα μου έκανε εντύπωση μόνο αρχικά, πλέον αν και συνηθίζω να παίζω, πριν κοιμηθώ, σε απόλυτο σκοτάδι, δεν με πολυαπασχολεί.

                    Evans, εγώ πήρα το starters kit προχθές και μπορώ να πω ότι είναι καλής ποιότητας accessories, το protective film ειδικά έκατσε απίστευτα καλά και εύκολα και σε έμενα, αν και πάντα δυσκολευόμουν να βάλω σε κινητά κτλ. Και δεν παρατήρησα κάποια αλλοίωση, δεν ξέρω αν ήμουν τυχερός στην εφαρμογή ή απλά είναι η ποιότητα της ζελατίνας.

                    Comment


                    • Και γω έχω ζελατίνα από την πρώτη μέρα σχεδόν, αυτό με τις κηλίδες δεν το έχω παρατηρήσει.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • The Top 30 PlayStation Vita Games of 2014

                        Comment


                        • Εγώ δεν έχω βάλει τίποτα,αν και έχω μια προστατευτική θήκη,και είναι κομπλέ,δε θυμάμαι να έχω παρατηρήσει τίποτα από αυτά.

                          Όσον αφορά τα παιχνίδια,είδα μόνο την πρώτη σελίδα και είδα κάμποσα που να με ενδιαφέρουν.Πάω να δω και τις υπόλοιπες.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Το FF X/X-2 τα πήρα σε PS3 ελέω συλλεκτικής έκδοσης, αλλά θα τα ήθελα πάρα πολύ και στο Vita. Μεγάλο foul της S-E που δεν έβαλε cross play υποστήριξη.

                            Comment


                            • Cross buy εννοείς μάλλον.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ναι .

                                Comment

                                Working...
                                X