Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ακούγεται ψιλοκαμμένο αλλά ξεκίνησα το FF8 για PSP. Είναι το μοναδικό παιχνίδι της σειράς που έχω καιρό να το παίξω από την αρχή.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • Shining Force GBA Remake Edition :wub:

      Comment


      • Δεν ξέρω γιατί μου συμβαίνει αυτό αλλά η έκδοση του Shining Force για GBA είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με του Mega Drive κυρίως στον τεχνικό τομέα και γουστάρω πολύ.Ωραία προσθήκη είναι η συλλογή καρτών των μοντέλων των χαρακτήρων που απαρτίζουν την Shining Force.Κατά τα άλλα είναι το ίδιο πράγμα κάτι που δεν με χαλάει καθόλου.Dark Dragon will not prevail...

        Comment


        • Άρχισα το FF IX...

          Εντάξει ,δείχνει πως είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών για ακόμη μία φορά...Απλά φανταστικό

          Επίσης για πιο χαλαρές στιγμές του καλοκαιριού άρχισα την αρρώστια Phoenix Wright Justice For all.Έχω φτάσει τρίτη υπόθεση και τα σπάει τόσο άσχημα όσο το πρώτο.Το μόνον μειονέκτημα ότι δεν έχει τόσο καλή μουσική όσο το Ace Atorrney

          Άντε και καλό μας καλοκαίρι


          Comment


          • Καλα κανεις και ασχολεισαι με το FFIX Laharl με διαφορα το πιο under rated FF παιχνιδι και να μην ξεχασω το αγαπημενο του Sakagushi θα δεις θα σε αποροφησει ακομα πιο πολυ στη συνεχεια


            Aντρέας Παγουλάτος

            Comment


            • To FF IX ήταν το πρώτο μου RPG και είχα ασχοληθεί δεκάδες ώρες μαζί του...Είναι επίσης το αγαπημένο και το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ,δεν το παίζω πρώτη φορά ;)

              Hail to FF IX,THE MASTER OF RPG'S

              ΥΓ:Είμαι τρελός fanboys


              Comment


              • Nαι πραγματι πολυ ωραιο FF αδικηθηκε που βγηκε κοντα στο τελος ζωης του Playstation 1


                Aντρέας Παγουλάτος

                Comment


                • To FF IX ήταν το πρώτο μου RPG και είχα ασχοληθεί δεκάδες ώρες μαζί του...Είναι επίσης το αγαπημένο και το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ,δεν το παίζω πρώτη φορά ;)

                  Fail to FF IX,THE MASTER OF RPG'S

                  ΥΓ:Είμαι τρελός fanboys
                  [/b]
                  Fixed

                  Περα την πλακα, Fail σε πολλα θεματα.
                  IMO, ενα συμπαθητικο RPG (7+) και τιποτα παραπανω. Mελανο σημειο του οι χαρακτηρες που περα απο κενοι σε περιεχομενο ηταν και τραγικοι σε σχεδιασμο/εμφανιση. Δεν εχει καποιο στοιχειο που να το κανει ξεχωριστο/μοναδικο και δε νομιζω οτι αδικηθηκε. Το αντιθετο θα ελεγα.
                  Αρνητικοι απεναντι του ηταν οι Fans κι οχι αδικα. Ο gaming τυπος θυμαμαι του εδωσε καλες βαθμολογιες ισως λιγο παραπανω αποτι επρεπε λογω ονοματος ;)

                  Επισης Fail, διοτι απετυχε και σε πωλησεις (παροτι πουλησε αρκετα) στην Ιαπωνια ΠΑΡΑ το promotion του με την Coca-Cοla.

                  Tελος για τους παρατηρητικους, το FF9 υιοθετησε μια τεχνικη των Zelda's. Οι NPCs στρεφουν το κεφαλι τους στο σημειο που κινειται ο χαρακτηρας.

                  Τεσπα, δειλα-δειλα επιστρεφω στην Playstation 2 RPG scene που ειχα σαμποταρει για μεγαλο διαστημα κ το queue λεει Xenoasaga.
                  Αντε να το δω κι αυτο... παντως τα θετικα σχολια που το συνοδευουν με αφηνουν ΠΛΗΡΩΣ ασυγκινητο κ δεν ειναι ικανα να με προιδεασουν θετικα ή αρνητικα.
                  Α! Και το Xenosaga I&II Για DS = fail
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Scatman έχε χάρη που είσαι rpgas αλλιώς θα σε αφόριζα και θα πρότινα ban

                    Εντάξει παιδιά,είμαι εντελώς συναισθηματικά δεμένος με αυτό το game,δεν τίθεται θέμα αντικειμενικής κρίσης

                    Belmont το DDS είναι όντως δυσκολούτσικο,ειδικά αν θες να κάνεις και τα extra...Κατά τα άλλα εάν βρεις το κουμπί του κάθε αντιπάλου είσαι πολύ άνετος!Ασχολήσου λίγο παραπάνω,είναι πραγματικά ένα cult διαμάντι του PS2 ;)


                    Comment


                    • Συμφωνώ κι εγώ με τον Scatman στα του Final Fantasy IX. Οι χαρακτήρες δεν με συγκίνησαν καθόλου κι ο σχεδιασμός το ίδιο. Η ιστορία ήταν αρκετά τυπική και δεν είχε κάτι το εξαιρετικό πέρα από την ιστορία του κεντρικού χαρακτήρα που έμοιαζε περιέργως πολύ με του Cloud. Αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν η μουσική του, σε αυτό του βγάζω το καπέλο.


                      Comment


                      • Scatman έχε χάρη που είσαι rpgas αλλιώς θα σε αφόριζα και θα πρότινα ban
                        [/b]
                        lol

                        Δεν το ειπα κακο ρε συ. 7+ ειναι καλο

                        Κι επισης συμβαινει το εξης στα Final Fantasys. Aυτο που παιζει καποιος σαν πρωτο, γινεται και το αγαπημενο του που δηλωνει οτι η σειρα εχει ποιοτητα.

                        Και για να αποδειξω οτι δεν εχω κατι με το FF9, η σειρα στο PSX για μενα παει ετσι : 7> 9> 8
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Symfwnw me thn vathmologia tou Scatman: 7>9>>8
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Sig
                            Born From Darkness...Raised By Light....
                            My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                            Official O.G.C Member

                            Comment


                            • Έπειτα από ένα περιποιημένο λιώσιμο που κράτησε κάτι λιγότερο από 10 ώρες ολοκλήρωσα πριν από λίγο το Shining Force: Dark Resurrection of the Dark Dragon για το Game Boy Advance.Το παιχνίδι το απόλαυσα περισσότερο από εκείνο που είχε βγει στο Mega Drive.Πραγματικά διασκεδαστικό όσο λίγα παιχνίδια.

                              Το ότι πήρα το DS στην δουλειά και έπαιζα με τα χέρια κάτω από το τραπέζι για κανά πεντάωρο είχε την φάση του.

                              Comment


                              • Η μεγάλη στιγμή έφτασε.Σε λίγη ώρα βάζω Final Fantasy IV και χάνομαι στην μαγεία του.Αυτό και το καταπληκτικό Shining Force 2 με απασχολούν αυτήν την περίοδο.

                                Μετά από αυτά σειρά έχει το Riviera: The Promised Land.Από το λίγο που το δοκίμασα με ενθουσίασε.Δαίμονες,άγγελοι και τέτοια πράγματα τα πάω πολύ.

                                Comment

                                Working...
                                X