Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ramparter View Post
    Τρομερή ταινία, πραγματικά με καθηλωσε κι η ατμόσφαια και τα εντυπωσιακά σκηνικα. Κριμα που δεν ειχα δει το πρώτο.
    Δες το και τώρα, έχει καλή αντοχή στον χρόνο, είναι τρομερό και αυτό, η ατμόσφαιρα είναι αντίστοιχη + ότι έχει μουσική του Βαγγέλαρου



    Last edited by Somari; 22-10-2017, 10:46 PM.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Σε ατμόσφαιρα, και λόγω σκηνικών και λόγω μουσικής νομίζω πως το πρώτο είναι αξεπέραστο.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Βασικα τρολλαρα τον Strawhat (μαζι την ειδαμε, ηθελε να κοψει τις φλεβες του) , η ταινια δε μ αρεσε τοσο, ξεκινησε με μεγαλο ενδιαφερον αλλα στη συνεχεια δε με ενοιαζε τι θα συμβει. Οντως μ αρεσαν τα σκηνικα και η ατμοσφαιρα αλλα ειχε πολυυυυυ αργηηηηηηη ροη... Το καλυτερο μερος της ταινιας ηταν η γκομενα ολογραμμα που ειχε. Ο μονος χαρακτηρας που συνδεθηκα.

        ΥΓ: Ο Jared Leto μονο για να παιξει τον Ιησου κανει.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • H αργή ροή είναι μέρος της μαγείας. Εξηγούμαι: Επειδή ταινίες όπως το Blade Runner απολαμβάνονται ως συνολική εμπειρία, η αργή ροή βοηθάει το immersion, δηλαδή ο θεατής να μπορεί να απολαύσει τα σκηνικά, τη μουσική, και να "προλάβει" να μπει ως δεύτερο πρόσωπο στον κόσμο της ταινίας. Mind manipulation στα καλύτερά του δλδ
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Μ αρεσε πολυ περισσοτερο το Arrival παντως απο τον Villeneue.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • ποια σκηνικα μωρε? σιγα το star wars , ολα ηταν φτωχα μετρια και αδεια, μια χουφτα ηθοποιοι περιφερομενοι σε τοπια χαμηλης αναλυσης. Ποιοτητα δεν υπηγρχε και αν θες φιλε Σομαρι να απολαυσεις αργες ταινιες, τσεκαρε ανατολικο μπλοκ που ξερουν απο τεχνη, η βαλε ματριξ και πατα παους καθε πεντε λεπτα.

              Comment


              • Θα τους πω να στο κάνουν upscale
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Είδα το Mother!Εντάξει τέτοιες ταινίες δεν είναι του στυλ μου,αλλά το συγκεκριμένο μου άρεσε πάρα πολύ,κάτι που δεν το περίμενα.Το προτείνω ανεπιφύλακτα,αν και,δεν ξέρω κατά πόσο θα το εκτιμήσετε.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • O Altair είναι Aronofsky και του άρεσε. Οκ, επανέκτησα κάποιες ελπίδες ότι θα βγει Half-Life 3
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Έλα ρε,και το Black Swan μου άρεσε.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Μια ταινια που μου αρεσε πολυ, τιγκα στα κλισε αλλα ποιος νοιαζετε.

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Τρομερή ταινία, πραγματικά με καθηλωσε κι η ατμόσφαια και τα εντυπωσιακά σκηνικα. Κριμα που δεν ειχα δει το πρώτο.

                          ποιο πολύ με πείραξε που χάθηκε το source code του παιχνιδιού της Westwood.Με τα voxels μπορούσαν άνετα να φτάσουν σήμερα HD+ αναλύσεις.

                          Comment


                          • Συναδελφος ειδε το Mother και μου πε οτι ηθελε να φυγει. Βεβαια η ταινια οπως μου πε τον εκνευρισε πολυ. Εχω περιεργεια να το δω μηπως καταλαβω.

                            ΥΓ Κι εμενα με εκνευριζει η JL αλλα γι αλλους λογους (ειναι SJW )
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Μέσα στην αίθουσα,σε πολύ κόσμο δεν άρεσε.Πολλοί βέβαια δεν κατάλαβαν καν τι βλέπουν.Και γενικά άμα είσαι πολύ θρησκόληπτος,άστο.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Μέσα στην αίθουσα,σε πολύ κόσμο δεν άρεσε.Πολλοί βέβαια δεν κατάλαβαν καν τι βλέπουν.Και γενικά άμα είσαι πολύ θρησκόληπτος,άστο.
                                Eνώ ο Ραμπίδης και ο Στραγουάτ νομίζεις καταλάβανε τι βλέπανε
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X