Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αξίζει ένα φρεσκάρισμα η ταινια. Θυμάμαι και μια ομοιότητα με το The Dark στο οποίο έπαιζε και πάλι ο Sean Bean και είχε βγει ίδια εποχή, κάνω λάθος; Το έχεις δει;
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Ryu_gr

      Ξέχασα την συγκεκριμένη ταινία και μπήκα στο imdb να την θυμηθώ .
      Ναι την έχω δει και θυμήθηκα ότι δεν μου άρεσε και αυτός ήταν και ο λόγος που την ξέχασα και νομίζω την είχα δει μετά το Silent Hill .

      Έχω δει τις περισσότερες ταινίες του Sean Bean γιατί είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός και τότε το 2006 όταν έμαθα ότι παίζει στο Silent Hill είχα κατουρηθεί από την χαρά μου !
      Απίστευτη επιλογή και γραφή του Κριστόφ Γκανς στους χαρακτήρες , φαίνεται και στο beauty and the beast !

      Μου κάνει εντύπωση που θέλει να κάνει reboot το νέο Silent Hill γιατί περίμενα συνέχεια της πρώτης !
      Πριν ένα χρόνο σε συνέντευξη δήλωσε ότι θέλει να κάνει την νέα ταινία πιο μοντέρνα και πήγε το μυαλό μου στο τρέιλερ του Silent Hills και ανυπομονώ που επιστρέφει ξανά ο Γκανς !

      Comment


      • Doctor Strange and the multiverse of madness για 2η φορά. Είναι ωραίο όταν παρατηρείς λεπτομέρειες που μπορεί να σου ξεφύγουν την πρώτη.

        Ακολουθούν Spoilers!

        Παρατηρήστε τη μουσική στο βίντεο που παίζει διακριτικά στο παρασκήνιο όταν μπαίνει ο καθηγητής, είναι παραλλαγή της κλασικής εισαγωγής του animation!



        Παρά τις επικρίσεις των ταινιών Marvel για εμπορευματοποίηση η συγκεκριμένη είναι από τις κορυφαίες. Τώρα ΟΚ αν δείτε ότι κυκλοφορεί από She Hulk Δικηγόρος και o Groot κάνει μπάνιο καταλαβαίνεις γιατί τόση κριτική.

        Βλέποντας Sam Raimi, Kevin Feige, Danny Elfman στην παραγωγή καταλαβαίνεις ότι δεν θα άφηναν να βγει generic η συγκεκριμένη. Είναι ισορροπημένη και ατμοσφαιρική με 2-3 μόνο άκυρες στιγμές.

        Η σκηνή με τις νότες μου άρεσε πάρα πολύ και επίσης η ευφάνταστη εκδοχή

         
        Marvel zombies!


        Από τα κλασικά διακριτικά αστεία μου άρεσε το "what mouth" 😂

        majorfox ξέρω ότι είσαι και εσύ από τους αρνητές τέτοιων ταινιών αλλά αξίζει να δώσεις μια ευκαιρία στη συγκεκριμένη!

        Κάποιος άλλος την είδε; Του άρεσε;
        Attached Files
        Last edited by Ryu_gr; 16-11-2022, 01:34 AM.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Ryu_gr δεν την έχω δει αλλά η σκηνή με τον Xavier και ambience μουσική του animated την θεωρώ άδικη . Έπρεπε να ακουστεί σε Xmen ταινία του Μπραιαν Σινγκερ που είναι και κολλητοί με τον David Hayter ! Αυτοι οι δυο ξέρουν πολύ καλά τους Xmen απ όλους.

          Comment


          • Ryu_gr
            Θες αφρό ;

            Ποιος θα δει το νέο Avatar σε λιγες ημέρες ?

            Δείτε κάτι επίκαιρο περι εξωγήινων


            Comment


            • Είδα το πρώτο επεισόδιο της σειράς The Last of Us ! Μέτριο δεν τρελάθηκα κιόλας ,το περίμενα διαφορετικό και κάποια σημεία φαινόταν fan made film . Δεν περίμενα ότι θα είναι τοσο πιστό σε αντιγραφή από τα cut scene του παιχνιδιού. Καλή μεταφορά δεν σημαίνει και πιστο αντίγραφο των cut scenes . Μας έχουν πρήξει τα μπαλάκια μερικοί
              Μέχρι τώρα δεν ξεπερνά κανένας το Κριστόφ Γκανς με το πρώτο Silent Hill σε ρεαλισμό.

              Comment


              • Έκατσα και ειδα απο περιέργεια την ταινία με τίτλο "65" με τον Adam Driver και μου άρεσε περισσότερο απο οποιαδήποτε ταινία με δεινόσαυρους και η ατμόσφαιρα του είναι έτη φωτός μπροστά από οποιοδήποτε Jurassic park/world

                Μετά από μια καταστροφική συντριβή σε έναν άγνωστο πλανήτη, ο πιλότος Mils (Adam Driver) ανακαλύπτει ότι στην πραγματικότητα είναι εγκλωβισμένος στη Γη 65 εκατομμύρια χρόνια πριν.

                Έχοντας μόνο μια ευκαιρία να διασωθούν, ο Mils και ακόμη μια επιζήσασα, η Koa (Ariana Greenbalt), πρέπει να διασχίσουν ένα άγνωστο έδαφος γεμάτο επικίνδυνα προϊστορικά πλάσματα σε έναν πρωτόγνωρο αγώνα επιβίωσης.

                Comment


                • Ryu_gr

                  Ο Κρίστοφερ Νόλαν και ο Κίλιαν Μέρφι σχολιάζουν τις αγαπημένες τους ταινιες μέσα σε ιστορικό βίντεο κλαμπ ! Επίσης αναφέρει πόσο φανταστική είναι η μουσική του Παπαθανασίου !



                  Last edited by majorfox; 27-07-2023, 06:32 PM.

                  Comment


                  • Μόλις γύρισα από το σινεμά ειδα το Oppenheimer ! Συγκλονιστική ταινία όσοι έχουν ρίξει μια μάτια στο βιβλίο θα καταλάβουν πόσο ιδιοφυής είναι ο Νόλαν από τα πρώτα 10 λεπτά της ταινίας ! Ο Όπι βλέπει πράγματα που δεν βλεπουν άλλοι ακόμα και οι σκηνές horror στο μυαλό του είναι σοκαριστικές !

                    Comment

                    Working...
                    X