Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Είδα χτες το Aliens vs Predator 2.Ωραία ταινία,απείρως καλύτερη από την πρώτη που ήταν υπερβολικά μεγάλη ΜΟΥΦΑ.Θα αναλύσω μετά γιατί τώρα κωλύωμαι με την αφεντικίνα μου εδώ. :icon_twisted:
    [/b]
    Ελπίζω να postαρες σε λάθος θέμα... Πού το βρήκες σε DVD; Εκτός κι αν ήταν πειρατικό, οπότε πάω πάσο.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • #32
      Τι ταινία είδατε απόψε?Σας άρεσε ή όχι?Την προτείνετε?

      Καταλάβατε περί τίνος πρόκειτε.Απόψεις για ταινίες που είδαμε σήμερα ή πρόσφατα και μας έκαναν εντύπωση,μας έφεραν αηδία,μας κάναμε να τρέχουμε μέσα στο σπίτι για να κλείσουμε τα παράθυρα κτλ .

      Σήμερα όπως ανάφερα και στο άλλο topic είδα το I am Legend..
      [/b]

      Ελπίζω να postαρες σε λάθος θέμα... Πού το βρήκες σε DVD; Εκτός κι αν ήταν πειρατικό, οπότε πάω πάσο.
      [/b]

      Στον κινηματογράφο το είδα.Όπως και ο φίλος παραπάνω στο ποστ που έκανα κουότ.Άρα μάλλον τα μπέρδεψες λίγο... ;)
      Carpe diem

      Comment


      • #33
        Στον κινηματογράφο το είδα.Όπως και ο φίλος παραπάνω στο ποστ που έκανα κουότ.Άρα μάλλον τα μπέρδεψες λίγο... ;)
        [/b]
        Για την ακρίβεια υπάρχει ήδη θέμα για κινηματογράφο, αλλά είναι μόνο για news και λοιπά, οπότε όντως θα ήταν καλύτερα να γράφουμε εδώ και για ταινίες στον κινηματογράφο. ;)

        Με συγχωρείτε για την διακοπή, συνεχίστε κανονικά.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • #34
          B) B) B) B) B) B) B) B) B) B)
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            Είδα χθες το "The Island" (Το Νησί) του Michael Bay (Armageddon,The Rock,Transformers,Pearl Harbor,Bad Boys) με τους Ewan McGregor,Scarlett Johansson(κλασικά "τα σπάει" στην ταινία και δεν εννοώ την ερμηνεία της ),Sean Bean,Steve Buscemi.

            Ωραία ταινία,αλλά δεν ενθουσιάστηκα κιόλας.Σεναριακά μου άρεσε σαν ιδέα,γιατί σου παρουσιάζει ένα αρκετά ευαίσθητο θέμα,με μία μεγάλη δόση ρεαλισμού,που αφορά την κλωνοποίηση του ανθρώπου και τις πρακτικές εφαργογές της σε συνδυασμό με την ηθική πλευρά του θέματος,φαινόμενο το οποίο μπορεί να χρειαστεί να αντιμετωπίσουμε κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον.Η πλοκή,ενώ αρχικά είναι ενδιαφέρουσα και κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον σου,από ένα σημείο και έπειτα "χάνεται" μέσα στις "υπερβολικά" υπερβολικές σκηνές δράσης,πράγμα που ισχύει μέχρι το τέλος της ταινίας.Από τη στιγμή που θα ξεκινήσουν τα εφέ,οι ανατινάξεις και το πιστολίδι υπάρχει μια συνεχής εναλλαγή των σκηνών αυτών και της εξέλιξης της πλοκής η οποία,όμως,δεν προσεγγίζει το ενδιαφέρον που σου δημιουργείται αρχικά.

            Αν έπρεπε να τη βαθμολογήσω θα της έβαζα αυστηρά,ένα 3.5 στα 5.
            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

            Comment


            • #36
              Μολις ειδα το It's a wonderful life και τολμω να πω πως την ευχαριστηθηκα παρα πολυ την ταινια. Μια ταινια που ειναι κοινωνικη, με μια μικρη δωση υπερφυσικου και εξυμνει το δωρο της ζωης. Σας την συστεινω ανεπιφυλαχτα.

              Μια απο τις αγαπημενες μου ατακες

              "What is it you want, Mary? What do you want? You want the moon? Just say the word and I'll throw a lasso around it and pull it down. Hey. That's a pretty good idea. I'll give you the moon, Mary."

              Πολυ ωραια ταινια
              My blog:Doppel's Den

              Comment


              • #37
                Πολύ πρόσφατα είδα το "I am legend" χωρίς να έχω ουδεμία ιδέα για τι πρόκειται και σε γενικές γραμμές μπορώ να πώ πώς βλεπόταν ευχάριστα τουλάχιστον μέχρι τα τελευταία 5-10 λεπτά. Τέτοιο ψόφιο τέλος δέν έχω ξαναδεί ποτέ μου... Να θυμηθώ να διαβάσω το βιβλίο που απο ότι έχω ακούσει είναι αρκετά πιο ενδιαφέρον..

                Ακόμα πιο πρόσφατα είδα το Άλιεν βς Πρεντάτορα 2 και πραγματικά έμεινα ΠΟΛΥ απογοητευμένος. Δέν λέω και το 1 ήταν πολύ κάτω του μετρίου (τι πολύ,τέλός πάντων...) αλλά σε αυτό πραγματικά ξεπέρασαν τον εαυτό τους (με την κακή έννοια) τόσο απο πλευράς σεναρίου όσο και σκηνοθεσίας (ε δέν το πιστεύω ότι θα έβρισκα ποτέ καλύτερη την ταινία του Άντερσον ) . Όχι ότι δέν υπάρχει υλικό,το αντίθετο ώς μεγάλος φάν τόσο τών ταινιών Alien όσο και του Predator χρόνια ατελείωτα περίμενα να δώ το Predalien στην μεγάλη οθόνη και επίσης η ιδέα για την μεταφορά του πεδίου μάχης απο το διάστημα σε μία πόλη στην γή είναι αρκετά ενδιαφέρουσα αλλά στην πράξη απλά δέν... Πάντως το μόνο που άξιζε στην ταινία κατά την γνώμη μου είναι τα νέα κολπάκια που είχε στο μανίκι ο Predator, όπως για παράδειγμα εκείνο το μαστίγιο κτλ.

                Σήμερα είδα για τρίτη φορά την "Ομίχλη" του Darabond που βασίζεται μάλιστα σε ένα απο τα καλύτερα κατά την γνώμη μου βιβλία του Stephen King που έχω διαβάσει ποτέ μου. Ανήκει σε εκείνο το είδος των ταινιών που είτε σου αρέσουν πολύ ή τις μισείς ολοκληρωτικά... Το σενάριο ακολουθεί μπορώ να πώ πολύ πιστά το βιβλίο μέχρι τα τελευταία 3 λεπτά όπου υπάρχει ένα νεό τέλος σε σχέση με εκείνο του βιβλίου που δέν περιγράφεται με λόγια. Πραγματικά δέν το περιμένεις καθόλου και για την ακρίβεια μου προξενεί απορία πώς οι επιτροπή που κρίνει τις ταινίες στην Αμερική επέτρεψε στον Darabond να βάλει κάτι τέτοιο στην ταινία.

                Προσωπικά θεωρώ την ταινία ώς μία απο τις καλύτερες του είδους που είδα τα τελευταία χρόνια παρά το γεγονός οτι η ερμηνεία του πρωταγωνιστή είναι αδύναμη και τα ασώματα πλοκάμια εν έτει 2008 μπορεί να θεωρηθούν λίγο κίτς απο μερικούς. Όσο για το τέλος,δέν είναι ότι δέν μου άρεσε αλλά θεωρώ εκείνο του βιβλίου σκάλες ανώτερο...

                Comment


                • #38
                  John Rambo. Ακόμα κλαίω τα λεφτά μου...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • #39
                    Προχτές είδα το Atonement(Eξιλέωση) και με έστειλε. Σαν οπαδός της Keira Knightley περιμενα μια συμπαθητική ταινία εποχής αλλα ήμουν με το στόμα ανοιχτό μέχρι το τέλος. Τι σενάριο ήταν αυτό Θεέ μου!
                    Must must!!!!!!

                    Comment


                    • #40
                      Προχτές είδα το Atonement(Eξιλέωση) και με έστειλε. Σαν οπαδός της Keira Knightley περιμενα μια συμπαθητική ταινία εποχής αλλα ήμουν με το στόμα ανοιχτό μέχρι το τέλος. Τι σενάριο ήταν αυτό Θεέ μου!
                      Must must!!!!!!
                      [/b]
                      Aν δε σε παιρνει ο υπνος καλο ειναι...

                      Βαρεθηκα τη ζωη μου απιστευτα...

                      Comment


                      • #41
                        Προχτές είδα το Atonement(Eξιλέωση) και με έστειλε. Σαν οπαδός της Keira Knightley περιμενα μια συμπαθητική ταινία εποχής αλλα ήμουν με το στόμα ανοιχτό μέχρι το τέλος. Τι σενάριο ήταν αυτό Θεέ μου!
                        Must must!!!!!!
                        [/b]
                        Εγώ ως δηλωμένος Keira-hater μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε ιδιαίτερα . Το βρήκα πολύ μονότονο βρε παιδί μου, δεν ξέρω... Αδιάφορο, αλλά w/e γούστα είναι αυτά .

                        ΥΓ1: Ο καλύτερος ρόλος της Knightley είναι όταν έκανε την double της Portman-Amidala στο Star Wars Episode I XD .

                        Comment


                        • #42
                          Εγώ πάντως είμαι Keira fan,αλλά όχι του υποκρτικού της ταλέντου...

                          Πρόσφατα είδα το Shrek 3.Σε αντίθεση με το 1 και το 2 που μου άρεσαν αρκετά,αυτό με ψιλοαπαγοήτευσε.Ναι μεν γέλασα σε αρκετά σημεία,αλλά πιστεύω ότι βγήκε...απλά για να βγει.Γενικά δεν ήταν τόσο καλοφτιαγμένο όσο τα άλλα 2.Ελπίζω να μην σκοπεύουν να βγάλουν και 4ο...
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • #43
                            και εγω ειδα το shrek 3. δεν μου αρεσε τοσο αν και ειχε καποιες καλες στιγμες. το shrek 2 θα το χαρακτηριζα μετριο οπως και το 3.

                            γιατι καθε φορα το πρωτο εργο ειναι παντα καλυτερο και μετα βγαζουν πατατες?

                            τελευταια τανια που ειδα σε DVD και μαλιστα πειρατικο απο φιλο μου, ηταν '' το αρωμα ενος δολοφονου '' δεν ορκιζομαι κιολας για τον τιτλο και ειναι βασισμενη σε βιβλιο. φοβερη ταινια

                            γενικα δεν βλεπω τηλεοραση και πολυ σπανια θα δω καποια ταινια σε DVD ποσο μαλλον να παω σινεμα. συνηθως μου αρεσει να βλεπω καποια σειρα και οχι μια ταινια. lost, τα φιλαρακια, x files και τα λοιπα ;)

                            Comment


                            • #44
                              Ελπίζω να μην σκοπεύουν να βγάλουν και 4ο...[/b]


                              In order of release and storyline.

                              * Shrek (2001)
                              * Shrek 4-D (2003)
                              * Shrek 2 (2004)
                              * Shrek the Third (2007)
                              * Shrek the Halls (2007)
                              * Shrek Goes Fourth (2010)
                              * Puss in Boots: The Story of an Ogre Killer (2011)[1][2]
                              * Shrek 5 (2013)

                              από wiki
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #45
                                ZOMG ξεζουμισμα πραγματικα
                                * Shrek the Halls (2007) <----αυτο τι ειναι?

                                Comment

                                Working...
                                X