Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kαι εμένα μου άρεσε/ταίριαξε πολύ περισσότερο από του Norton.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Ti na sas pw re paides, o Hulk twn avengers den me porwse opws hthela, h metamorfwsh tou htan teleiws koinotyph kai h symperifora tou gorilisia.
      O Hulk tou Norton emoiaze badass kai katalavenes thn orgh tou kai oti hthele na ton afisoun yshxo, ase pou stekotan sta 2 podia kai oxi sta 4...

      Den misw ton kainourio Hulk, einai konta sta comics, alla o Hulk tou Norton htan konta sthn palia seira pou evlepa kai eimoun megalos fan giafto kai ton protimw.
      Kai mono pou den edeikse stous avengers zoom sto mati tou banner na anoigei prasino me xalase :/

      Deite to sththos tou, o typos einai ftiagmenos apo tsitwmenous mys, afto me porwse emena.



      Το Mjolnir μονο ο Thor δεν μπορει να το σηκωσει?? Η οποιος ειναι αξιος(συμφωνα με το Spell Που εριξε ο Odin.. )
      O Hulk kanei to adynato dynato sta comic, shkwnei to sfyri tou Thor me wmh dynamh (fuck you spells) kai spaei adamantium.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Πάντα είχα μια απορία:
        Το παντελόνι του Hulk από τι είναι φτιαγμένο;
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • It stretches...
          Sthn tainia tou Norton ton deixnei na to agorazei polla noumera megalytero pantws.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Πρεπει να ζητησει απο τον Stark να του κανει ειδικα ρουχα που να μη σκιζονται...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Δεν την έχω δει την ταινία ακόμη γιατί δεν ξέρω πώς θα αντιδράσω στο γερνανικό dub

              Πάντως μεγάλη ξενέρα για τον Norton, το είχα πει από όταν ανακοινώθηκε πως δε θα παίζει πως δε θα είναι το ίδιο. Πάντως το Incredible Hulk με τον Νόρτον το πρώτο, το εξαφανίζει και ακολουθεί πλήρως το πνεύμα της σειράς με τον Bixby- η οποία παρά τα όποια κωμικά παρατράγουδα μερικές φορές, διαχειρίστηκε πολλά πράγματα αρκετά ώριμα και νομίζω πως εν τέλει, σε αυτή χρωστάει και ένα μεγάλο μέρος της δημοτικότητάς του ο Χουλκ( καλτ ) Από τις λοιπές προσπάθειες για υπερηρωϊκές σειρές της εποχής είναι μίλια μπροστά και μιας και την παρακολουθώ τώρα, στέκεται άνετα και σήμερα.

              Αυτό φυσικά δε σημαίνει πως δε θα μου αρέσει το Avengers, κάθε άλλο έχω ενθουσιαστεί με ό,τι έχω διαβάσει. Nέο spiderman, batman και φυσικά του χρόνου περιμένω πώς και πως το reboot του Superman.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Χαχα μεγάλη ήττα το dub

                Ούτε εγώ την έχω δει την ταινία ακόμα αλλά ο Ραφαλο είναι καλός ηθοποιός και για κάποιο λόγο μου κάνει πιο πολύ για Banner. Οχι ότι ήταν κακός ο Νορτον , το αντίθετο ήταν καλός όπως καλή ήταν και η ταινία γενικότερα (incredible hulk). Συμφωνώ όμως, θα μέτραγε παραπάνω να ήταν ο ηθοποιός που έπαιξε τον Banner στην προηγούμενη ταινία μόνο και μόνο για το consistency της υπόθεσης.

                Nέο spiderman, batman και φυσικά του χρόνου περιμένω πώς και πως το reboot του Superman.
                To spiderman είχα ξεχάσει ότι βγαίνει φέτος. Δηλαδή θα έχουμε τρεις μεγάλες superhero ταινίες, nice ;). Για το Man of Steel έχω μεγάλες απαιτήσεις και ελπίζω να μην απογοητευθώ στο τέλος.

                Ασχετο αλλά είδα στο IMDB ότι το TDKR βγαίνει 20 Ιουλίου στον υπόλοιπο κόσμο και στην ελλαδα 23 Αυγούστου.

                Comment


                • Pantws se kamia periptwsh den apogohteftika oute apo ton kainourio Hulk oute apo ton Rafalo, aplws den htan oti akrivws hthela egw na dw.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Μου άρεσε και μένα αρκετά το Avengers, χορταστική ταινία, άνετα θα την ξανάβλεπα!
                    Στα αρνητικά ο Λόκι ήταν λίγο ασταθής σαν κακός, δηλ. τη μία ήταν αρχιμουτσούναρος έτοιμος για pownage (π.χ. εκεί που τους ήθελε όλους κάτω) ενώ σε άλλες στιγμές χαλαρός και δε σου γέμιζε το μάτι.

                    Επίσης ενώ είχε πολλές μάχες, δεν είχε κάποια που να πεις wow, απλά γούσταρες! Το έχω παρατηρήσει σε πολλές ταινίες με υπερ-ήρωες, ενώ είναι αξιοπρεπής η δράση, δεν δείχνουν μία one-on-one μεγάλης διάρκειας epic μάχη! Μία τέτοια μάχη θεωρώ πως είναι η παρακάτω, όταν την είδα μου είχαν πέσει τα σαγώνια!

                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Δεν ηταν one on one αλλά ήταν epic. Και μάλιστα προσεγμένη και στις λεπτομέρειες
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Symfwnw h teleftaia mish wra htan miia terastia gamath maxh.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Δεν την έχω δει την ταινία ακόμη γιατί δεν ξέρω πώς θα αντιδράσω στο γερνανικό dub
                          Δε μπορεί, θα υπάρχει κάποιος κινηματογράφος που θα δείχνει τις original εκδόσεις...
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Η αληθεια ειναι οτι δεν υπηρχε καποιος μεγαλος Badass με τον οποιο να ασχοληθουν ολοι μαζι. Αλλα οταν ειδα τη ταινια δε προσεξα καν αυτη την ελλειψη.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Den nomizw na leitourgouse kala ean htan oloi VS enan, ti tha ekanan o Hawkeye, o Captain kai h Widow?
                              Kalytera pou htan enantia se oloklhro strato, eidame perissotera pragmata apolous.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • FTW
                                [YOUTUBEHD]LtC64YfY61A&feature=related[/YOUTUBEHD]
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X