Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι, μιλάμε για ένα franchise με net worth (δις)εκατομμυρίων, όπου οι σκηνοθέτες δε μιλούν μεταξύ τους. Λογικό.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Ο ίδιος ο Johnsonείπε ότι όταν έγραφε το σενάριο ο JJ δεν είχε τελειώσει το δικό του. Εκτός κι αν πιστεύετε ότι όταν ο JJ έγραψε την τελευταία σκηνή του TFA σκεφτόταν αυτό που συνέβη στο TLG.

      Comment


      • Ωραίες συνεπαγωγές βγάζετε ρε σεις. Το ότι δεν το είχε τελειώσει δε σημαίνει πως δεν το κάνανε ταυτόχρονα ή το έκαναν αποστειρωμένα.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Originally posted by Enpsty View Post
          Ο ίδιος ο Johnsonείπε ότι όταν έγραφε το σενάριο ο JJ δεν είχε τελειώσει το δικό του. Εκτός κι αν πιστεύετε ότι όταν ο JJ έγραψε την τελευταία σκηνή του TFA σκεφτόταν αυτό που συνέβη στο TLG.

          Είσαι πολύ άτυχος.

          J.J. Abrams Changed The Force Awakens’ Ending To Help Set Up Star Wars: The Last Jedi


          Like a modern-day genie in a bottle, J.J. Abrams was happy to adhere to Rian Johnson's Star Wars request for a key change to The Force Awakens' ending.

          Comment


          • Owned!Burnt!Wrecked!
            Carpe diem

            Comment


            • Το διαβασατε το αρθρο ή μονο τον τιτλο?

              Ποιο robot θα παρει μαζι η rey ηταν αλλαγη. Τετοιου επιπεδου ηταν συννενοηση .

              Τελος παντων, αυτο που λεει ο enpsty ισχυει και μεσες ακρες αναφερεται και στην αρχη του αρθρου του christop. Και περα απο την πλακα, δεν πιστευω ουτε εγω οτι δεν υπηρχε καθολου συννενοηση μεταξυ των 2, απλα οτι η τριλογια γραφεται λιγο βλεποντας και κανοντας, δεν υπαρχει δηλαδη συνολικο πλανο. Αυτο το εχει παραδεχτει και η υπευθυνη της σειρας, ειναι fact και δεν ειναι μυστικο. Τωρα οτι υπηρχε συννενοηση, ναι υποθετω και εγω οτι θα υπηρχε, αλλα οχι οτι καθησαν να φτιαξουν μαζι το σεναριο ουτε οτι εχουν σκεφτει απο τωρα το τελος κα ξερουν τι κανουν (ο jj επισης το εχει παραδεχτει αυτο).

              Τελος το οτι ειναι franchise με net worth (δις)εκατομμυρίων που κολλαει? Δηλαδη το γεγονος οτι εχει μεγαλο budget ή αποφερει κερδη σημαινει οτι πρεπει να το προσεξουν και ποιοτικα ή να εχουν πλανο? Αμα ηταν ετσι το battlefront 2 θα επρεπε να ειναι το game του αιωνα (το πρωτο πουλησε 14m), δεν θα του αλλαζαν τα φωτα ουτε θα του εβαζαν αυτο το campain (που btw ειναι canon material).
              Last edited by nooto; 30-12-2017, 09:50 PM.

              Comment


              • Δε ξερω σε τι βαθμο ισχυει το βλεποντας και κανοντας, πιστευω οτι το τι θα συμβει στους βασικους χαρακτήρες μεχρι και το επεισόδιο 9 το χουν προδιαγράψει απ οταν ξεκινησαν τη τριλογία.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Το αστείο είναι ότι το άρθρο που έβαλε ο christop επιβεβαιώνει όσα λέμε εγώ και ο nooto και όχι το αντίθετο. Αν υπήρχε γενικό πλάνο δεν θα πήγαινε ο Johnson να παρακαλέσει τον JJ να αλλάξει το τέλος. Δηλαδή ήμαρτον θα μας τρελάνετε τελείως;

                  Comment


                  • Η σκηνή όπου η Leia γίνεται Kal-El είναι ο λόγος που κανένας πιστός fan δεν μπορεί να αποδεχτεί τις καινούριες ταινίες. Disney corporation, live with it. Οι υπόλοιποι απλά περνάνε 2 ωρίτσες χαζο-ευχάριστα. Κατανοώ τους fans, just get over with it.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Μ αυτη τη σκηνη ειχα κι εγω ένσταση. Δεν εξυπηρέτησε κάτι imo και χασαν και ευκαιρία να τελειώνουν με τον χαρακτήρα. Ακομη δεν εχω καταλάβει γιατι δε πεθανε η Leia στη ταινία
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Και εγώ την ίδια απορία είχα, ούτε κάποιο reshoot δε χρειαζόντουσαν, πραγματικά.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment




                        • Πηγή

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Bladed Runner 2049

                            Δεν έχω να πω πολλά. Έπος, πραγματική μυσταγωγία, μου γέννησε συναισθήματα ανάλογα του πρωτότυπου σχεδόν. Επιβλητική μουσική, καταπληκτικές ερμηνείες, συγκλονιστικό φινάλε. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

                            Comment


                            • ηθελα να δω κατι "παιδικο" με γιατρινες και ειδα το sasha grey's anatomy σε dvd !

                              Comment


                              • Originally posted by Somari View Post
                                Ωραίες συνεπαγωγές βγάζετε ρε σεις. Το ότι δεν το είχε τελειώσει δε σημαίνει πως δεν το κάνανε ταυτόχρονα ή το έκαναν αποστειρωμένα.
                                Rian Johnson on why Star Wars: The Last Jedi Didn’t Include The Knights Of Ren

                                You can see we have a very full movie already. There literally was just not room for another element at them. I guess I could've used them in place of the Praetorian guards, but then it would feel like wasting them because I knew all those guards had to die pretty quickly. And if Kylo had some kind of connection to them, it would've added a complication that wouldn't have helped the scene. So the truth is I just didn't see a place for them in the movie.
                                Ωραία συνεννόηση είχαν. XD

                                Comment

                                Working...
                                X