Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λινκ-Θάνο μπορείς να γράψεις που ακριβώς είναι τα glitches ώστε να ξέρω να έχω κάνει save πριν πάω εκεί;
    [/b]
    Ta glitches einai ta pio polla minor den tha exeis provlima mono me ena tha exeis provlima.
    Anoixe to link apo kato,exo grapsei epano ston map tou Castlevania SOTN pou den prepei na skotoseis enan enemy me to spathi.

    Born From Darkness...Raised By Light....
    My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
    Official O.G.C Member

    Comment


    • Σ'ευχαριστώ.πάντως σε αυτό το σημείο επειδή το έχω παίξει δε μου κόλλησε ποτέ.και λόγω του ότι χάνομαι έχω πάει εκεί 2-3 φορές και δεν είχα πρόβλημα.
      και για αν είμαι ειλικρινής δεν έχω συναντήσει ακόμα κανένα glitch.thank god...
      Carpe diem

      Comment


      • pezo to castlevania tou n64 se emulator sto pc

        Comment


        • Συνεχίζω σταθερά μετά τις διακοπές να παίζω Final Fantasy IX,είμαι στο 3ο cd και Phoenix Wright And Justice στην τέταρτη υπόθεση,και τα δύο είναι υπερθεικά παιχνίδια

          Το κακό είναι πως έχει μπει το διάβασμα στην μέση και μου τα χαλάει


          Comment


          • Μετα την προσφατη jrpg overdose ειπα να βαλω 1 παιχνιδι ακομα για να κλεισω καπου εδω την υποθεση Square+PS1 και μιλαω για το Chrono Cross.
            Πραγματικα εφαγα σχεδον 1 μερα μεχρι να καταληξω σε μια σιγουρη λυση για να μπορεσει να παιξει σωστα στο PSP μεχρι το τελος χωρις προβληματα (τουλαχιστον ετσι λενε ), γιατι γενικα παιζουν αρκετα προβληματα στο ps1 emulation του CC.

            Anyway να πω το παραπονο μου αν και θα ειναι λιγο ακυρο, αλλα μετα τα FFT και Vagrant Story, τα non-Matsuno σεναρια (και οι αντιστοιχοι χαρακτηρες) μου φαινονται ολα πολυ.... ρηχα και χαζοχαρουμενα.
            Καποιος ανεβασε τον πηχυ πολυ, need more..... mature ( ) stuff, στην πυρα οι 15χρονοι πρωταγωνιστες.

            Comment


            • Μετα την προσφατη jrpg overdose ειπα να βαλω 1 παιχνιδι ακομα για να κλεισω καπου εδω την υποθεση Square+PS1 και μιλαω για το Chrono Cross.
              Πραγματικα εφαγα σχεδον 1 μερα μεχρι να καταληξω σε μια σιγουρη λυση για να μπορεσει να παιξει σωστα στο PSP μεχρι το τελος χωρις προβληματα (τουλαχιστον ετσι λενε ), γιατι γενικα παιζουν αρκετα προβληματα στο ps1 emulation του CC.

              Anyway να πω το παραπονο μου αν και θα ειναι λιγο ακυρο, αλλα μετα τα FFT και Vagrant Story, τα non-Matsuno σεναρια (και οι αντιστοιχοι χαρακτηρες) μου φαινονται ολα πολυ.... ρηχα και χαζοχαρουμενα.
              Καποιος ανεβασε τον πηχυ πολυ, need more..... mature ( ) stuff, στην πυρα οι 15χρονοι πρωταγωνιστες.
              [/b]
              Καλά, το τελείωσες το παιχνίδι ή το λες αυτό ως πρώτη εντύπωση? Μην το παρατήσεις μόνο και μόνο γι'αυτό. Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ που ο ΑΘΛΙΟΣ Akira Toriyama δεν σχεδίασε τους χαρακτήρες του CC.
              Στο μόνο μέρος που δέχομαι να έχεις αντίρρηση είναι η μουσική στις μάχες, που απλά δεν υποφέρεται .


              Comment


              • Δε θα το παρατησω και ακομα στην αρχη ειμαι, απλα ενα σχολιο ηθελα να κανω για το ποσο πιο απαιτητικος και ιδιοτροπος μπορει να γινει κανεις μετα απο ορισμενες εμπειριες.

                Comment


                • Στο μόνο μέρος που δέχομαι να έχεις αντίρρηση είναι η μουσική στις μάχες, που απλά δεν υποφέρεται tongue.gif .[/b]
                  Enw oi idies oi maxes ypoferontai?
                  Egw akoma den exw paiksei to game mono kai mono giafto.... DEN MPORW NA PAIKSW ETSI!!!!! DAMN!!!
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Και ναι, επιτέλους θα παίξω κι εγώ chrono cross
                    Έχω ακούσει πολλά γιαυτό το game, can't wait!!
                    (η παλιά καραβάνα psx θα κάνει την τιμή )

                    άθλια μουσική στις μάχες? damn!
                    "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                    Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                    Comment


                    • Eχεις παιξει τα αλλα 2 παιχνιδια που ανεφερα;
                      Εχε τα κατα νου αν οχι.

                      Comment


                      • αχά! όχι ακόμα, αλλά επειδή το έχω ρίξει στα "παλιά καλά" μάλλον δε την γλυτώνουν! thanks
                        Μαζί και το Suikoden το οποίο έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα \o/
                        "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                        Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                        Comment


                        • Xenov οκ καλά τα άλλα σενάρια που αναφέρεις, αλλά μην τα συγκρίνεις όλα γιατί θα χάσεις τα αβγά και τα πασχάλια. Μπορείς να βρεις ώριμα σενάρια (τα περισσότερα καλά JRPGs έχουν), το δύσκολο είναι το πώς αποδίδονται. ΠΧ και το Xenosaga έχει το κορυφαίο σενάριο (μαζί με gears), αλλά ακολουθεί μία πιο "ανώριμη"-jap εξιστόρηση.

                          Το CC είναι από τα κορυφαία για μένα και δε θα έπρεπε να το κρίνεις με βάση τη μία ώρα.

                          Comment


                          • .. μπα μην ανησυχεις μεσα σε 1 μερα επαιξα πανω απο 6 ωρες (που να μη γκρινιαζα κιολας).
                            Οι μαχες ειναι οντως αδιαφορες οσο δεν παει.

                            Comment


                            • Που να μην εγραφες κιολας.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Τα χω καλυψει αυτα εδω και μερες (οταν επαιζα αλλα RPGs παρεπιπτοντως ).

                                Comment

                                Working...
                                X