Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έπαιξα το demo του Tearaway, πολύ όμορφο και έξυπνο. Είναι τόσο ps vita specific που πιστεύω θα το δώσουν στο ps plus κάποια στιγμή σύντομα

    Comment


    • Το τερμάτισα πρόσφατα και πηρα και την πλατίνα, ειναι οραγματικα πολυ καλο παιχνιδι και αξιζει τα λεφτα του (μολις είκοσι λιρες).

      Comment


      • Γενικά έχει καλές τιμές στα παιχνίδια, μάλλον λόγω ps plus + σχετικά όχι πολλά παιχνίδια + μέχρι τώρα χαμηλές πωλήσεις, εγώ ας πούμε που ενδιαφερόμουν για gravity rush, soul sacrifice, guacamelee και μάλλον θα τα αγόραζα τα πήρα στο έτσι, συν motorstorm που ήταν στο bundle (και uncharted δίνει, αλλά uncharted και wipeout είχα από αδελφό). Οπότε τα μόνα που έμειναν να με ενδιαφέρουν για αγορά είναι tearaway, killzone και ίσως MGS collection. Βέβαια μέσα στο 14 θα έρθουν αρκετά καλά και μεσομακροπρόθεσμα νομίζω θα ανέβει γενικά η υποστήριξη λόγω αυξημένων πωλήσεων

        Comment


        • Imrahil πάνω κάτω πιστεύω αυτό ισχύει για όλους, θα δούμε στο μέλλον τι θα συμβεί άλλα δεν με βλέπω να πολυξοδεύομαι, ας είναι καλά το plus.

          Εγώ έπιασα τις τελευταίες μέρες το guacamelee και δεν πολυασχολούμαι πλέον με Soul Sacrifice μέχρι να τελειώσω το πρώτο. Νόμιζα πως ήταν ένα απλό sidescroller, άλλα τελικά είναι ένα πολύ καλό metroidvania, καλόφτιαγμένο και προσεγμένο σε όλα τα επίπεδα, με χιούμορ, ωραίο artwork και γενικά αξίζει πραγματικά.

          Comment


          • Τελείωσα το guacamelee, δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο παραπάνω να πω. Στα θετικά το χιούμορ τύπου 9gag, η μουσική και κάπως το artwork. Το σύστημα μάχης είχε τις στιγμές του, στον τελευταίο ναό που είχες όλες τις δυνατότητες αναδεικνυόταν καλύτερα, και τα bosses καλοφτιαγμένα και επαρκώς ολντ σκουλ. Στα αρνητικά αυτό το side-scrolling που ποτέ δεν μπορώ να το δω σοβαρά σε μη-platform παιχνίδια (και'κει πλέον δύσκολα)

            Comment


            • Έρχεται στην Ευρώπη το PS Vita Slim

              Comment


              • We still believe the Vita has a role
                PlayStation's UK MD on the Slim's new screen, Vita TV and the handheld's future prospects.


                Η αληθεια ειναι οτι καποια στιγμη το ειχα στο μυαλο μου για αγορα και με το καινουργιο μοντελο (που δεν μου αρεσει) σκεπτομαι μηπως παρω ενα τωρα για να προλαβω την Oled. Τελος παντων θα δουμε. Παντως θεωρω λαθος που στη συνεντευξη παραδεχονται οτι πιστευουν πως το vita δεν θα παει τοσο καλα οσο το psp λογω γιγαντωσης του market. Δεν θεωρω οτι η sony εχει κανει οτι καλυτερο για την προωθηση της κονσολας και imo θα ειναι εγκληματικο να μην ακολουθησει επιθετικη πολιτικη για ενα μηχανημα με τοσο μεγαλο potential (ισως το μεγαλυτερο που μπορω να σκεπτω σε φορητο ή μη συστημα). Θα ειναι απο τις πιο χαμενες ευκαιριες ever.

                Σε οτι αφορα αγορα φορητου παντως και εγω στην παρουσα φαση θα προτιμουσα σαφως 3ds λογω του εκπληκτικου line up που ειχε το 13. Ωστοσο το κολλημα που εχω ειναι οτι παρατηρωντας τα 2 μηχανηματα που αυτη τη στιγμη εχουν την ιδια τιμη, οσο και να ακουστει κακο, θεωρω κοροιδια να δωσω τοσα λεφτα για ενα τετοιο hardware (προβλημα που εχω γενικα με τα συστηματα της nintendo τα τελευταια χρονια). Τεσπα οπως ειπα θα δουμε, αν τελικα αγορασω κατι τις επομενες μερες θα δωσω feedback

                Comment


                • Η αλήθεια είναι ότι μπαίνω σε σκέψεις να πουλήσω το v1000 που έχω για να πάρω αυτό. Η OLED μου αρέσει και με το παραπάνω, αλλά το design του νέου είναι αρκετά όμορφο και πιστεύω ότι, παρόλο που δεν το βρίσκω τόσο ανώτερο του πρώτου, θα με βολέψει καλύτερα. Από την άλλη, δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα σαν κίνηση, δεδομένου ότι το πρώτο λειτουργεί άψογα, είναι πολύ καλό εργονομικά, η οθόνη προσφέρει καλύτερη χρωματική απεικόνιση και η μπαταρία του v2000 δεν είναι δα και τόσο ανώτερη.

                  Μπα, θα μείνω με αυτό που έχω .

                  Edit:

                  Nooto, εγώ θα σου πρότεινα PS Vita γιατί γνωρίζω ότι σου αρέσουν τα παιχνίδια που κυκλοφορούν στο PS ecosystem και το Vita, όπως και να το κάνουμε, είναι η συσκευή στην οποία όλες οι γενιές του Playstation συναντώνται (ειδικά με τη μελλοντική κυκλοφορία του PS now). Θα μπορείς να παίζεις όλα τα αγορασμένα PSone παιχνίδια, τα όποια ψηφιακά PSP παιχνίδια που μπορεί να έχεις, αρκετά PS2 releases, PS3 με το PS now και remote play το PS4, συν όλους τους τίτλους του Vita που, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι και λίγοι πλέον. Το 3DS κρίνω ότι τοποθετείται στην περιφέρεια των ενδιαφερόντων σου, μιλώντας πάντα με βάση τη δραστηριότητά σου στο φόρουμ.

                  Επίσης, αν θέλεις 3DS, κατά πάσα πιθανότητα θα κινηθείς προς 3DS XL μεριά, λόγω οθόνης και μπαταρίας. Το κακό με το XL είναι ότι δεν είναι πλήρως φορητό (τεράστιο και βαρύ), ενώ η μπαταρία του είναι απλά για τα πανηγύρια, με ένα sleep mode που υπολειτουργεί και καταναλώνει αρκετή μπαταρία (αυτοαναιρώντας το λόγο ύπαρξής του). Το PS Vita από την άλλη είναι άκρως φορητό, με πολύ γρήγορη μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή, μηδαμινά loading times, λειτουργικότατο sleep mode και σε περίπτωση σβησίματος λόγω χαμηλής μπαταρίας, κρατάει το τελευταίο state του μηχανήματος, οπότε δε χάνεις την πρόοδό σου.

                  Comment


                  • Συμφωνώ με evans, το vita έχει φόντα, και ήδη είναι, για ιδανικό PS hub.

                    Comment


                    • Μπαίνω στον πειρασμό να αγοράσω το v2000 και να πουλήσω το παλιό, αν μου αρέσει περισσότερο. Μπελάς που μας βρήκε ξαφνικά ρε γμτ . Το design του μου φαίνεται αρκετά καλύτερο για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να προσδιορίσω με ακρίβεια. Ίσως φταίει αυτή η rubberised υφή στα πλαϊνά. Damn .

                      Comment


                      • Μην πουλήσεις το παλιό.Περίμενε να δεις τι προβλήματα μπορεί να βγάλει το 2000 και μετά αποφασίζεις.Άλλωστε πολύς κόσμος προτιμάει το 1000 για την OLED οθόνη,οπότε θα βρεις αγοραστή σίγουρα αν τελικά αποφασίσεις να κάνεις την μετάβαση.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ναι, αυτο αποφάσισα να κανω. Δεν ποστευω να χάσει την τιμη του ακριβως για αυτο το λογο που αναφέρεις.

                          Comment


                          • Evans, εγώ νομίζω ότι ο μόνος λόγος που θες το καινούριο psvita είναι επειδή είναι new version , και είναι στην φύση σου να δοκιμάζεις οτιδήποτε καινούριο σε gadget υπάρχει .

                            Και εγώ πριν πάρω το vita σκεφτόμουν αν θα περιμένω να πάρω το v2000, αλλά μια η οθόνη και μια η κατασεκυη, που εμένα προσωπικά μου μοιάζει πιο πλαστικουρα
                            φτηνιάρικη, με έκαναν να πάρω το v1000 με κλειστά μάτια.

                            Σε αλλά νέα, τελείωσα εδώ και μια εβδομάδα το Guacamelee, το οποίο ήταν ευχάριστη έκπληξη, το ευχαριστηθηκα πραγματικά, χωρίς να είναι κάτι το τρομερό βέβαια.
                            Και τώρα ξαναπιασα το Soul Sacrifice.

                            Comment


                            • Evans, εγώ νομίζω ότι ο μόνος λόγος που θες το καινούριο psvita είναι επειδή είναι new version , και είναι στην φύση σου να δοκιμάζεις οτιδήποτε καινούριο σε gadget υπάρχει .
                              Αυτό είναι δεδομένο, αλλά το μέγεθος του όντως μου φαίνεται ελκυστικό κι επίσης αν παρατηρήσατε η πίσω επιφάνεια αφής είναι μικρότερη και οι ελλείψεις για να ακουμπάς τα δάχτυλά σου μεγαλύτερες, οπότε θα μειώνεται αισθητά η πιθανότητα λάθους αλληλεπίδρασης. Αυτές οι λεπτομέρειες είναι πολύ σημαντικές για μένα και αν η ποιότητα της οθόνης δεν ήταν αισθητά χειρότερη, θα σκεφτόμουν την αγορά της νέας έκδοσης μόνο και μόνο για κάτι τέτοια.

                              Αυτά .

                              Comment


                              • Έχουν πει κάτι σε review για την ποιότητα της οθόνης?
                                I'm back bitches... Version 2.0

                                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                                Comment

                                Working...
                                X