Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Εχθές είδα το Εξιλέωση...

    Καλή ταινία ήταν,όχι τίποτα φανταστικό.Μία προσεγμένη ταινία,αρκετά καλή σκηνοθεσία,καλό σενάριο.

    Υπέρ:
    -Πολύ ωραίο soundtrack
    -Ωραίο τέλος
    -Ωραία τα flashbacks και ο τρόπος σκηνοθεσίας

    Κατά:
    -Too much of a love story
    -Μέτριες ερμηνείες
    -Σκύλα μικρή(όνομα δεν θυμάμαι)


    Comment


    • #47
      Το μόνο καλό στην ταινία,για εμένα ήταν κάποια σκηνοθετικά τρικ-αν και χιλιοχρησιμοποιημένα-με τα οποία σε έκανε να πιστεύεις σε ένα happy ending...Κατά τα άλλα δεν δέθηκα με κανένα χαρακτήρα και ο χρόνος που ανέλυε τον κάθε ήρωα ήταν άνισος.Ελάχιστος για την μεγάλη αδερφή,αρκετός για τον κηπουρό όπως και για την μικρή...για την οποία περνούσες από τον πάγο στην ουδετερότητα.Δεν μπόρεσα να τη συμπαθήσω,γιατί και ο ίδιος ο σκηνοθέτης δε μου έδωσε την ευκαιρία.Μία ιστορία που κάλλιστα μπορούσε να ειπωθεί με λιγότερη σπατάλη χρόνου ή πιο ουσιαστική...Το μόνο ευχάριστο τα πλάνα στην επαυλη.Με τις ταινίες για τον Β παγκόσμιο πόλεμο έχω,προσωπικά,μπουχτίσει.Eπίσης η κορύφωση δεν μου άφησε κάτι γι'αυτόν ακριβώς το λόγο.το ανεπαρκές δέσιμο με τους χαρακτήρες.
      Αν αυτή η ταινία πάει για Οσκαρ,no thanks...δε θα πάρω...

      EDIT:
      Έχω κουραστεί με ταινίες που παρουσιάζουν κάποια πράγματα ως γεγονότα μόνο και μόνο για να τα ανατρέψουν στο τέλος.lame...
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #48
        Δώσε ρε burai, δεν ήθελα να πω ανοιχτά ότι δε μου άρεσε καθόλου γιατί φοβόμουν ότι θα ήμουν ο μόνος . Έρχομαι για j-καφέ και για ξενύχτι με Ασιάτικο κινηματογράφο, for our sake xD (και καταναγκαστικά έργα στην Rapture).

        Εγώ τις τελευταίες μέρες (για να πω και εγώ τι βλέπω) είδα σχεδόν όλα τα επεισόδια του Δεκαλόγου του Kieslowski (2 μου έμειναν, λογικά σήμερα), ενώ στην άκρη βρίσκονται αρκετές anime ταινίες (Ghost in the Shell, Ghost in the Shell innocence, Akira) και τα Πυροτεχνήματα του Kitano (μετά από προτροπή του αγαπητού).

        Θα ήθελα να δώσω λίγη βαρύτητα στο Δεκάλογο. Πρόκειται για ένα εξαιρετικό έργο (10 επεισόδια, μία ώρα το καθένα), που αναφέρεται στις 10 εντολές και προβάλει ιστορίες ανθρώπων που, κατά κάποιο τρόπο, "παραβιάζουν" την κάθε εντολή (μία σε κάθε επεισόδιο). Το τι καταφέρνει να πει μέσα σε μία ώρα δεν περιγράφεται. Ειδικά το 6ο και το 7ο είναι εκπληκτικά. Πάρα πολλά ηθικά δειλήματα, προβληματισμοί και εσωτερικές αναζητήσεις. Πολύ δυνατές προσωπικότητες και πολύ ενδιαφέροντες άνθρωποι. Πιστεύω ότι αξίζει να το δει ο καθένας που τον ενδιαφέρει ο ευρωπαϊκός κινηματογράφος, πρόκειται εξάλλου και για ένα από τα σημαντικότερα έργα του Kieslowski (αν όχι το σημαντικότερο). Βάζοντας το δίπλα στο άλλο του μεγάλο έργο, την Τριλογία των Χρωμάτων, μπορώ να πω ότι έχει πολύ περισσότερα να σου πει και να σου μεταδώσει, αν και προσωπικά δηλώνω υπέρμετρα γοητευμένος από την Κόκκινη και την Μπλε (όχι ότι δε μου άρεσε και η Άσπρη). Είναι λίγο δυσεύτερο, τουλάχιστον για τα δεδομένα της Θεσσαλονίκης, παρόλα αυτά αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του το δώσω (σε τρία DVD το έχω).

        Comment


        • #49

          Εγω την ειδα στο σινεμα αφου πρωτα ειχα κανει 3 προσπαθειες να την δω στο pc
          την ειδα δηλαδη ενω ειχα καταφερει να μπω στην ψυχολογικη κατασταση ωστε να κατσω να αφοσιωθω και να δω μια ταινια που δεν βλεπω ευκολα(αυτο το ειδος love story και ειδικα οταν ειναι σε εποχη οπως ο Β παγκοσμιος ειναι το χειροτερο μου)

          και ολα αυτα για να δω το τι ιδιαιτερο εχει και ειχα ακουσει καλα λογια και κριτικες

          τωρα που (καταφερα και)την ειδα πιστευω πως ναι μεν ειναι και καλη ταινια και αξια προταθηκε για διαφορα βραβεια
          εχω ομως υποψη μου αρκετες φετινες ταινιες που πιστευω οτι ειναι καλητερες

          και δεν θα την ξαναεβλεπα ευκολα(εδω με τα χιλια ζορια την ειδα μια φορα)
          και ουτε θα την προτεινα ευκολα σε καποιον
          ενταξει σε κοπελες θα την προτεινα πολυ πιο ευκολα αν κρινω απο την διαφορα αντιδρασεων μεταξυ των δυο φυλλων γενικα στον κινηματογραφο αλλα και πιο συγκεκριμενα στην παρεα με την οποια την ειδα

          Εγω προσωπικα απο τις 5 ταινιες που εχουν προταθει για οσκαρ καλητερης ταινια
          το Atonement μου αρεσε λιγοτερο

          τωρα ας απαντησω και στο θεμα ποιες ταινιες εχω δει τωρα τελευταια
          Θα γραψω αυτές που μου αρεσαν :

          -The Assassination Of Jesse James By The Coward Robert Ford
          -Persepolis
          -I am not there
          -Gone Baby Gone
          -Before the Devil Knows You're Dead
          -Eastern Promises
          -into the wild


          Προσωπικα θα προτιμουσα ενα απο αυτα να παρει την θεση του Atonement
          για το οσκαρ καλυτερης ταινιας και να συμπληρωνει την πενταδα με τα πραγματικα παρα πολυ καλα
          Juno,Michael Clayton,No Country for Old Men,There Will Be Blood

          τα οποια επισης ειδα τωρα τελευταια

          Υ.Γ.να επισημανω οτι τα περισσοτερα τα ειδα ενω τα ειχα κατεβασει απο το νετ
          μιας και δεν εχουν ερθει ακομα στην ελλαδα και υπαρχουν και σε ποιτητα dvd

          Comment


          • #50
            Εγώ είδα απανωτά το the hunger και το lost boys... και πείσθηκα ότι το "interview with a vampire" είναι το καλύτερο έργο με βρυκόλακες...και εκεί που το lost boys είναι μέτριο το the hunger είναι απλώς απογοητευτικό. Τα είδα επειδή το rulebook του vampire the requiem τα έχει στην λίστα με τα inspirations και επειδή υπάρχει περίπτωση να στηθεί campaign στον WoD (το setting του vampire) εδω με μια παρέα...χαίρομαι που δεν θα είμαι ο storyteller...
            You are a hero...and you must leave

            Comment


            • #51
              Το cinema επαιζε δύο ταινίες την εξιλέωση(που είχα δει)και το The bucket list με Nicholson kai Freeman.Χ'αρηκα που είδα το δεύτερο και μου άρεσε αρκετά.Ήταν ό,τι περίμενα και κάτι παραπάνω.Καταπληκτικοί ηθοποιοί και οι δύο και η ταινία,όπως είναι λογικό,βασίζεται σε ένα 90% πάνω τους.Χαίρομαι γιατί πέρασε απαρατήρητη και την είδα με την ησυχία μου.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #52
                Μιας και καθε Σαββατο διαβαζω για τα διαγωνισματα της Κυριακης και δεν βγαινω εξω εχω καθιερωσει βραδια ταινιας. Βλεπω την λιστα του imdb των 250 καλυτερων ταινιων και κατεβαζω καποια που μου προκαλει το ενδιαφερον. Μπορει με την σειρα, μπορει καποια ασχετη σε αριθμο. Αρκει να ειναι απο τις καλες που υπαρχουν στην λιστα.

                Το προηγουμενο Σαββατο ειδα το Casablanca που ειχα περιεργια να δω τι ειναι και αυτην το The Shawshank Redemption. Ειχε και την επικη σκηνη με το pawn shop λολ. Και οι δυο ταινιες πολυ καλες, αλλα περισσορετο μου αρεσε η δευτερη. Να τις δειτε και τις δυο ;)
                My blog:Doppel's Den

                Comment


                • #53
                  Καλό το Casablanca, αλλά έχω κουραστεί τραγικά πολύ με τον Αμερικάνικο κινηματογράφο. Μέχρι και αυτές οι παλιές κλασικές μου φαίνονται όλες ίδιες. Καλά προσωπική άποψη είναι αυτή, όχι κανόνας ;) .

                  Όπως και να έχει, μόλις γύρισα από βόλτα, πήγα και είδα το Sleuth (και μετά για beer, w/e ). Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή. Δεν μπορώ να μιλήσω ανοιχτά για αυτήν, γιατί φαντάζομαι κανένας δεν την έχει δει (ακόμα γιατί θα σας πείσω να πάτε να την δείτε). Πολύ καλές ερμηνείες και του Jude Law και του Michael Caine, έδιναν πραγματικά ζωή στην ταινία και σε έκαναν να χαθείς στα "παιχνίδια" που έπαιζαν. Στην ουσία δεν ήξερες ποιος παίζει με ποιον και κατά πόσο αυτά που λένε αντιπροσωπεύουν την αλήθεια ή όχι, μέχρι το τέλος του τρομερού σεναρίου. Πολύ δυνατή, πάρα πολύ ενδιαφέρουσα και, επαναλαμβάνω, οι ερμηνείες δίνουν ρέστα. Το πώς, δε, σκιαγράφονταν οι χαρακτήρες των πρωταγωνιστών μέσω της υποκριτικής τους (αναφέρομαι στα παιχνίδια που έπαιζαν και όχι στην υποκριτική τους για το ρόλο τους) και μέσω των πράξεων και των αποφάσεων τους είναι το κάτι άλλο.

                  Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Burai να πας οπωσδήποτε να το δείς ;) . Περιμένω εντυπώσεις και από άλλους .

                  Comment


                  • #54
                    Είδα το "Highlander: The Source". Ναι, έχω κάψει φλάτζες. Πάμε παρακάτω.

                    Για όσους δεν το ξέρουν, είναι η τελευταία ταινία της σειράς και κυκλοφόρησε το 2007. Τοποθετείται μετά το Highlander: Endgame και βασίζεται πολύ περισσότερο στη σειρά από άποψη χαρακτήρων, μα εισάγει πολλά νέα στοιχεία. Θα πρέπει αν προειδοποιήσω πως είναι b - movie και πολύ φτηνή παραγωγή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (άφθονα γέλια κοινώς). Τα συν πρώτα...

                    * Έχει πολύ Μύθο (όχι τη μπύρα ηλίθιοι) :excl: που ξιφομαχεί :excl: :excl: και είναι πιο "βαράω" και σαρκαστικός, σκοτεινός, αμφιβάλλων και οργισμένος :excl: :excl: :excl: . Επίσης είναι μηχανόβιος και φορά δερμάτινο χαρλεάδικο μπουφάν με κρόσσια :excl: :excl: :excl: :excl: . Πολύ καλός!!!
                    * Η σεναριακή σκέψη για ένα "μετά την Καταστροφή" σκηνικό, όπου η ανθρώπινη κοινωνία έχει καταρρεύσει, ο κόσμος θυμίζει Mad Max με διασταύρωση "Απόδραση από τη Νέα Υόρκη" (φωτιές, δολοφονίες για ψύλλου πήδημα, αποδιοργάνωση, απελπισία, κανίβαλοι κλπ) ταιριάζει πάρα πολύ στη λογική της σειράς και δίνεται με πολύ όμορφο τρόπο - μελαγχολία, παραίτηση, καμία αίσθηση νοήματος, και πολλά υπαρξιακά ερωτήματα.
                    * Οι χαρακτήρες δε βρίσκονται σε ομόνοια μεταξύ τους αλλά είναι ζωντανοί, διαφωνούν, τσακώνονται, αμφιβάλλουν, έχουν δικές τους σκέψεις και γενικά πάλλονται και είναι ζωντανοί. Όπως έπρεπε δηλαδή!
                    * Ο Μακλάουντ είναι πλέον ένας κυνικός μισάνθρωπος ανάποδος κωλοπαιδαράς που τα έχει παρατήσει όλα, δεν πιστεύει σε τίποτα και κανέναν, και μέσα σε αυτό το χαμό προσπαθεί να βρει ένα νόημα της ύπαρξής του. Όπως και όλοι δηλαδή, αλλά ο badass McLeod ήταν μια πολύ ευχάριστη ανανέωση.

                    Κοινώς, όσο μιλάνε το πράγμα πάει πολύ καλα. Τα προβλήματα αρχίζουν αλλού...

                    * Η βασική ιδέα της Πηγής (έξυπνο για να εξηγήσει την αθανασία και το υπαρξιακό πρόβλημα κάθε Αθανάτου) δίνεται τελείως κοινότοπα και δεν εξηγείται σχεδόν καθόλου, πράγμα που την κάνει και αστεία.
                    * Η απόπειρα ενός τρελαμένου και σαρκαστικού κακού όπως ήταν ο Kurgan του πρώτου Highlander είναι πλήρως αποτυχημένη - ο τύπος είναι ΓΕΛΟΙΟΣ. Επίσης οι σούπερ ντούπερ υπερφυσικές ιδιότητες του τύπου δε δένουν καθόλου με τη σειρά.
                    * Όπως είπα, η παραγωγή είναι πολύ φτηνή με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Πραγματικά μάπα σκηνές δράσης, πολλές φορές η ίδια έκρηξη/ σύγκρουση για να δοθεί έμφαση, το μοντάζ και το στοπ καρέ είναι εμφανέστατα και κακοφτιαγμένα (κάνοντας τα σκηνοθετικά μέσα απολύτως εμφανή), τα δάση της Λιθουανίας όπου διαδραματίζεται η μισή και πάνω ταινία είναι το πιο πετυχημένο και εύστοχο ντεκόρ ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή είναι φυσικά, και γενικά είναι b - movie με τα όλα της. Και πιο κάτω μην πω <_<
                    * Η πλοκή είναι υπερβολικά απλή (σε αντίθεση με τους διαλόγους)
                    * Βρίζουν πολύ. Δε δένει. Επίσης οι διάφορες badass απόπειρες για αστειάκια κατά κανόνα δεν πείθουν και πέφτουν στο κενό. Κοινώς, η πολλή αμερικανοποζεριά βλάπτει. Αντί για το υποδόριο χιούμορ της σειράς πήγαν στο πιο μπουνταλάδικο μουράτο action. Μεγάλο λάθος.
                    * Ο Μακλάουντ στο 45λεπτο μένει χωρίς σπαθί, και αποκτά κάτι short swords για την υπόλοιπη ταινία. ΑΙΣΧΟΣ&#33;&#33;&#33;
                    * Η τελική μάχη είναι πραγματικά για γέλια και το φινάλε δεν εξηγεί απολύτως τίποτα από αυτά που περιμέναμε.

                    Κοινώς - μια διαφορετική προσέγγιση στο μύθο, που προσφέρει αρκετά νέα και ευπρόσδεκτα στοιχεία αλλά χαντακώνεται ΠΛΗΡΩΣ στο επίπεδο της παραγωγής. Θα μπορούσε να ήταν πιο ουσιαστική από το Endgame, αλλά σαν επίπεδο είναι χειρότερο και από αυτό της σειράς. Προτείνεται στους fans της, γιατί θα τους αρέσει στα σημεία, αλλά αν δεν ήταν Highlander ΔΕΝ...

                    (περιμένω τα δικά σας σχόλια)
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #55
                      Μιας και καθε Σαββατο διαβαζω για τα διαγωνισματα της Κυριακης και δεν βγαινω εξω εχω καθιερωσει βραδια ταινιας. Βλεπω την λιστα του imdb των 250 καλυτερων ταινιων και κατεβαζω καποια που μου προκαλει το ενδιαφερον. Μπορει με την σειρα, μπορει καποια ασχετη σε αριθμο. Αρκει να ειναι απο τις καλες που υπαρχουν στην λιστα.[/b]
                      Ειχα αρχισει και εκανα και εγω κατι τετοιο
                      πρωτα ειχα αρχισει να βλεπω οσες δεν ειχα δει απο σημαντικους σκηνοθετες
                      και μετα εγω συνεχισα με τις λιστες με τις 50 καλυτερες καθε δεκαετιας(imdb)
                      ειχα δει ολες απο(οσες δεν ειχα δει δηλαδη) απο τις δεκαετιες 2000-2009, 1990-1999, 1980-1989 και 1970-1979
                      (υπαρχουν βεβαια 2-3 που δεν μπορουσα να τις βρω πουθενα ή δεν εβρισκα ελληνικους ή αγγλικους υποτιτλους)
                      ομως σταματησα καπου στην δεκαετια 1960-1969 γιατι βαριομουν και υπηρχαν και αρκετες που δεν εβρισκα
                      αν και μια ματια που εριξα και στις πιο παλιες δεκαετιες εχω δει απροσδοκητα πολλες και απο αυτες


                      Y.Γ.
                      Όπως και να έχει, μόλις γύρισα από βόλτα, πήγα και είδα το Sleuth (και μετά για beer, w/e tongue.gif ). Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή.[/b]
                      Εχω δει το παλιο με Laurence Olivier και Michael Caine
                      το οποιο μου αρεσε πολυ
                      το καινουριο απο οτι ειδα σε trailer πρεπει να το εχουν αλλαξει αρκετα
                      και για αυτο το λογο ψηνομαι να το δω

                      αλλα μονο και μονο που παιζει ο Michael Caine πρεπει να το δω

                      Υ.Γ. Στο Highlander: The Source τον Duncan το παιζει ξανα ο τυπας απο την σειρα ;

                      Comment


                      • #56
                        Υ.Γ. Στο Highlander: The Source τον Duncan το παιζει ξανα ο τυπας απο την σειρα ;[/b]
                        Γιατί, υπάρχουν κι άλλοι? B) Δε φοράει όμως τις κλασσικές καπαρτίνες και δεν έχει το μαλλί (το κούρεψε στην αρχή της 5ης σεζόν), αλλά είναι αξούριστος.
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • #57
                          Το μόνο καλό στην ταινία,για εμένα ήταν κάποια σκηνοθετικά τρικ-αν και χιλιοχρησιμοποιημένα-με τα οποία σε έκανε να πιστεύεις σε ένα happy ending...Κατά τα άλλα δεν δέθηκα με κανένα χαρακτήρα και ο χρόνος που ανέλυε τον κάθε ήρωα ήταν άνισος.Ελάχιστος για την μεγάλη αδερφή,αρκετός για τον κηπουρό όπως και για την μικρή...για την οποία περνούσες από τον πάγο στην ουδετερότητα.Δεν μπόρεσα να τη συμπαθήσω,γιατί και ο ίδιος ο σκηνοθέτης δε μου έδωσε την ευκαιρία.Μία ιστορία που κάλλιστα μπορούσε να ειπωθεί με λιγότερη σπατάλη χρόνου ή πιο ουσιαστική...Το μόνο ευχάριστο τα πλάνα στην επαυλη.Με τις ταινίες για τον Β παγκόσμιο πόλεμο έχω,προσωπικά,μπουχτίσει.Eπίσης η κορύφωση δεν μου άφησε κάτι γι&#39;αυτόν ακριβώς το λόγο.το ανεπαρκές δέσιμο με τους χαρακτήρες.
                          Αν αυτή η ταινία πάει για Οσκαρ,no thanks...δε θα πάρω...

                          [/b]
                          Σωστός,για το πρώτο white colour shit και εμένα μου άρεσε το τέλος αλλά και γιατί μαςπάει 40 χρόνια αργότερα για να μας διηγηθεί την αλήθεια

                          Η ταινία ήταν καλή και προσεγμένη,απλά δεν ήταν τίποτα φαντασικό.Υπάρχουν χιλιάδες καλύτερες και με Β παγκόσμιο και με love stories,so simple.. .For oscar όπως λες,nope its not...


                          Comment


                          • #58
                            Tις προάλλες είδα πέντε μαζεμένες, ο εξωτερικός σκληρός έκανε πάλι τι δουλειά του

                            I am Legend: Δεν ξέρω τι παίζει με το βιβλίο, αλλά η ταινία ήταν ψιλομουφίτσα. Ναι μεν κρατούσε μια πολύ καλή ατμόσφαιρα αλλά μου φαινόνταν πως δεν είχε κάποιο σκοπό, κάποια συγκεκριμένη ροή ώστε να καταλήξει κάπου. Το τέλος του το επιβεβαίωσε αυτό.

                            Saw 4: Μου άρεσε περισσότερο από το 2 και το 3. Δεν ξέρω γιατί. Μάλλον επειδή ακουμπάει λίγο περισσότερο στο παρελθόν του μπάρμπα. Γενικότερα είναι στα πρότυπα των προηγουμένων.

                            American Pie-Beta House: Πολλά γκομενάκια.

                            88 Minutes: Αδιάφορο.

                            30 Days of Night: Πολύ γαμάτη ταινία παρα την "υπερφυσική" κατάληξη των γεγονόντων στο τέλος της. Τα βαμπίρια ρουλάρανε και το σκηνικό του αποκλεισμένου χωριού στην Αλάσκα (μου φαίνεται εκεί ήταν) πολύ καλό και πρωτότυπο. Είχε ένα αυθεντικό αίσθημα αγωνίας που έχω καιρό να δω σε αναλόγου τύπου ταινίες.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Highlander: The source: Το παράτησα μετά από μισή ώρα περίπου. Κοινώς βαρέθηκα και ξενέρωσα απίστευτα με την κατάντια της σειράς.

                              I am legend: Καλό αλλά όχι τόσο όσο το περίμενα. Δεν μου άρεσε το τέλος.

                              30 days of night:
                              Αδιάφορο.

                              Χθες είδα το I kill you. Ωραίες ατάκες, αρκετό γέλιο και πολύ μα πολύ κυνικότητα. Αξίζει να το δείτε.

                              Άλλες ταινίες που είδα πρόσφατα:

                              The Tattooist:
                              Καλούτσικο, αρκετά καλή η ιδέα με τα τατού αν και από σενάριο ψιλοέμπαζε.

                              Children of Men: Μου άρεσε πολύ, ωραίοι χαρακτήρες αλλά ξενέρωσα στην μέση με τον θάνατο ενός χαρακτήρα και πολύ περισσότερο με το τέλος. Η όλη ταινία σου αφήνει πάντως μια γλυκό-πικρη γεύση.

                              The Illusionist: Ένα έχω να πω, από τα καλύτερα φινάλε που έχω δει σε ταινία.

                              Sweeney Tod: Κορυφαία ερμηνεία από τον Johny, ωραίο φινάλε.

                              Beowolf: Πολύ κακή κατά την γνώμη μου επιλογή γραφικών, κατά τα άλλα καλή ταινιούλα δράσης και, απ&#39; ότι μου είπε ένας Ιρλανδός φίλος μου, αρκετά πιστή στο βιβλίο. Ειδικά η σκηνή με την Anjelina Jolie γυμνή είναι όλα τα λεφτά

                              Comment


                              • #60
                                Μολις ειδα το Juno(κοπια of course).

                                Παιδια σας την προτεινω με 1000.
                                Τοσο γλυκια,χαριτωμενη,αστεια και ανθρωπινη ταινια ειχα να δω πολυ καιρο.Πραγματικα ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ταινια.

                                Και η κοπελιτσα που επαιζε την Juno,τα εσπαγε...και σε ερμηνεια...και σε ομορφια(ασχετα αν της λειπουν λιγα..."προσοντα")

                                Comment

                                Working...
                                X