Announcement

Collapse
No announcement yet.

PS2 Emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PS2 Emulator

    Υπάρχει κανένα που να δουλεύει ok?

    Βασικά θέλω να παίξω το God Of War 2. Κατέβασα το God Of War Collection που κυκλοφορεί στο PS3, για PC όμως. Το έκανα install, και μετά μου βγάζει να κάνω install το PCSX2. Δεν μπορώ όμως να Finish το installation επειδή πρέπει να βάλω BIOS (δεν έχω ιδέα τι ακριβώς είναι). Το έψαξα λίγο, και έμαθα ότι το official site του PCSX2 σου δίνει πρόγραμμα για να κανεις dumb τα BIOS από την κονσόλα του PS2 σου. Είναι ο μονος τρόπος λένε.

    Έλεος, αν πράγματι δεν υπάρχει άλλος τρόπος τότε είναι γέλιο. Δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει διαφορετικά?


    Edit: Ο PCSX2 από το επίσημο site του http://forums.pcsx2.net/Thread-PCSX2...Full-installer

  • #2
    Πού είναι το facepalm του Patrick Stewart? Κατέβασες ένα game του ps3 για να το τρέξεις σε emulated ps2 hardware?
    Κατέβασε το iso του GoW 2 για ps2. Μετά τον pcsx2 και τα BIOS από το piratebay και φυσικά googlαρε settings etc.


    Ένα search μισού δευτερολέπτου στο piratebay σου βγάζει ένα σωρό αποτελέσματα....
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #3
      Αυτόματα σου έβγαζε μετά το installation του παιχνιδιού το PCSX2 συμπεριλαμβανόταν μαζί, άρα λογικά με αυτό το παίζεις.

      Ok, θα δοκιμάσω αυτά που λες. Πάντως BIOS βρήκα, διάλεξα PAL, ακόμα και US, όμως μέχρι εκεί, δεν ξέρω πως να παίξω το παιχνίδι.

      Comment


      • #4
        Google is your friend, μπορεις να βρεις tutorials σε forums, youtube, websites και οπου αλλου θες.
        Ψαξε οτιδηποτε σχετικα με τον PCSX και δεν παιζει να μη βγαλεις ακρη.

        Θεμα για PS2 emulation δεν ειχαμε τοσο καιρο, ή ειχαμε και μου χει διαφυγει τελειως;

        Comment


        • #5
          Είχα κάνει μία αναφορά στο θέμα για το FF XII IZJS, είχα δώσει και link για download από το official forum.

          Comment


          • #6
            Όντως περίεργο που δεν υπάρχει θέμα, το έψαξα 1-2 φορες πριν το κάνω.

            Όπως και να έχει, θα δοκιμάσω ξανά soon or later και ελπίζω να είναι ok.

            Comment


            • #7
              Βάλε και αυτό το link



              στο αρχικό post σου, είναι ο emulator από το επίσημο forum.

              Comment


              • #8
                Αυτός που έκανε το post στο site που έδωσε ο Evans είναι Έλληνας .

                Comment


                • #9
                  Δοκίμασα το Kingdom Hearts II Final Mix patchαρισμένο στα αγγλικά και το remake του Chain of Memories στον PCSX2 και λίγο που τα είδα, όχι μόνο δουλεύουν μια χαρά, αλλά με τις κατάλληλες ρυθμίσεις τα γραφικά τους εκτινάζονται στον θεό. Μετά το Arkham City ευελπιστώ να τα λιώσω όπως τους αξίζει. Ειδικά μετά το Birth By Sleep, καταλαβαίνω αρκετά πράγματα στο Final Mix. Πραγματικά πολύ μπροστά οι δημιουργοί.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Phantom Duck View Post
                    Δοκίμασα το Kingdom Hearts II Final Mix patchαρισμένο στα αγγλικά και το remake του Chain of Memories στον PCSX2 και λίγο που τα είδα, όχι μόνο δουλεύουν μια χαρά, αλλά με τις κατάλληλες ρυθμίσεις τα γραφικά τους εκτινάζονται στον θεό. Μετά το Arkham City ευελπιστώ να τα λιώσω όπως τους αξίζει. Ειδικά μετά το Birth By Sleep, καταλαβαίνω αρκετά πράγματα στο Final Mix. Πραγματικά πολύ μπροστά οι δημιουργοί.
                    ΤΙ;ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ;Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καιρό ψάχνω μετάφραση του kh2fm!Ποσταρε σε παρακαλώ το λινκ όχι σήμερα ΧΤΕΣ και σε κερνάω ότι θέλεις.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #11
                      Δεν ξέρω τι παίζει με το patch, πώς το βάζεις κλπ. Το .iso που κατέβασα ήταν έτοιμο με full το παιχνίδι στα αγγλικά και με τα όλα του. Απλά το κατεβάζεις και το τρέχεις στον emulator, το καις για να το βάλεις στο PS2 κλπ. Ψάξε στο πειρατικό λιμάνι για "Kingdom Hearts Final Mix" ή αν βαριέσαι τσέκαρε τα ΠΜ σου

                      Εγώ πάλι ψάχνω για το πρώτο Kingdom Hearts Final Mix αγγλική μετάφραση και δεν βρίσκω τίποτα. Έχω βρει μόνο για το KH ΙΙ Final Mix και το Birth By Sleep Final Mix.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #12
                        Στείλε με ένα πμ το BBS FM.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Άλλος για ΠΜ τώρα που γυρνάει;

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment

                          Working...
                          X