Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Linkmastersword View Post
    ΝΒΑ 96 SNES
    Ήταν το game που είχα πάρει στα τελειώματα της κονσόλας τότε μαζί με την κονσόλα.Τι μου θύμισες τώρα!!!Το είχαμε λιώσει τότε θυμάμαι.Άπειρα multi με αρκετό σπάσιμο νεύρων ειδικά από μένα.Ναι ήμουν πολύ νευρικός τότε.Χαρακτηριστικά του παιχνιδιού που θα μου μήνουν αξέχαστα:
    1)η μια μπασκέτα βρίσκεται στον αέρα.... ναι παρατήρησέτο να δεις!!!!
    2)οι παίχτες πηδάνε θαρρείς και είναι άλτες μήκους με μεγάλο διασκελισμό από τη μια άκρη στην άλλη!!!
    3)μπορείς βάζοντας το όνομα κάποιου μεγάλου star του παρελθόντος στο edit player πχ jordan να πάρεις αυτούσιο τον παίχτη με τα χαρακτηριστικά του και να τον βάλεις σε όποια ομάδα θες.Εννοείται πως μπορείς να τα αλλάξεις κιόλας άμα θες να τον κάνεις πιο uber!!!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Batman Returns (NES - Emulator)

      Μη τα ρωτάτε, παιδικοί ευσεβείς πόθοι που μου το είχαν δανείσει για Famiclone και δε πρόλαβα να το τελειώσω

      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Somari ένα είναι το Batman returns και είχε βγει για SNES. Αν και φαντάζομαι θα το έχεις λιώσει κι εσύ


        Ταινιάρα γαμώτο μου κι ας λένε ό,τι θέλουνε!!!
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Προφανώς ,αλλά η δική μου ρετρό εμπειρία είναι του ΝES
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Πού να δεις εμένα όταν τελείωσα μετά από 15 χρόνια το Batman για NES σε emu ικανοποίηση που είχα.

            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Originally posted by Burai_Fighter View Post
              Πού να δεις εμένα όταν τελείωσα μετά από 15 χρόνια το Batman για NES σε emu ικανοποίηση που είχα.

              Ωραίο φαίνεται...!!!
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Το Batman NES που λέτε το είχα παίξει παλιά στο Sega Master System... Παλιές και καλές εποχές !
                sigpic

                Comment


                • Τερμάτισα το Silent Hill 1 (PSP). Το είχα άχτι εδώ και χρόνια και είναι και μικρό παιχνίδι οπότε είπα να το τελειώσω επιτέλους (εννοείται στο easy ). Ήξερα σχεδόν τα πάντα για την ιστορία αλλά ήθελα να ζήσω την εμπειρία του παιχνιδιού.
                  Πολύ ατμοσφαιρικό παιχνίδι και με πολύ καλή εκτέλεση του ψυχολογικού τρόμου (σε αντιδιαστολή με το !μπου άλλων παιχνιδιών). Ο χειρισμός είναι απάλευτος ώρες ώρες (ειδικά σε μάχες με ιπτάμενους εχθρούς) αλλά τουλάχιστον στο easy έχεις ένα σεβαστό περιθώριο λάθους. Αν δεν είχε καθόλου μάχες δε θα με χάλαγε νομίζω. Οι γρίφοι μου άρεσαν και μπορώ να πω πως κάποιοι από αυτούς με ψιλοδυσκόλεψαν.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Ξεκίνησα Zelda Master Quest.

                    Δεν έμεινα ενθουσιασμένος, καθώς τελείωσα το πρώτο dungeon και είμαι στην είσοδο του 2ου.
                    Έκανα 100 sidequests αυτά με τις μάσκεςκαι τέτοια, νοιώθω ότι παίζω oot.

                    Δεν έμεινα ενθουσιασμένος γιατί τα dungeons είναι ίδια, απλώς οι εχθροί είναι περισσότεροι.

                    Αυτό που μου αρέσει είναι ότι χρησιμεύουν για μια φορά τα deku nuts, λόγω της δυσκολίας.

                    Comment


                    • Άλλαξα γνώμη για το Master Quest είναι πολύ δυσκολότερο.

                      Αλλά κάτι έγινε σήμερα. Δεν είμαι πολύ καλά.

                      Νομίζω είναι bug. ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟ.

                      Χουφ. Χουφ.

                      Λοιπόν, ειμαι στην είσοδο του Jabu Jabu's belly....

                      και....
                      Κάτι με τάραξε.

                      Να γιατί παραλίγω να πάθω τίποτα έτσι όπως το είδα!
                       
                      Δυο αγελάδες να είναι κολλημένες στον ουρανίσκο του Jabu Jabu, και έκανα check με την Navi και είπε "What's That?"Και έκλεισα απευθείας το GC.

                      Comment


                      • Κατέβασα πριν 2-3 ημέρες ένα set με ROMs του NES Κι έχω ξεσκιστεί να παίζω Excite Bike, Nintendo World Cup, Double Dragon 3, Prince of Persia κι άλλα πολλά κλασσικά.

                        Όμως.... δεν τα απολαμβάνω όσο θέλω... οι emus στο NES δε μπορούν να μου μεταφέρουν το original συναίσθημα (σε καμία περίπτωση).

                        Εάν δε τα παίξεις με Original hardware..δεν...

                        Ίσως φταίει που το NES, το έχω ζήσει για τα καλά μέσα απ'την TV μου
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Originally posted by Linkmastersword View Post
                          Άλλαξα γνώμη για το Master Quest είναι πολύ δυσκολότερο.

                          Αλλά κάτι έγινε σήμερα. Δεν είμαι πολύ καλά.

                          Νομίζω είναι bug. ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟ.

                          Χουφ. Χουφ.

                          Λοιπόν, ειμαι στην είσοδο του Jabu Jabu's belly....

                          και....
                          Κάτι με τάραξε.

                          Να γιατί παραλίγω να πάθω τίποτα έτσι όπως το είδα!
                           
                          Δυο αγελάδες να είναι κολλημένες στον ουρανίσκο του Jabu Jabu, και έκανα check με την Navi και είπε "What's That?"Και έκλεισα απευθείας το GC.
                          It's not a bug, it's a feature.
                          Δεν ειναι bug, απλα η nintendo εχει χιουμορ. Το GC τι το κλεισες, λες να χαλασει κονσολα απο "bug" παιχνιδιου;
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Originally posted by Ramparter View Post
                            It's not a bug, it's a feature.
                            Δεν ειναι bug, απλα η nintendo εχει χιουμορ. Το GC τι το κλεισες, λες να χαλασει κονσολα απο "bug" παιχνιδιου;
                            Όχι το εκλεισα γιατί τρόμαξα.

                            Πέρασα το temple.
                            Όσο έπαιζα ένιωθα μαστουρωμένος!!!
                            Το αστείο είναι ότι οι αγελάδες είναι switches που τις βαράς με τη σφεντόνα!
                            OMG.

                            WHAT WERE THEY DRINKING?!

                            Comment


                            • Μόλις τερμάτισα το Quackshot για το Mega Drive. Πολύ καλό platformer, ίσως το καλύτερο με πρωταγωνιστή τον Donald. Αναφορές στα κλασικά comics, πολυ όμορφα σχεδιασμένοι εχθροί και περιβάλλοντα και το last boss ήταν τέλειο. Το διασκέδασα πάρα πολύ. Super!!
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • με πρωταγωνιστη τον donald τo maui mallard μου αρεσε παρα πολυ στο genesis, αυτο που λες το quackshot δεν το ειχα καν υποψην θα το τσεκαρω καποια στιγμη

                                Comment

                                Working...
                                X