Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ο μοναδικός τίτλος Castlevania που αγγίζει,αλλά δε φτάνει και εννοείται δεν ξεπερνάει με τίποτα το Symhpony of the Night,είναι το Order of Ecclesia.
    Carpe diem

    Comment


    • Και εμένα πάντως το Aria of Sorrow μου άρεσε περισσότερο από το SOTN. Μετά από αυτά νομίζω πως έρχεται το Dawn of Sorrow. Η κακή μετάφραση του SOTN διορθώθηκε, σε κάποιο βαθμό, στην PSP έκδοση. Πρόσφατα τερμάτισα ξανά το SOTN στο PSP με το luck code παίρνοντας έμπνευση από το πολύ καλό lets play. Δεν είχα δοκιμάσει ξανά αυτό το mode και είχε πλάκα.
      https://www.emulator-zone.com
      I am an iteration closer to my desired solution!
      The World Ends With You

      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
      Castlevania Lords of Shadow

      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
      Hyperdimension Neptunia

      Comment


      • Proswpika exw ksexasei pws einai na paizeis kanonika to game, paizoume to SOTN me ton kwdiko ths tyxhs apo thn defterh fora pou to ksekinhsame kai den exoume allaksei apo tote.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Phra svarna ta resident evil. Meta apo polla xronia ksanatermatisa ta resident evil 2 (leon kai claire) kai to resident evil 3 kai ta kataeuxaristh8hka (ekana sthn akrh to mgs 3ds gia ligo) kai synexizw me resident evil 1.
          Deus Misereatur...
          Gloria filiorum patres i.e.m.e
          Viva los Vatos Locos

          ---------------------
          UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

          Comment


          • Sonic CD με τον άσχημο τερματισμό στο 360. Βασικά το είχα παρατήσει τελευταίο level γιατί παραήταν πονοκέφαλος αλλά το έβαλα τώρα δυο λεπτάκια και το τελείωσα. Δεν νομίζω να το πάω για τον άλλο τερματισμό. Καλό game, αλλά αρκετά μακριά από αυτό που περιμένω εγώ από ένα κλασικό Sonic. Κάποιες πίστες παραήταν πολύπλοκες και τραβούσαν χωρίς λόγο. Μάλιστα σε ορισμένες μπορείς να μείνεις σχετικά εύκολα από χρόνο κάτι που μου έκανε εντύπωση. Από τα δύο OSTs θα κάνω τη διαφορά από την πλειοψηφία του κοινού και θα προτιμήσω μάλλον το US- αν και σε ορισμένα κομμάτια καλό ήταν και το ιαπωνικό. Αυτά. Καλό Sonic game, αλλά περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.
            Για την τιμή και τη δουλειά που κάνανε βέβαια μπράβο σε SEGA και σε Whitehead.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment




            • Wtf ακουω γνωμες. SNES save states στην κανονικη κονσολα; I said wow.

              Comment


              • Μιας και αγόρασα επιτέλους ένα pad για το laptop, για arcade και retro gaming, είπα να δοκιμάσω κάτι roms που είχα στην άκρη.
                Ξεκίνησα λοιπόν στο χαλαρό το Mega Man 3 και έφαγα τα μούτρα μου. Εξαιτίας του d-pad, που δεν είναι και τπτ το ιδιαίτερο( κλασικά ενωμένο d-pad της Saitek), πολλές φορές θέλω να πατήσω μπροστά και άλμα και δυστυχώς λόγω του d-pad, καταγράφεται διαγώνιος πχ μπροστά-κάτω με αποτέλεσμα να κάνει το slide o Megaman. Αρκετά δύσκολο game, δεν είχα καθόλου εμπειρία μιας και δεν το έχω δοκιμάσει παρά ελάχιστα. Σε σχέση με το αγαπημένο μου MegaMan 2, είναι πραγματικά πολύ πιο απαιτητικό. Η προσθήκη του slide θέλει τελείως διαφορετική προσέγγιση σε αρκετές καταστάσεις- ιδίως στα patterns των boss και αρκετών απλώς εχθρών. Ελπίζω να βρω κουράγιο να το συνεχίσω... Το ψάχνω και used αυτή την περίοδο ελπίζω να πετύχω τπτ στο local market

                Btw να αναφέρω και εδώ πως προ μηνός πρπ τελείωσα και το Sonic CD remake στο Live Arcade- δε θυμάμαι αν ανέφερα κάτι στο i just finished. Αρχικά να πω, πως με ξένισε πάρα πολύ το παιχνίδι και πως όταν το τελείωσα ήμουν με ανάμικτα συναισθήματα. Καπάκι το ξεκίνησα για να δω λίγο πώς λειτουργεί το θέμα με τις time zones etc- διάβασα και κάποια reviews και topic στο neogaf- και κατάλαβα πόσο προσεγμένος τίτλος είναι. Πραγματικά για 400 πόντους είναι πολύ καλή προσφορά και ανυπομονώ να το ξαναπιάσω με άλλη όρεξη πλέον. Σχετικά με το OSt, να αναφέρω πως μάλλον τείνω προς το US σε σχέση με το EU/JAP.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Το μακρύτερο ταξίδι. Καλούτσικο, αλλά μάλλον έχω κουραστεί από γενικά-φανταστικά adventures -ίσως να πρεπε να παίξω πρώτο αυτό και μετά όλα τ άλλα- Θα ψάξω κάτι με μπόλικο action ν ανεβεί η αδρεναλίνη.

                  Comment


                  • -ίσως να πρεπε να παίξω πρώτο αυτό και μετά όλα τ άλλα-
                    Xαχα, αυτό ετοιμαζόμουν να σου απαντήσω, διαβάζοντας την αρχή της πρότασής σου!
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Originally posted by Ianos View Post
                      Το μακρύτερο ταξίδι. Καλούτσικο, αλλά μάλλον έχω κουραστεί από γενικά-φανταστικά adventures -ίσως να πρεπε να παίξω πρώτο αυτό και μετά όλα τ άλλα- Θα ψάξω κάτι με μπόλικο action ν ανεβεί η αδρεναλίνη.
                      Απο τα καλυτερα adventure ever. Παιχνιδαρα (πανε και δεκα χρονακια που το χω τερματισει ) και ανετα το ξαναπαιζα..
                      Deus Misereatur...
                      Gloria filiorum patres i.e.m.e
                      Viva los Vatos Locos

                      ---------------------
                      UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                      Comment


                      • Originally posted by enwsiths View Post
                        Απο τα καλυτερα adventure ever. Παιχνιδαρα (πανε και δεκα χρονακια που το χω τερματισει ) και ανετα το ξαναπαιζα..
                        :resp:




                        Iανέ φαντάζομαι εχεις παίξει και Syberia 1+2 έτσι;
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Iανέ φαντάζομαι εχεις παίξει και Syberia 1+2 έτσι;
                          Τα ξέρω, όλως παραδόξως δε τα χω παίξει "puts in basket"

                          Comment


                          • Ειχε φοβερο soundtrack
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Ω ναι .-
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Ούτε και γω και ντρέπομαι γιαυτό. Άντε με τόσες touch κονσόλες που είναι τα adventures οεο;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X