Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ασε τα παιχνιδια και κοιτα να πας σε κανα νησι τωρα που τελειωσες πανελληνιες.. Αυτο το καλοκαιρι δε θα το ξαναβρεις ποτε .
    [/b]
    Θα βαλω τα roms στο DS και θα πηγαινω να ριχνω γκομενες με το nintendogs Πρεπει να φτιαξω σκυλο που να τον λενε sexy, stud, hot, hot stuff ή κατι παρεμφερες


    Καλα σε νησι θα παω, αλλα τον Ιουλιο
    My blog:Doppel's Den

    Comment


    • Eγω πηγα με τη σχολη Μυκονο πριν καμια βδομαδα μουφα νησι πολλοι αφρουληδες αλλα και πολυ ωραια μαναρια ! το συνηστω για λιγουρια...(οπως εγω )


      Aντρέας Παγουλάτος

      Comment


      • Eγω πηγα με τη σχολη Μυκονο πριν καμια βδομαδα μουφα νησι πολλοι αφρουληδες αλλα και πολυ ωραια μαναρια ! το συνηστω για λιγουρια...(οπως εγω )
        [/b]
        Μούφα νησί από ποια άποψη;


        Comment


        • Τη θεωρω μουφα ως προς οτι δεν εχει κατι ωραιο να δεις μονο κατι ανεμομυλους ουτε ωραια τοπια φυσουσε και υπερβολικα πολυ αλλα κατα τα αλλα τιγκα στη νυχτερινη ζωη.


          Aντρέας Παγουλάτος

          Comment


          • Τη θεωρω μουφα ως προς οτι δεν εχει κατι ωραιο να δεις μονο κατι ανεμομυλους ουτε ωραια τοπια φυσουσε και υπερβολικα πολυ αλλα κατα τα αλλα τιγκα στη νυχτερινη ζωη.
            [/b]
            Σε καμιά παραλία πήγες; Πιστεύω ότι το νησί έχει τις καλύτερες παραλίες που έχω δει ως τώρα. Πριν βιαστεί κανείς να πει μα μου η ελαφόνησος η αρκουδόνησος και ξέρω γω τι, αναλογιστείτε το πόσες πανέμορφες παραλίες έχει το νησί σε σύγκριση με οποιοδήποτε άλλο μέρο και μετά πείτε μου. Όσο για τα ωραία που θες να δεις, προφανώς δεν πήγες στην Δήλο =). Το έχω αγαπήσει πάρα πολύ αυτό το νησί και δεν είμαι καν πολύ μεγάλος φαν της νυχτερινής ζωής. Παραλία, καλό φαί και καλοπέραση φορ δε γουίν.

            Για να γυρίσω και σε ένα λίγο πιο on-topic θέμα, είμαι περίπου στα μισά του SH2 και δηλώνω εντυπωσιασμένος. Η ατμόσφαιρα είναι τρομερή και γενικά το παιχνίδι έχει πολλά θετικά.


            Comment


            • Τελειωσα το Super Metroid στη VC του Wii πραγματικα συγκλονιστικο παιχνιδι το τελειωσα στις 14 ωρες και στο 78% εβγαλε τα Ε που εδωσα στην υπηρεσια ! σιγουρο replay !!!


              Aντρέας Παγουλάτος

              Comment


              • Τελείωσα αργά λόγω έλλειψης χρόνου, ξανά μετά από 10 χρόνια (OMG σαν χθες ήταν 1998), το Shining Force III του Saturn.

                Εντάξει πάντα ήμουνα μεγάλος fan της σειράς, αλλά πραγματικά το ευχαριστήθηκα σα να το έπαιζα πρώτη φορά. Είναι απίστευτο το πόσο διαφορετικό μπορεί να φανεί στα μάτια σου ένα video game, όταν εσύ ο ίδιος έχεις (δυστυχώς) μεγαλώσει, (ευτυχώς) ωριμάσει και έχεις τη δυνατότητα να αντιλαμβάνεσαι και να αξιολογείς πολλά πράγματα διαφορετικά, από την καλλιτεχνική / αρτιστική χροιά, ενός τίτλου, το σχέδιο, τη μουσική, τη σκηνοθεσία, μέχρι το μηνύματα που περνάει.

                Το Shining Force III είναι βαθιά πολιτικοποιημένο, και θίγει πολύ σημαντικά και επίκαιρα ζητήματα, πραγματικά ούτε που είχα δώσει, δε μπορούσα άλλωστε, σημασία σε αυτά 10 χρόνια πριν, τώρα καταλαβαίνω γιατί βγήκε σε τρία σενάρια το παιχνίδι, και τα θέλω πιο πολύ από ποτέ.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Παιζω μετα την δουλεια Super Metroid.

                  Best 16bit game ever...?
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Οχι, ξεχνας το Street Fighter ΙΙ.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Σιγουρα το καλυτερο παιχνιδι του psp, λογω widescreen.
                      Ned Stark

                      A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                      It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                      A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                      In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                      Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                      Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                      Ειναι ο Getta Robo.

                      Comment


                      • Τελειωσα χθες το Final Fantasy 8 (πσσσσσσ!). Οντως η ιστορια του ειναι μειον μεγαλο εκτος αν πιασουμε την θεωρια για την οποια σφαζονται στο νετ, οποτε ανεβαινει παρα πολυ. Παντως χαρηκα που τους ειχα τουμπανιασει και ειμουν overpowered Blue Mage=White Wind=Win!

                        Tωρα μαλλον παω για το 12, και παραλληλα το 2 στο psp οταν βαριεμαι να κυνηγαω mobs. Πολυ τα αργησα αυτα (ωχ, εχω τα 2 Xenosaga :S ok, ενα ενα)
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                        H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                        Comment


                        • Για ποια θεωρια μιλας;

                          Comment


                          • Λογικα πρεπει να εννοει τη θεωρια Rinoa = Ultimecia

                            Comment


                            • Ναι ακριβως. Δεν ηθελα να spoilαρω και νομιζα πως το ξερατε. Anyway κι ενα link.

                              SPOILERS!

                              βασικα το βρηκα πολυ ενδιαφερον και εκατσα και διαβασα οτι βρηκα (υπαρχουν πολλα αλλα). Μετραει πολυ σαν ενδεχομενο και δινει νοημα σ'αυτους τους χαρακτηρες που αλλιως θα μου ηταν αδιαφοροι. Με αυτο αλλαζει κατα πολυ η γνωμη μου για το παιχνιδι.
                              https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                              H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                              Comment


                              • Final Fantasy VIII.Λέω να αφήσω το Mario Galaxy στην άκρη(χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το βαρέθηκα) και να συνεχίσω με FF VIII.Το FF VIII είναι από τα αγαπημένα μου FF (μετά το VII και στην ίδια περίπου θέση με το VI) και δυστυχώς το έχω τερματίσει μόνο 1 φορά πριν πολύ καιρό. Σκέφτομαι ότι τώρα είναι η ευκαιριά που δε με παίρνει να ξεκινήσω κάτι καινούριο να ασχοληθώ με αυτό,σε χαλαρούς ρυθμούς,για να θυμηθώ και το σενάριο του (...αχ Rinoa,Rinoa... :wub: ).
                                Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                                Comment

                                Working...
                                X