Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Μόλις τελείωσα το Super Metroid με ποσοστό 82% σε 9 ώρες και 20 λεπτά.
    Καταπληκτικό παιχνίδι με τρομερό level design.
    Πολύ καλό τέλος που δεν το περίμενα.

    Το τελευταίο όπλο απερίγραπτο( με την καλή έννοια).
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • #32
      GOD BLESS PHAZON..............

      Comment


      • #33
        Say what?
        Στο Super Metroid ειμαστε.

        Μπραβο NickTG, πραγματικα μοναδικο παιχνιδι και ακομα και τωρα δειχνει φρεσκο και εντυπωσιαζει με τις λεπτομερειες του.
        13-14 χρονια μετα κι ακομα φαινεται σαν κατι ξεχωριστο στο χωρο..

        Comment


        • #34
          Μπράβο κι από εμένα NickGT, μερικά παιχνίδια πραγματικά δε χαμπαρίζουν τίποτα, όσα χρόνια και να περάσουν παραμένουν αγέραστα.
          Άμα σου άρεσε τόσο πολύ, δοκίμασε (αν δε τα έχεις παίξει) και τα Fusion και Zero Mission σε GBA.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #35
            Μπράβο κι από εμένα NickGT, μερικά παιχνίδια πραγματικά δε χαμπαρίζουν τίποτα, όσα χρόνια και να περάσουν παραμένουν αγέραστα.
            Άμα σου άρεσε τόσο πολύ, δοκίμασε (αν δε τα έχεις παίξει) και τα Fusion και Zero Mission σε GBA.
            [/b]

            Το Fusion το είχα πάρει όταν είχε βγει. Το Zero Mission θα προσπαθήσω να το βρω για να το παίξω να μου μείνει και για συλλογή.
            Το Super Metroid θα μπορούσε να βγει ακόμα και τώρα και να σκίσει στις βαθμολογίες.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • #36
              καλα ρε, εγκατελειψες και το υπερτατο galerians? Ειδες εκει 2-3 CDs και φοβηθηκες
              Ετσι οπως οπως πας δε θα ολοκληρωσεις τπτ bro. Oλα θελουν μια ταξη.

              Τεσπα, μετα την ολοκληρωση των Shining Force 3 - Scenario 1 ~ξανα~ , Magic Knight Rayearth (Saturn)
              me ασΚολειται με μια απτις αγαπημενες σειρες, Langrisser I&II και λιγο με τα,
              YS Origin (PC) , ξανα Brigant (PC) και το Shiren the Wnder (PC) που μαλλον θα το αφησω προς το παρων γιατι μαζευτηκαν πολλα.

              Παντως μεσα στις σκεψεις μου ειναι και πολλα αλλα οπως τα El Dorado Vol. 2 αφου το 1 μου αρεσε και Shining Force 3 Scenario 2 & Scenario 3 ~ξανα~ για να φρεσκαρω τη μνημη μου. Ξεχναω πολυ ευκολα γμτ
              Τεσπα, πανω απο ολα ιεραρχια ;)
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #37
                καλα ρε, εγκατελειψες και το υπερτατο galerians? Ειδες εκει 2-3 CDs και φοβηθηκες
                Ετσι οπως οπως πας δε θα ολοκληρωσεις τπτ bro. Oλα θελουν μια ταξη.

                Τεσπα, μετα την ολοκληρωση των Shining Force 3 - Scenario 1 ~ξανα~ , Magic Knight Rayearth (Saturn)
                me ασΚολειται με μια απτις αγαπημενες σειρες, Langrisser I&II και λιγο με τα,
                YS Origin (PC) , ξανα Brigant (PC) και το Shiren the Wnder (PC) που μαλλον θα το αφησω προς το παρων γιατι μαζευτηκαν πολλα.

                Παντως μεσα στις σκεψεις μου ειναι και πολλα αλλα οπως τα El Dorado Vol. 2 αφου το 1 μου αρεσε και Shining Force 3 Scenario 2 & Scenario 3 ~ξανα~ για να φρεσκαρω τη μνημη μου. Ξεχναω πολυ ευκολα γμτ
                Τεσπα, πανω απο ολα ιεραρχια ;)
                [/b]
                Το Galerians το παιζω αραια και που με ενα φιλαρακι,οχι συστηματικα απο μονος μου!Τα scenarios 2&3 του SFIII σε emulator τα παιζεις ή import?
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • #38
                  Δεν τα παιζω, ειπα μπορει
                  Τα εχω original αρα σε real hardware Saturn ;)
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • #39
                    Δεν τα παιζω, ειπα μπορει
                    Τα εχω original αρα σε real hardware Saturn ;)
                    [/b]
                    Πολυ,πολυ καλος&#33;&#33;&#33;Τι σπαστηρι?
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #40
                      Σπαστηρι?
                      Εχω Import cartridge για τα Ιαπωνικα παιχνιδια.
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #41
                        Σπαστηρι?
                        Εχω Import cartridge για τα Ιαπωνικα παιχνιδια.
                        [/b]
                        Ακομα καλυτερα.Γινεται και με οποιοδηποτε cheat cartridge.Action Replay etc.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • #42
                          Ακομα καλυτερα.Γινεται και με οποιοδηποτε cheat cartridge.Action Replay etc.
                          [/b]
                          Δε ξερω για τα cheat chartridge (Με action σιγουρα) αλλα ακομη και χωρις αυτα υπαρχει η γνωστη κομπινα με το boot ;) αλλα χαλαει το laser γμτ
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • #43
                            Μόλις τελείωσα το A Link To The Past.
                            Έπος... Τίποτα άλλο...
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • #44
                              Έβαλα να παίξω το Nights και μπορώ να πω ότι έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά. Το βασικό μενού είναι στα αγγλικά, επομένως βγάζει άκρη. Το παιχνίδι από ότι κατάλαβα δεν έχει καθόλου κείμενο, άρα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Δοκίμασα και την saturn έκδοση και το "remake" και οι διαφορές είναι αισθητές και πάρα πολύ ευχάριστες. Όταν το ολοκληρώσω ίσως να αγοράσω και του Wii (αν μου αρέσει τόσο πολύ). Εξάλλου η υπόθεση με το freeloader βοηθάει πολύ .

                              Όποιος μπορεί ας το αγοράσει, με έξοδα αποστολής βγαίνει κοντά 41? (η έκδοση με το artbook) ενώ η κανονική 5? λιγότερο (από play-asia πάντα).

                              Comment


                              • #45
                                I just finished Super Metroid.

                                Έπρεπε, έχοντας παίξει την τριλογία Prime. Μπορώ να πω ότι άξιζε και τα ?8 του (800 Wii Points), και στέκεται επάξια και σήμερα (αφού κάηκα μεχρί να το τελειώσω με τις ώρες). Completion Percentage: 73%. Ένα από τα παιχνίδια που πρέπει να έχει παίξει κάθε gamer. Μεγαλειώδες. Thanks for the Tip, XenoVagrant&#33;

                                Now moving on to Donkey Kong Country and A Link to the Past later on.

                                Second thoughts, it might be the other way around&#33;
                                My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                                Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                                Comment

                                Working...
                                X