Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Την έχω δει και εγώ και συμφωνώ με τον straier.

    Απλή ρομαντική κωμωδία, σαφώς, αλλά ΤΟΣΟ απλή?
    Μα γιατί θα πρέπει αναγκαστικά να είναι κάτι παραπάνω από αυτό. Ο σκηνοθέτης έκανε ένα φόρο τιμής προς το παλιό hollywood του βωβού κινηματογράφου, αυτό ήθελε να κάνει ο σκηνοθέτης και μια χαρά τα κατάφερε. Σίγουρα δεν είναι η καλύτερη ταινία ever αλλά δεν προσπάθησε σε καμία περίπτωση για κάτι τέτοιο .

    Comment


    • Eida kai to The Muppets.
      Htan xeiroterh apoti thn perimena, alla tha elega psemata an elega oti den diaskedasa.
      Eixe poly fash pou ksanaeida olous aftous tous xarakthres kai merika apo ta asteia htan para poly petyxhmena.

      7/10 apo mena.
      Tha evaza 8 alla ta expectations mou htan ston theo, isws an den eixe tosa tragoudia...
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Είδα στην ΕΤ1 το Κελί 211, γνωστό και ως Celda 211.

        Είναι μια ισπανική ταινία του 2009 με γνωστές ισπανικές φάτσες στην παραγωγή. Ένας νεαρός φρουρός σε μια φυλακή βρίσκεται εγκλωβισμένος σε ένα άδειο κελί από λάθος την ώρα που ξεσπά εξέγερση με ομήρους. Για να επιβιώσει παριστάνει το νέο έγκλειστο και προσπαθεί να επιβιώσει. Σύντομα φαίνεται χρήσιμος στον αρχηγό της εξέγερσης, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πράγματα πάνε τελείως στραβά.

        Πολύ καλή ταινία. Δυνατές ερμηνείες, ειδικά από τον καραφλομούσια αρχηγό των φυλακισμένων, αλλά τρομερή σκηνοθεσία και πλοκή. Καταφέρνει να δώσει και μεγάλο βάρος στους χαρακτήρες και να στήσει μια πολύ βαρβάτη πλοκή. Όσοι αρέσκονται σε φυλακόβιες ταινίες να τη δουν οπωσδήποτε!

        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Paidia eida to Tin Tin shmera.

          Apistefth tainia, isws h kalyterh 3D animated tainia pou exw dei.
          10/10 apo plevras diaskedashs, osoi den to eidate deite to ASAP.
          Den perigrafw allo!
          Tintin με Σπιλμπεργη + Τζακσον=Pure Win

          Το είδα και εγώ χθες , μου άρεσε πολύ, είναι πάρα πολύ διασκεδαστικό, να το δείτε όλοι. Μας αφήνει και στο τέλος με το tease για το sequel, το οποίο θα σκηνοθετήσει ο Peter Jackson όταν τελειώσει με το The Hobbit .

          Η ταινία χρησιμοποιεί τρεις ιστορίες: το Μυστικό του Μονοκερου,Ο κάβουρας με τις χρυσές δαγκάνες και Ο θησαυρός του κόκκινου Ρακαμ, το τελευταίο θα πρέπει να συνεχιστεί στο sequel και δεν μπορώ να περιμένω
          Το μόνο που με ξένισε στην ταινία είναι κάποια ονόματα, τα οποία είναι στην Αγγλική εκδοχή και όχι τα ορίτζιναλ Γαλλικά που ξέρουμε εμείς, δηλαδή O Μιλού είναι snowy και οι Ντιπον και Ντιπον είναι Thomson and Thompson, οπότε και στο sequel δεν θα έχουμε Καθηγητή Τουρνεσόλ αλλά Professor Calculus, τεσπα μικρο το κακό η ταινία είναι must.

          Comment


          • Nai afto me ta onomata htan kapws, alla synithizetai.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • The grey, επικη βλακεια απορω πως ο Liam Neeson δεχτηκε να παιξει wtf...
               
              Ειναι ενα survival story που ο expert wolf hunter/survivalist Liam Neeson καταφερνει να οδηγησει στο θανατο ολη την ομαδα με την λαμπρη ιδεα του να εγκαταλειψουν το αεροπλανο και να αρχισουν να τρεχουν στην ερημια. wtf δηλαδη πραγματικα, εχω δει ψεμματα αλλα αυτο ξεπερναει τα ορια. Το αεροπλανο εχει σιγουρα gps tracker τι καλυτερο απο το να οχυρωθουν εκει και να περιμενουν να τους βρουν? Οχι καλυτερα να τρεχεις στα χιονια σε υπο το μηδεν θερμοκρασιες με μια αγελη λυκων να σε καταδιωκει..

              Comment


              • Mhpws einai vasismeno se alhthino story?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Originally posted by Ground_zero View Post
                  Mhpws einai vasismeno se alhthino story?
                  Ειναι τοσο χαζο που δεν υπαρχει πιθανοτητα..

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    The grey, επικη βλακεια απορω πως ο Liam Neeson δεχτηκε να παιξει wtf...
                     
                    Ειναι ενα survival story που ο expert wolf hunter/survivalist Liam Neeson καταφερνει να οδηγησει στο θανατο ολη την ομαδα με την λαμπρη ιδεα του να εγκαταλειψουν το αεροπλανο και να αρχισουν να τρεχουν στην ερημια. wtf δηλαδη πραγματικα, εχω δει ψεμματα αλλα αυτο ξεπερναει τα ορια. Το αεροπλανο εχει σιγουρα gps tracker τι καλυτερο απο το να οχυρωθουν εκει και να περιμενουν να τους βρουν? Οχι καλυτερα να τρεχεις στα χιονια σε υπο το μηδεν θερμοκρασιες με μια αγελη λυκων να σε καταδιωκει..
                    Εδώ ο τύπος έπαιξε στο Percy Jackson......................

                    Comment


                    • Originally posted by i Have no Equal View Post
                      The grey, επικη βλακεια απορω πως ο Liam Neeson δεχτηκε να παιξει wtf...
                      Οι επιλογές του είναι χάλια εδώ και χρόνια, αλλά το The Grey ήταν πολύ ωραία ταινία και ο Neeson έπαιζε τρομερά.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Originally posted by Titus View Post
                        Οι επιλογές του είναι χάλια εδώ και χρόνια, αλλά το The Grey ήταν πολύ ωραία ταινία και ο Neeson έπαιζε τρομερά.
                        Δεν εχει κανει και τις καλυτερες αλλα το Taken ηταν ωραια ταινια και το Α-team παλευοταν. Δεν ξερω πως το εννοεις το πολυ ωραια ταινια και τι ωραιο βρηκες στο the grey πραγματικα.. Συνηθως δεν ειμαι απο αυτους που λενε "Ειναι ψεμμα, δεν ειναι ρεαλιστικο" και τετοια αλλα οταν παω να δω survival story ε εκει περιμενω να ειναι εστω στα βασικα..

                        Πως την ελεγαν την ταινια με τον Anthony Hopkins και τον Alec Baldwin, εκεινη ηταν καλη ταινια επιβιωσης..

                        Comment


                        • To A-Team htan kai gamw!
                          To Taken htan akomh kalytero.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Και ο άγνωστος ήταν πολύ ωραίο (έπαιζε και ο stocki!!!)
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Όντως το έχει ρίξει στις αρπαχτές τα τελευταία χρόνια. Εμενα προσωπικά μόνο το Taken μου άρεσε από τις τελευταίες του που έχω δει, το A-Team στα μισά το έκλεισα και το έσβησα (ίσως το ξανακατεβασω για να το δω όλο κάποια στιγμή ), το Unknown στην αρχή μου άρεσε αλλά τελικά meh και το Clash of the titans μέτριο προς μουφα .

                              Για το the Grey δεν ξέρω αλλά μου το έχουν προτείνει πολλά άτομα ως αρκετά καλή ταινία.

                              Εδώ ο τύπος έπαιξε στο Percy Jackson......................
                              Οχι δεν εχει παίξει Στο Clash of the Titans έπαιξε.

                              Μιας έκανα ποστ εδώ :
                              Είδα το Hangover 2, μου άρεσε. Μια από τα ίδια ήταν βέβαια, αλλά λίγο η καφρίλα λίγο η καλτ παρέα και ο Ken Jeong ως Τσο με έκαναν και πέρασα ευχάριστα, ;).

                              Comment


                              • Allo na paizeis prwtagonistiko rolo kai allo na kaneis enan rolo se mia tainia, emena pantos an mou elegan ella na kaneis ton Dia se mia megalh paragwgh tha phgaina, kai edw pou ta leme htan GAMATOS DIAS.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X