Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είδε κανείς το τρέιλερ του Tenet ?
    Last edited by majorfox; 21-09-2019, 03:59 AM.

    Comment


    • Joker. 10/10. To blepame toso kairo apo tnv meria tou Batman. 3afvika ola bgazouv vonma.

      Comment


      • E kala den einai oti TWRA, evgale nohma o Joker.
        Afenos men to sygekrimeno story den yparxei sta comics, einai kati pou eftiakse h tainia apo to 0, afeterou de o typos htan trelos apo panta opote logiko
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Χθες έβαλα να δω το Far from Home. Τον τελευταίο πολύ καιρό βαριέμαι να βάλω να δω ταινίες, αλλά ένας Spiderman είναι πάντα καλοδεχούμενος. Δεν άντεξα όμως, με λύγισε η χαμηλή ποιότητα της ταινίας. Ναι μεν είχε πλάκα ο Mysterio και η φάση του αλλά κούρασαν τα ερωτικά του Πίτερ που πραγματικά δεν με ένοιαζαν. Επίσης τι είναι οι Βενετίες και τα Παρίσια; Για εμένα Spider=Νέα Υόρκη. Εδραίωσε τον χαρακτήρα εκεί, δώσε ένα πρόπερ Spiderman στην πόλη γιατί στο πρώτο ήταν εντελώς για τον πούτσο ο Spidey (και ακόμα είναι ντεμί) και μετά μου τρέχεις ταξίδια. Μια απογοήτευση. Τουλάχιστον έχει μείνει το Spiderverse που δεν νομίζω να με απογοητεύσει.

          Comment


          • Το βρηκα πολυ καλυτερο απ το Homecoming.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Τι βρήκες καλύτερο ρε Ραμπίδη; Η ταινία είναι βουτηγμένη στα σκατοtropes. Μου άρεσε θυμάμαι το Homecoming πριν 3 χρόνια που το είδα αλλά θα αποφύγω να το συγκρίνω γιατί από τότε έχω γίνει ακόμα πιο περίεργος με τις ταινίες.

              Comment


              • Το homecoming ηταν βαρετο ενω αυτο εδω ειχε γρηγορη ροη. Ειναι το 1ο κριτηριο στις ταινιες που βλεπω.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Kanena apo ta 2 spiderman den mou arese poly, alla apo thn allh, kanena apo ta 2 den htan poly kako.
                  Proswpika aplws gelasa me to humor.
                  Den maresei pou h sony vazei oti nanai xarakthres mesa klassika gia to diversity (flash, mj ktl).
                  Anyways what can u do...
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Και τα δύο μου φάνηκαν μέτρια και βαρετά.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Ανυπομονω να παω και να δω το καινουργιο starwars, εχω κανει rage quit εδω και καιρο αλλα οκ βλεπω οτι ολοι οι reviewers λενε αυτα που λεγαμε μερικοι εδω μεσα πριν 2 χρονια, οτι απλα οι τυποι δεν ειχαν ιδεα για το που θελουν να πανε το story και οτι πολυ απλα με την τριτη ταινια ξαναπετανε την προηγουμενη στα σκουπιδια (οπως ηταν αναμενομενο βεβαια ). Anyway εντυπωσεις συντομα.

                      Comment


                      • Παιδια λατρεψα το Force Awakens και ευχαριστηθηκα το Last Jedi παρα τα οποια προβληματα αλλα πραγματικα ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Π.... ΗΤΑΝ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΧΤΕΣ. Δεν εχει νοημα να αναλυσω το προβληματα της ταινιας, θα χασω το δασος για το δεντρο, γιατι στο τελος το προβλημα της ταινιας δεν ητν τα επιμερους προβληματα αλλα το οτι δεν ταν καθολου fun, ηταν τερμα προβλεψιμη και δεν ενιωσα σε κανενα σημειο ενδιαφερον για το τι θα γινει. Χαλι, μαυρο χαλι, δικαιως εχει τις χαμηλοτερες κριτικες, ειναι στο πατο των ταινιων μαζι με το Attack of the Clones. Πολυ πιο ευκολα θα καθομουν να δω ξανα το Phantom Menace παρα αυτο. Το Revenge of the Sith παραμενει το καλυτερο κλεισιμο τριλογιας SW.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Μπορώ να πω έφυγα ικανοποιημένος, έχοντας όμως βάλει τον πήχη όχι και τόσο ψηλά.

                          Κλασικά κρατάει το ενδιαφέρον περιμένοντας να δεις ποιος θα κάνει μεταστροφή από καλός σε κακός και ανάποδα (εκτός φυσικά από τον Πάλπα που είναι pure evil και τον γουστάρουμε) και γενικά πιάνει γιατί δεν είναι τόσο προβλέψιμο (γίνονται θυσίες κτλ).

                          Τώρα κάτι καινούργιο δεν είχε. Όταν έχεις δει μάχη Obi-wan vs Darth Maul που κάθε δευτερόλεπτο είναι απλή τελειότητα, ή το Obi-Wan vs Anakin που είναι 10 λεπτά ποιότητας τί να σου κάνουν οι μαχούλες μετά.

                          Επίσης δεν μου άρεσε
                           
                          που δεν έδειξε λίγο από παρελθόν της Rey. ΟΚ είναι Παλπατίνα. Kαι; Αυτό μόνο; Τί δείχνεις απλά τη φάτσα των γονιών; Η γυναίκα του Πάλπα; 0 backstory. Απλά πετάμε τη βόμβα και δεν τρέχει μία.

                          Comment


                          • To ειδα και εγω, γενικα η ταινια εχει αρκετα προβληματα, αλλα απο την αλλη δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε. Καταρχην να αναφερω οτι τα τελευταια 2 χρονια εχουν βγει πολλα προς τα εξω που επιβεβαιωνουν αυτα που λεγαμε εμεις τοτε και καποιοι εδω μεσα τυπου Atlair και Ramp λεγανε οτι οχι δεν ισχυει, οτι δηλαδη η νεα τριλογια ηταν on going διαδικασια και δεν υπηρχε ενα ολοκληρωμενο σεναριο απο την αρχη. Η δευτερη ταινια του RJ ηταν τοσο καταστροφικη (διοτι και ο ιδιος προσφτατα ανεφερε οτι δεν ακολουθησε καθολου τις σημειωσεις του JJ και εκανε οτι ηθελε) για το franchise, τοσο εξω απο το franchise, τοσο σκατα εν ολιγοις που ο JJ για μενα ειχε βρεθει στον τοιχο και δεν μπορουσε να κανει και παρα πολλα. Ετσι κρατησε καποια στοιχεια που εγιναν στην δευτερη ταινια ως γεγονοτα και σε οτι αφορα τα υπολοιπα, εκανε πως η δευτερη ταινια δεν υπαρχει. Το πεταγμα της στα σκουπιδια ηταν αναμενομενο φυσικα και ξαναλεω οτι εμεις το λεγαμε και ειχαμε τον Altair που ελεγε οτι ειναι η καλυτερη ταινια που εχει δει ποτε του , τερμα με τους skywalker, ωραια η σκηνη με το σκουποξυλο στο τελος και αλλα τετοια ωραια.

                            Η ταινια εχει μια δομη τυπου το πρωτο μισαωρο θα προσπαθησω να ξεχασω τις αηδειες του Johnson, θα εξηγησω τι ηταν ο Snoke, ποιο ειναι το παρελθον-γονεις της Rey, θα εξηγησω τι γινεται στο γαλαξια (επιτελους), θα πω καποια πραγματα για την Leia, θα θεσω τις βασεις για το τι θα πω στην τριτη ταινια με οτι σεναριακα τρικς μου εχουν μεινει μετα την καταστροφη του Last Jedi, και απο κει και περα θα ξεκινησω την τριτη ταινια. Υπαρχουν παρα πολλα plot holes και πραγματα που δεν βγαζουν νοημα αλλα θεωρω οτι εχουν κανουν με το γεγονος οτι δεν μπορουσε να γινει διαφορετικα. Και μενα αν μου εδιναν αυτο το υλικο κατι τετοιο θα προσπαθουσα να κανω και ετσι θεωρω οτι ειναι καπως αδικο να τρωει αυτη η ταινια το bashing που τρωει. Οπως και να εχει εχει πολλες ενδιαφερουσες στιγμες απο κει και περα και ειναι ταινια STAR WARS και στο στυλ και στη θεματικη και στις χιουμοριστικες της στιγμες. Δεν εχει ουτε το χιουμορ της Marvel, ουτε τον Luke να αρμεγει αγελαδες.

                            Η σκηνη που απολαυσα πιο πολυ ηταν αυτη με την Rey που παει να πεταξει το light saber στη φωτια και ο Luke το πιανει λεγοντας οτι το οπλο των Jedi ειναι κατι που αξιζει περισσοτερο σεβασμο, ξεκαθαρη αναφορα στην αρχη της δευτερης ταινιας που ο Luke το παιρνει και το πεταει στο κενο (ειλικρινα fuck off RJ που κατεστρεψες το franchise, θυμαμαι οτι ο τυπος ξεκινησε με αυτον το τροπο την ταινια του, τυπου θα σας δειξω εγω πως γινεται, και με πιανει εκνευρισμος...).

                            Αυτα, δυστυχως δεν ειναι το ιδανικοτερο κλεισιμο (σε καμια περιπτωση) και δεν ξερω αυτη η τριλογια πως θα μεινει στην ιστορια (προσωπικα πχ διαλεγω να μην θεωρω τις τελευταιες ταινιες canon), απο την αλλη δεδομενου του ποσο δυσκολο ηταν να κλεισεις μια τριλογια που ειχε μια τετοια (αθλια) μεση, θεωρω οτι ο JJ εκανε πολυ καλη δουλεια και τελος παντων εδωσε μια ταινια που εχει και το πνευμα της σειρας (παροτι αλλαζει τα φωτα στο lore) και ειναι και αρκετα διασκεδαστικη παρολα τα προβληματα της.
                            Last edited by nooto; 30-12-2019, 12:24 AM.

                            Comment


                            • Comment


                              • Sorry Nooto αλλα δε μπορω να δεχθω οτι για τα προβληματα του RotS φταιει το Last Jedi. Το Last Jedi ηταν ευχαριστη ταινια με ανατροπες και ουαου moments, το Rise ηταν αχαρο, δεν ειχε ψυχη, δεν ειχε ανατροπες, και στη προσπαθεια να βαλει ουαου σκηνες εκανε σεναριο που βλεπαμε σε παιδικες σειρες.

                                Ειδικα ο Palpatine στο τελος "ααααχαχαχα τα κανα ολα αυτα για να με σκοτωσεις και να γινεις η νεα αυτοκρατειρα. ααα δε θες τελικα ε δε πειραζει παιρνω τη δυναμη σας και ξαναζωντανευω χχαχαχαχα γιατι δε το χα σκεφτει εξαρχης"

                                Δεν εχω να πω περισσοτερα. Θα ταν καλυτερα ο Abrams να μη προσπαθουσε να ικαανοποιησει τους fans αλλα να τολμησει περισσοτερο οπως εκανε ο Rian. Enjoy your πατατα, καληνυχτα, φιλακια και κροκοδυλακια.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X