Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Steam Community

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καθαριστε και λαδωστε το ασημενιο PP7 σας, ο γνωστος σε ολους paixtis θα κανει το cum-back του αποψε στις 21:30 το βραδυ, μπειτε steam και ελατε να λιωσουμε στο golden eye source !

    Comment


    • Originally posted by Xeno View Post


      Neotokyo, Source mod.
      Ριχτε μια ματια στο trailer:


      Μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση η μουσικη και η αισθητικη του.
      steamworks απο προχθες !

      NEOTOKYO° is a multiplayer first person shooter that provides a visceral & realistic combat experience in a rich futuristic setting.


      2.5 gb και δεν χρειαζεται τπτ αγορασμενο/εγκατεστημενο για να παιξει, πολυ καλο για τους fan των πιο αργων FPS imo.

      edit :τελικα δεν εγινε κανενα GES event επαιξα λιγο χθες σε εναν σερβερ με αμερικανους και τραβουσα το καναλι

      Comment


      • Κάνω res το thread επειδή δεν είχα πού αλλού να το βάλω

        Ήθελα να συνδέσω το Dual Shock 4 για παιχνίδια στο Steam, και θυμόμουν πως παίζουν διάφορα προγράμματα από τρίτους (SCP tools, DS4Windows κλπ) επειδή η Sony δεν υποστηρίζει plug n play λειτουργία. Άλλες φορές λειτουργούσε με καλώδιο, άλλες ασύρματα, άλλες κολούσε, άλλες σταματούσε ύστερα από λίγη ώρα κλπ. Αφού έφαγα τα μούτρα μου για κάμποσες ώρες και αφού έμπλεξα τα μπούτια μου με σβήσιμο / επανεγγραφή drivers, τελικά τα έπαιξε το PC και σταμάτησε να αναγνωρίζει τα πάντα. Ύστερα από χίλια ζόρια, θυμήθηκα πως το Steam έχει native υποστήριξη για το χειριστήριο. Επομένως μου έκοψε να βάλω το Dual Shock 4 να ψάξει για bluetooth συσκευές (κρατώντας πατημένα τα PS + share button), αναγνωρίστηκε κανονικά από το bluetooth dongle μου, και τώρα είμαι άρχοντας. Πέρασα και το dongle στην μπροστινή θύρα για καλύτερη εμβέλεια, πέρασα την εικόνα στην τηλεόραση και είμαι κομπλέ. Το κερασάκι στην τούρτα είναι πως με το που πατάς το PS button, φορτώνει big picture, σου εμφανίζει τα μενού in-game κλπ. Μέχρι και μερικές βασικές media play λειτουργίες έχουν βάλει για να κάνεις τα πάντα από τον καναπέ σου, πολύ κομπλέ.

        Δεν περίμενα να έχει γίνει τόσο καλή δουλειά, εύγε σε όποιον είχε την ιδέα. Λογικά επέλεξαν το χειριστήριο λόγω του touchpad. Η πλάκα είναι πως και η Valve οφελήθηκε, και η Sony δεν έδωσε φράγκο, win win Και ένα pro tip για τέλος. Το Dual Shock 4 δεν χρειάζεται κατ' ανάγκη να είναι συνδεδεμένο σε PS4 ή PC για να φορτίσει. Μπορεί απλά να συνδεθεί στην πρίζα με έναν φορτιστή κινητού. The more you know!

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Καλή φάση, να ήταν και πιο φθηνά τα σκασμένα τα χειριστήρια! Επίσης με X360 + wireless adapter τη βγάζεις κουφέτο automatically λόγω microsoft.

          Το μόνο ελάττωμα που βρίσκω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω turn-off το χειριστήριο όπως στο Xbox, το κεντρικό κουμπί βγάζει επιλογές για record κτλ.

          Ή πρέπει να το αφήσω και θα κλείσει μετά από κάνα 5λεπτο μόνο του ή το κόβω μαχαίρι ανοίγοντας το πορτάκι με τις μπαταρίες Αναρωτιέμαι αν γίνεται να κλείσει κανονικά χωρίς κάποιο 3rd party πρόγραμμα. To dual shock 4 έχει τέτοιο θέμα;
          Last edited by Ryu_gr; 01-12-2017, 01:34 AM.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Για το Χ360 έχω ακούσει κι εγώ πως δεν γίνεται να κλείσει στο PC χωρίς επιπλέον προγράμματα. Στο DS4 από την άλλη αν κρατήσεις πατημένο το PS κουμπί για μερικά δευτερόλεπτα, σβήνει τελείως, μπόμπα. Αν το ξαναπατήσεις μία φορά φορτώνει αυτόματα Steam big picture, κοκ. Ο Κωτσόβολας σκότωσε μερικά στα 35€ την Μαύρη Παρασκευή, όμως τώρα πρέπει να έχουν ξαναπάει στα 45-50€. Είναι ακριβά τα ρημάδια αλλά είναι καλά.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Όποιος έχει τα κότσια να πατήσει σε αυτό το link ενώ είναι logged-in:
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Κάποιος ας με add, αν θέλει.
                sigpic

                Comment


                • Ζητούνται συμπαίκτες Streets Of Rage 4. Ευχάριστο κλίμα, καλές arcade εμπειρίες. Πληροφορίες εδώ ή στο inbox.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Υπαρχουν κοριτσια στη παρεα;
                    Do a barrel roll!

                    Comment

                    Working...
                    X