Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μόλις είδα το νεο Blade Runner σε blu ray ! Για εμενα ήταν μεγαλη απογοήτευση γιατι περίμενα κάτι καλύτερο. Το art direction της πλάκας καμία σχεση με την ποιότητα του πρώτου . Αλλα θα μου πείτε εδώ ο τζάρεντ λετο παίζει μεσα που σώζει την κατάσταση, δηλαδή σαν να βλέπω τον χαριστεα να παίρνει ευρωπαϊκό με το καλάμι .

    Που ειναι ο Χαουερ να τους γαμησει όπως στο the hitcher

    Comment


    • IMO το 2049 ήταν φοβερό. Δεν μπορώ να το συγκρίνω ακόμα με το πρώτο μιας και το έχω δει μόνο μία φορά, αλλά μου άρεσε πάρα πολύ.
      Το μόνο σημείο που χάνει είναι η μουσική. Όσο καλός κι αν είναι ο Ζίμμερ μπροστά στον Βαγγέλα είναι ένα μηδενικό.

      Comment


      • Από άποψη ατμόσφαιρας και Art Direction μπορεί να ανήκει στις 10 καλύτερες SciFi ταινίες εβερ, αλλά και το Main Plot δεν είχε την ποιητικότητα και το βάθος του πρώτου και το αργό pacing ενώ ταίριαζε στο στήσιμο της ταινίας σε κάτι Jared Leto σκηνικά σε 'κανε να βαριέσαι φουλ.

        Comment


        • Originally posted by Enpsty View Post
          IMO το 2049 ήταν φοβερό. Δεν μπορώ να το συγκρίνω ακόμα με το πρώτο μιας και το έχω δει μόνο μία φορά, αλλά μου άρεσε πάρα πολύ.
          Το μόνο σημείο που χάνει είναι η μουσική. Όσο καλός κι αν είναι ο Ζίμμερ μπροστά στον Βαγγέλα είναι ένα μηδενικό.
          Ο Ζιμμερ μπορεί να παίξει μουσικη του Βαγγέλα και το original παίζει επίσης και στην νεα ταινια. Ο Βαγγέλας όμως δεν μπορεί να παίξει μουσικές ποιότητας Ζιμμερ. Αυτή η διαφορά. Τωρα για να λες μηδενικό τον Ζιμμερ ειναι σαν να μας λες οτι ο Νολαν ειναι μηδενικό. Ας σοβαρευτούμε γιατι ξερναει το σύμπαν . Επίσης ο Ζιμμερ φτιάχνει μουσικη ανάλογα και με το πόσο ειναι η ταινια ποιοτική και να συμβαδίζουν μουσικη με εικόνα.

          Comment


          • Originally posted by majorfox View Post
            Ο Βαγγέλας όμως δεν μπορεί να παίξει μουσικές ποιότητας Ζιμμερ.
            Πες μου ότι τρολλάρεις τώρα. Τον Ζίμμερ τον είπα μηδενικό σε σχέση με τον Βαγγέλη, όχι μηδενικό γενικότερα. Όλοι είναι μηδενικά μπροστά στον Βαγγέλη, δεν είναι υποτιμητικό.

            Comment


            • Ω θεοί τι διαβάζω. Αν και είναι διαφορετικά είδη μουσικής, Βαγγέλης >>>>>> Τσίμμερ
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Εθνικιστες παντου, καλα ο Σομαρι απο παλιά φαινόταν που χε κολλητιλικια με τον getta robo
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Κάθε πρωί για να αρχίσι ωραία η μέρα: Ελληνικό καφεδάκι, Ελεύθερη Ώρα και La Petite Fille de la Mer

                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Με τέτοιες μουσικές δεν γαμησε ούτε νυχτερίδα.

                    Comment


                    • Ενώ το Inception του Τσίμμερ είναι δεύτερο στα τσαρτς των γαμησιάτικων μετά τους Wham και τον Lionel Richie
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Originally posted by Somari View Post
                        Ενώ το Inception του Τσίμμερ είναι δεύτερο στα τσαρτς των γαμησιάτικων μετά τους Wham και τον Lionel Richie
                        Τι σχεση έχουν οι πουστηδες με τη "syncopy" μουσικη του Ζιμμερ ;

                        Comment


                        • Όλοι ξέρουμε πως όλα τα κοριτσάκια προτιμούν αυτό:

                          παρά αυτό:
                          Attached Files
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Originally posted by straier View Post
                            Όλοι ξέρουμε πως όλα τα κοριτσάκια προτιμούν αυτό:

                            παρά αυτό:

                            Ο Ζιμμερ γραφει μουσικη για αντρες όπως Dunkirk και Gladiator , όχι σε κορίτσια με μυαλό αμοιβαδας.

                            Comment


                            • Θες να μιλήσουμε για αντρίλα;

                              Αυτός είναι ο Ζίμμερ



                              και αυτός ο Βαγγέλας

                              Comment


                              • Originally posted by Enpsty View Post
                                Θες να μιλήσουμε για αντρίλα;

                                Αυτός είναι ο Ζίμμερ



                                και αυτός ο Βαγγέλας


                                Συμφωνώ απόλυτα !

                                Comment

                                Working...
                                X