Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είδα το Basterds, δεν τρελάθηκα. Είχε ενδιαφέρον να δεις πως θα εξελιχθούν οι σκηνές όπου οι Ναζί μιλούν με τύπους που προσποιούνται, αλλά για μένα μόνο αυτό έκανε η ταινία και το κούρασε το θέμα. Επίσης το τέλος ήταν απότομο και αταίριαστο.
     
    Ο Γερμανός ήταν πανέξυπνος, τους είχε στο χέρι και την πάτησε σα νουμπάς, απλά δεν έστεκε
    Οπότε η άποψή μου τείνει προς αυτή του Altair, όχι τελείως μάπα, απλά μέτρια.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Είδα το pulp fiction..Πολύ μπέρδεμα!Δεν έχει ένα ενιαίο σενάριο.Αλλά αυτά που είδα μου άρεσαν.Είχε κλασσικά άκυρα πράγματα, full διαστροφή.Συνδέονται οι χαρακτήρες μεταξύ τους παρόλο που είναι άσχετα περιστατικά.Μια διευκρίνιση:
       
      Το περιστατικό στην καφετέρια είναι πριν την φυγή του Μπουτς έτσι?Το λέω γιατί ο vincent πεθαίνει λίγο πριν φύγει ο Μπουτς.Λογικά το περιστατικό στην καφετέρια είναι πολύ πριν


      Πάμε για reservoir dogs τώρα!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Για μένα το Inglorious Basterds είναι η ταινία του Ταραντίνο με τους καλύτερους διαλόγους. Συν τοις άλλοις εμένα ποτέ δεν με κούρασε ο ρυθμός της ταινίας είχε τις κλασικές σκηνές που περιμένεις απο τον Ταραντίνο και είχε και τρομερή αισθητική. Ο Christoph Waltz έδωσε απίστευτη ερμηνεία btw ο τύπος είναι θεός δεν υπάρχει.

        Comment


        • Για εμένα τους καλύτερους διαλόγους τους έχει το Death Proof, για τον απλούστατο λόγο πως μόνο με αυτό (καθότι δεν είχε τίποτε άλλο να επιδείξει η συγκεκριμένη ταινία) κατάφερε να με κρατήσει στο μεγαλύτερο μέρος της. Οι υπόλοιπες ταινίες του Tarantino είναι δυνατές και σε άλλους τομείς, οπότε δε μπορώ να πω πως ξεχωρίζει ο διάλογος τόσο έντονα.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Death Proof και Jackie Brown δεν έχω δει ακόμα.

            Comment


            • Originally posted by ChrisTop View Post
              Death Proof και Jackie Brown δεν έχω δει ακόμα.
              Τα καλύτερα χάνεις.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Ryu όταν έλεγα μάπα,εννοούσα για τα στάνταρ του Ταραντίνο,εννοείται πως δεν είναι κακή ταινία,είναι Ταραντίνο άλλωστε.Απλά αποτυγχάνει να ανταποκριθεί στις προσδοκίες.ΙΜΟ τουλάχιστον.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by ChrisTop View Post
                  Για μένα το Inglorious Basterds είναι η ταινία του Ταραντίνο με τους καλύτερους διαλόγους. Συν τοις άλλοις εμένα ποτέ δεν με κούρασε ο ρυθμός της ταινίας είχε τις κλασικές σκηνές που περιμένεις απο τον Ταραντίνο και είχε και τρομερή αισθητική. Ο Christoph Waltz έδωσε απίστευτη ερμηνεία btw ο τύπος είναι θεός δεν υπάρχει.
                  Αυτό.

                  Προσωπικά βρίσκω αδιανόητο να κουραστώ από τέτοιους διαλογους. Είναι τόσο καλοφτιαγμένοι, τόσο καλές οι ερμηνείες, και ετοιμάζουν τόσο καλά το πεδίο για τις σκηνές που ακολουθούν, που αυτό από μονο του με εξιταρε παρα πολύ. Το βάθος που δίνει στους χαραχτήρες και τους διαλογους είναι απίστευτο. Τι να κάνω τις εκρήξεις και το πιστολίδι που βλέπω από 5 χρόνον στην κάθε action και μη ταινία όταν υπάρχουν τόσο έντονες σκηνές με απλό διάλογο?

                  Όμως ok είναι και γούστα, εννοείτε. Απλά απότι φαίνεται έγινε παρεξήγηση καθώς ο Altair φαινόταν να το εννοεί σαν fact ότι είναι κάκιστη ταινία, και που δεν δέχομαι. Είναι σαν να μην μου άρεσε για παράδειγμα το Skyrim και να του δίνω 1/10 αδιαφορώντας για γραφικά AI ήχο τεχνικό τομέα ιστορία και όλα.

                  Comment


                  • Πάει και το reservoir dogs!Πιο μικρή ταινία αλλά πολύ χορταστική!Mr Pink rocks!Πάμε για inglourious basterds τώρα!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Ειδα το Django, μου αρεσε παρα πολυ επιτελους καλος Tarantino.. ;)

                      Comment


                      • ειδα τη live action ταινια του thermae romae (μεταφορα απο manga/anime).



                        ειναι απο τις 2-3 live action ταινιες που ειναι καλυτερες απο το αρχικο υλικο.

                        περιμενω να βγουνε υποτιτλοι και για το space brothers (που ειναι παλι μεταφορα απο αγαπημενο μου anime/manga).

                        sigpic

                        Comment


                        • Σας παροτρύνω να δείτε αυτή την ταινία. Την είδα μ' έναν κολλητό μου χτες.
                          [YOUTUBEHD]C_F8lpJXUTA[/YOUTUBEHD]
                          sigpic

                          Comment


                          • Τι είδα...? Όχι πέστε μου... Τι είδα?...:troll:
                            ...Django Unchained! Στις σκηνές που έπαιζε ο DiCaprio με τον Waltz νόμιζα ότι θα ραγίσει η οθόνη. CLASH OF THE FUCKING TITANS! Και με τέτοιον Samuel Jackson στο background, δεν ήθελε και πολύ. Γέλασα και με το γνωστό humour και τις ιδιαίτερες φάσεις στις ταινίες του Tarantino, όμως γέλασα νευρικά και από τις υποκριτικές ικανότητες τον ηθοποιών. Στην ταινία the talent is too damn high! Το πιστολίδι που πέφτει το νιώθεις, κάμποση βία, κουβέντες που δαγκώνουν...

                            Tarantino: "Δικια μου η ταινία, θέλω να παίξω έστω και λίγο ένα ρολο που να κάνει μπαμ!". Αυτό πρέπει να είπε, και το έκανε, κυριολεκτικά.:resp:

                            Άντε να δω και το Lincoln. Καλά μα τι ταινίες έχουν βγει τον τελευταίο καιρό? Πολύ το κακό(καλο)!

                            Comment


                            • Είδες που τα'λεγα;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • ida to looper den mou arese polli vareti tenia,ida ke to sinister ine polli kalo horror

                                Comment

                                Working...
                                X