Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Steam Community

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Και όπως όλοι περιμέναμε άρχισαν να πέφτουν τα 9άρια για το Left 4 Dead 2 (έχει φτιάξει ποτέ, άραγε, η Valve Game που να πήρε κάτω απο 9?).

    "Attaching laser sights to your weapon makes it more accurate." Yeah right. Actually, I have no idea whether attaching …

    Comment


    • #32
      Και που πέφτουν 9άρια τι έγινε; Το παιχνίδι είναι καθαρά expansion, αυτό είναι το παράπονο όλων. Το ότι είναι καλό παιχνίδι, όσοι έχουν παίξει το πρώτο το γνωρίζουν πολύ καλά αυτό.
      Insert Coin

      Comment


      • #33
        expansion και φουτσες μπλε, το παιχνιδι αξιζει 100% τα 25 ευρω που εδωσα για preorder, προς το παρων μονο 2 campaign στο normal - realism mode εχω παιξει με τους δικους μου, που να δω και τα υπολοιπα, ειλικρινα δεν επρεπε να βαλουν την pariah στο demo, καμια σχεση με τις υπολοιπες πιστες που εχω παιξει

        Comment


        • #34
          BATMAN DRAGON AGE GRID, ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕΕεΕΕΕΕΕΕΕΕ

          Steam is the ultimate destination for playing, discussing, and creating games.

          Comment


          • #35
            Πάρε κόσμε παιχνίδια που δεν θα πουλάνε με τίποτα σε λίγους μήνες. Για κορόιδα ψάχνουν; Σε πάω και στοίχημα ότι την άνοιξη στο Πλαίσιο θα κάνουν 10 ευρώ αυτά...
            Insert Coin

            Comment


            • #36
              "
              Jan/Feb Media updates
              posted by [GES: Dev] Wake @ 03:17PM on February 05, 2010
              Giving a rundown on upcoming game-modes in beta 4, and giving info on the upcoming interview we are getting with podcast 17! Plus release hints..



              From the GE:S Team ; A teaser trailer of mostly beta 4 content, and many other media to whet your appetite. This is an update not to miss!


              In case you have not been up with GE:S lately, check those 2 posts and get informed on the latest news, and upcoming release which should be in your graps before months end!


              Thanks for your support guys, we love you all! "

              Απτο επισημο group του mod στο steam που απαριθμει σχεδον 1200 μελη, οποιος εχει steam και δεν εχει το source sdk εγκατεστημενο στα tools του κανω gift το half-life 2 deathmatch ετσι ωστε να μπορει να παιξει οποιο sourcemod θελει

              Comment


              • #37
                Μπορω να γραψω "μολις εκσπερματωσα" χωρις να παρεξηγηθω ? οχι ? CAREBEAR !!














                και η τελευταια screenshot ειναι αφιερωμενη στον ραμπαρτερ και στους υπολοιπους γκρινιαρηδες του πλανητη



                Προτεινω σε οποιον εχει ακρες με τα παιδια του greek dojo academy να τους πεισει να το εγκαταστησουν στα steam account τους, δεν μπορει ολο και μερικοι true N64 fans θα συχναζουν

                Comment


                • #38
                  Portal Mysteriously Updated With Secret Radio Codes, New Achievement

                  Comment


                  • #39
                    Το είδα και εγώ προ ολίγου. Κρίμα που δεν το έχω αυθεντικό το OB για PC (δηλαδή το έχω αλλά έφαγα ownage επειδή αγόρασα το ασιατικό - t3h n00b).

                    Comment


                    • #40
                      Μπαινω μεσα στο Portal αμεσα να δω τι παιζει... Δε χανονται τετοια σκηνικα λεμε για το καλυτερο game της HD εποχης...
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • #41
                        Να σας ρωτήσω ρε μάγκες (crpl, christop και λοιποί μουργαρέοι που ασχολείστε με fps)

                        Δεν είναι λίγο άδικο η βαθμολογία να εξαρτάται πρώτα από τα kills και έπειτα από τα deaths;
                        Π.χ. αν ένας έχει 20 kills και 20 deaths δεν είναι άδικο να ξεπερνάει στη βαθμολογία κάποιον που έχει ξέρω γω 19 kills αλλά 10 deaths; Δε στέκει επίσης αυτό, διότι ο πρώτος έχει "παραγωγικό" σκορ 20-20=0 και ο δεύτερος 19-10=9!

                        Όλα τα fps multi που ξέρω αν δεν κάνω λάθος αυτό το σύστημα χρησιμοποιούν, δεν είναι όμως μαλακία; Ξέρετε κανένα που να εφαρμόζει το 2ο, πιο λογικό σύστημα;
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #42
                          Αν ισχυε το δευτερο συστημα πολλοι παικτες θα καθονταν σε ενα σημειο ωστε να μην εχουν deaths αλλα παραλληλα να παιρνουν και καποια ευκολα kills αιφνιδιαζοντας ανυποψιαστους περαστικους. Και βεβαια ενα τετοιο συστημα θα ευνοουσε πολυ τους snipers.

                          Τουλαχιστον τωρα πρεπει να κυνηγησεις τα kills χωρις να σκεφτεσαι τα deaths, νομιζω οτι εχει καλυτερο αποτελεσμα αυτο στο παιχνιδι.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #43
                            Παιζουν πολλα ρολο, αν ειναι το παιχνιδι με γυρους ή οχι, αν ειναι free for all ή με ομαδες και ενα σωρο αλλα, εμενα μια χαρα μου φαινεται το συστημα γιατι με συμφερει χθες ακουγα γκρινιες απο εναν developer του goldeneye source επειδη ειμασταν καμποσοι στον server και οποτε τελειωνε ο γυρος αυτος ητανε δευτερος και εγω πρωτος, τα kills ητανε ιδια αλλα ειχα καποια death λιγοτερα και τον ετσουζε

                            Οπως και ναχει το σκορ εχει μικρη σημασια οταν παιζεις αναμεικτα με αυτον που θες να κοντραρεις, αν θες να του δειξεις οτι εισαι καλυτερος παιζετε 1on1, δεν τρωγεστε ποιος ειναι πιο ψηλα στο scoreboard ενος public server, αυτο ειναι ηλιθιο !

                            Σε καποια games μαλιστα δεν φαινονται καν τα kill - death στον πινακα μονο το σκορ ( που αυξανεται κυριως κανοντας τα objectives ) οπως στο red orchestra, ολοι συμβαλλουν ομως, και ο ραμπο που θα κατεβασει τις 5αδες μειωνοντας το αποθεμα απο tickets ( δηλαδη τις ζωες ) τις αντιπαλης ομαδας και αυτος που θα φτυσει αιμα για να καταλαβει τον αντικειμενικο σκοπο μετα απο 30 deaths.

                            Comment


                            • #44
                              Ό,τι είπε ο Shepherd. Γενικά στα FPS το scoreboard δεν λέει πάντα την αλήθεια. Κάλλιστα μπορεί παίχτης με σκορ 7-8 να έχει συμβάλει περισσότερο στην νίκη της ομάδας του απο κάποιον που έχει κάνει 20-10. Για να το καταλάβεις αυτό πρέπει να σκέφτεσαι οτι τα FPS είναι απο τα πιο ομαδικά παιχνίδια που υπάρχουν και κάθε άτομο μέσα σε μια ομάδα έχει κάποιον ρόλο. Συνήθως ανάλογα με τον ρόλο που έχει ο κάθε παίχτης έχει και τις ανάλογες ευκαιρίες για kills. Δίκαιο θα ήταν να μπορούν να προσμετράν και στατιστικά τα FPS, όπως ας πούμε τα kill assists, ή τις φορές που χάρις μιας σωστής Flash ή Smoke κάποιος συμπαίκτης είχε Free Kill επειδή ο αντίπαλος ήταν τυφλός.




                              Btw, o Buddies`Chris Top. και η ομάδα του βγήκανε 3-4οι σε πανελλήνιο LAN τουρνουά που γινόταν αυτό το Σ/Κ στο BnB N. Ιωνίας και συμμετείχαν μερικές απο τις καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα (απο τις οποίες είχαμε την τύχη να αναμετρηθούμε μονάχα με 2, με αποτέλεσμα 2 ήττες )!
                              Ναι ρε φίλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεε

                              Comment


                              • #45
                                Αν και δε το διευκρινισες υποθετω αναφερεσαι σε τουρνουα 1.6 σωστα;
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X