Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για μενα ειχε περισσοτερο να κανει με τα barriers που λειτουργουν οι λαοι και ποσο αναποτελεσματικο ειναι τελικα αυτο.

    Τεσπα εμενα μου αρεσε πολυ. Δεν εχω δει πολλες απο τις αλλες ταινιες του. Μονο το sicario νομιζω, δεν θυμαμαι αλλη.

    Ετοιμαζει και το blade runner 2!

    Comment


    • Originally posted by hideo View Post
      Για μενα ειχε περισσοτερο να κανει με τα barriers που λειτουργουν οι λαοι και ποσο αναποτελεσματικο ειναι τελικα αυτο.
      Πολύ σωστή παρατήρηση.Αυτός ήτανε ο θεματικός άξονας της ταινίας.Εγώ εστίασα στο φινάλε, αλλά αυτό που είπες είναι το ζουμί.

      Ετοιμαζει και το blade runner 2!
      Εννοείται Day 1 στο σινεμά αδιαπραγμάτευτα!Είναι κρίμα όμως που δεν θα έχει μουσική απο Βαγγέλη Παπαθανασίου όπως το πρώτο.Εκεί θα έπεφταν τα τσιμέντα.

      Comment


      • Originally posted by Naked Snake View Post
        Εννοείται Day 1 στο σινεμά αδιαπραγμάτευτα!Είναι κρίμα όμως που δεν θα έχει μουσική απο Βαγγέλη Παπαθανασίου όπως το πρώτο.Εκεί θα έπεφταν τα τσιμέντα.
        Στο trailer νομιζω εχει λιγο απο το παλιο soundtrack. Ισως το αλλαξουν λιγο και το βαλουν.
        Θα ειχε ομως ενδιαφερον να το πηγαινε ακομα πιο μακρια ο ιδιος με νεα μουσικη+την παλια.

        Comment


        • Εχω κλεισει ηδη εισητηριακια για αυριο...



          Do a barrel roll!

          Comment


          • Fantastic Beasts, πολύ καλό και πρωτότυπο, εντυπωσιάστηκα!

            Comment


            • Επος το Power Rangers η καλυτερη ταινια ολων των εποχων μετα το Rise of the Dark Knight.

              Οκ καλο ηταν αν εξαιρεσεις το ελεινο mega zord και οτι η ταινια ειχε περισσοτερο teenage background παρα morphing action...
              Kimberly

              3/5, would watch again
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Είδα το Silence του Scorcese.Κάτι σαν τον Τελευταίο Πειρασμό του Καζαντζάκη (που είχε σκηνοθετήσει ο ίδιος), σε μια διαφορετική έκδοση.Ενδιαφέρον, αλλά ''βαρύ'' και για συγκεκριμένες ώρες.

                Comment


                • The accountant

                  Μου αρεσε αρκετα αν και τα πολλα subplots με κούρασαν λιγο, o Ben Affleck το χει τελικα για αυτο ειναι και ο καλύτερος Batman που εχει περασει.

                  8/10

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    The accountant
                    o Ben Affleck το χει τελικα για αυτο ειναι και ο καλύτερος Batman που εχει περασει.
                    Χίλια συγνώμη πραγματικά, όλες οι απόψεις απόλυτα σεβαστές αλλά imo ο Affleck είναι ο καλύτερος Batman μόνο αμα γυρίσεις την βαθμολογία ανάποδα.Δεν έχω δει χειρότερο Batman απο τον Affleck.Βέβαια για να του δώσω και ένα credit, είναι και άτυχος γιατί διαδέχθηκε τον Bale που έθεσε πολύ υψηλά τον πήχη με την τριλογία.Αλλά γενικά είμαι της άποψης ότι ο Affleck είναι εξαιρετικός σκηνοθέτης αλλά απαίσιος ηθοποιός.

                    Comment


                    • O Affleck ήταν γαμάτος Μπάτμαν, άλλο αν η ταινία ήταν μέτρια. Ο Bale ήταν μέτριος Μπάτμαν σε πολύ καλές ταινίες. Ο Κήτον ήταν πολύ καλός Μπάτμαν αλλά σε ταινίες που έχουν κακογεράσει. Ο Adam West ήταχαχαχαχαχαχαχαχαχα
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Αν κρινεις τον Bale ποσο εφτασε το ρολο του Batman που εχουμε μαθει συμφωνω. Σαν αυτοτελη χαρακτηρα ομως τον θεωρω πολυ ανωτερο. Στον αντιποδα ο Affleck επεισε γενικα σαν Batman αλλα ταυτοχρονα ηταν πολυ ρηχος και ηλιθιος, τα κινητρα του δεν ειχαν λογικη ουτε οτι εφτασε στο σημειο να χτυπαει τον superman και να το χαιρεται σαν αιμοδιψης.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Δεν υπάρχει πιο BATMAN ταινία απο το Begins.Είναι μακράν η καλύτερη μεταφορά κόμικ και συγκεκριμένα του 'Year One' (η πλειοψηφία των sequences) που έχει ανέβει ποτέ στον κινηματογράφο.Και το λέει αυτό ένας που αρχικά είχε πάρει με κακό μάτι την τριλογία.Ο Bale είναι γαμηστερός Batman με βάση το reboot που έκανε ο ήρωας επι Frank Miller.Έχει αρχή μέση και τέλος.Στο Dark Knight και στο Rises έχει πλέον πολύ γερά θεμέλια σαν χαρακτήρας που τα κληρονομεί απο το Begins.Ως εκ τούτου δεν χρειάζεται ούτε φανφάρες, ούτε αμετροεπείς εκφράσεις για να σε πείσει.Απο υποκειμενικής σκοπιάς ακόμα και εγώ που ντύθηκα Batman πρόπερσι τις απόκριες μπορεί να είμαι καλύτερος.Δεν γίνεται να έχεις καλό Batman σε κακή ταινία Batman,αυτό δεν γίνεται.Αν δεν μπορεί να στηριχτεί πουθενά μέσα στο οικοδόμημα της ταινίας για να αντιπαραβάλλει αυτό που είναι και τον κάνει Batman (π.χ. η κορύφωση με την League of Shadows) τότε απλά δεν έχεις Batman άλλα έναν τύπο που κάνει Cosplay.

                          Comment


                          • Best Batman ε;Χμμ,είμαι ανάμεσα σε Bale & Affleck.Οι υπόλοιποι ανύπαρκτοι μετά την κυκλοφορία του Begins.
                            O Affleck ήταν ο πιο "Arkham" Batman που έχουμε δει,από την άλλη ο Bale έχει παίξει σε καλύτερες ταινίες.Άντε.Bale>Affleck>>>the rest.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Moana! Εντυπωσιακη ταινια! Επος. Το Banjo Kazooie των ταινιων.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Το λέω καιρό να το δω και το ξεχνάω.Είδα το Mighty Moufin Power Rangers.Νταξ,βλέπεται,έχει μερικά ωραία πραγματάκια μέσα,αρκετά ευχάριστο.6/10.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X