Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Α γεια σου.

    Comment


    • Πάντως από όλα τα Batman τα μόνα που μου άρεσαν και μπορώ να μιλάω για αυτά είναι τα δύο πρώτα του Burton. Τα 2 που ακολούθησαν δε με ενδιαφέρουν σαν ταινίες, ενώ τα δύο τελευταία τα θεωρώ κλασσική χολιγουντιανή περιπέτεια που θέλει να πει κάτι αλλά ποτέ δεν τα καταφέρνει (και ΙΜΗΟ δε θα τα καταφέρει). Μία αισθητική είχαν μόνο τα πρώτα, όλα τα άλλα ένα αμάλγαμα δανειζόμενων στοιχείων ήταν από ένα γενικότερο προσανατολισμό που έχουν όλες οι ταινίες δράσης του Χόλιγουντ. [/b]
      Μην το βλέπεις μόνο σαν ταινία, δέστο και σαν Batman ( τι είπα πάλι ο ποιητής). Αυτό ισχύει γενικά όταν μιλάμε για μεταφορές από comic ή vg. Ακόμα κι έτσι όμως. και με αρκετά αυστηρή κρίση, η ταινία έχει μία εξαιρετική ερμηνεία από τον Λέτζερ η οποία από μόνη της θέτει την ταινία κάτι παραπάνω από άλλη μία ταινία δράσης του χόλιγουντ.
      Γενικά πάντως νομίζω ότι είναι παρεξηγημένο το συγκεκριμένο είδος, σε βαθμό που βλέπουμε το δέντρο αλλά εν τέλη χάνουμε το δάσος.

      Comment


      • Shadow και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Νομίζω ότι δεν υπήρχε τίποτα να καταλάβεις κι όχι ότι δεν προσπαθήσαμε να μπουμε στον τρόπο σκέψης (lol wut?)... Απεναντίας το Planet Terror μου άρεσε τρομερά σαν ταινία zombie B movie (αυτό το στυλ τέλος πάντων!) αν και είχε 1-2 πολύ αηδιαστικές στιγμές! Όχι ότι εδώ υπήρχε βάθος, και γιατί άλλωστε; Υπήρχε όμως δράση!
        Δεν καταλαβαίνω γιατί οι δυο αυτές ταινίες πάνε πακέτο. Δεν βρήκα τίποτε κοινό...


        Comment


        • Δεν καταλαβαίνω γιατί οι δυο αυτές ταινίες πάνε πακέτο. Δεν βρήκα τίποτε κοινό...
          [/b]
          Οι σκηνοθέτες είχαν σαν σκοπό οι δυο ταινίες να παίζονται συνεχόμενα, η μια μετά την άλλη, υπό τον τίτλο Grindhouse, όπως γινόταν παλιά στα παρακμιακά cinemas, όπου και έπαιζαν τέτοιες b-movies. Λόγω, όμως, της μεγάλης διάρκειας του "ντουέτου" ταινιών, το κοινό δεν έδειξε ανταπόκριση κι έτσι τελικά αποφάσισαν να χωρίσουν τις δυο ταινίες. ;)
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Οι σκηνοθέτες είχαν σαν σκοπό οι δυο ταινίες να παίζονται συνεχόμενα, η μια μετά την άλλη, υπό τον τίτλο Grindhouse, όπως γινόταν παλιά στα παρακμιακά cinemas, όπου και έπαιζαν τέτοιες b-movies. Λόγω, όμως, της μεγάλης διάρκειας του "ντουέτου" ταινιών, το κοινό δεν έδειξε ανταπόκριση κι έτσι τελικά αποφάσισαν να χωρίσουν τις δυο ταινίες. ;)
            [/b]
            και λόγο αισχροκέρδιας να προσθέσω. Παρεπιπτόντως ο Rodriguez θα βγάλει το Machette σαν full-length movie (αρχικά προοριζόταν μόνο ως "fake" trailer πριν το Planet Terror) αν και έχω τις αμφιβολίες μου για το τελικό αποτέλεσμα.

            Comment


            • "God forgives, I don't!"

              lol επικη ατακα!
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • μολις ειδα το Hellboy 2: The Golden Army. η ταινια ειναι σαν τη πρωτη μονο με αλλον κακο (δεν εχει ναζι και ειδικα ο Kroenen που μου αρεσε λειπει, σημαντικη απωλεια) πιο λιγο ξυλο και ισως λιγοτερα ρεαλιστικα στοιχεια θα ελεγα. ο Prince Nuada αξιολογος κακος αλλα οχι αρκετος για το Hellboy και σαν τον τελικο του προηγουμενου που ηταν τερας ολοκληρο. προσωπικα ουτε κρυο ουτε ζεστη, ενα sequel μιας normal ταινιουλας ισα ισα για να χαρεις σχεδον δυο ωρες που κραταει...

                Comment


                • Σκοπευω κι εγω να παω να το δω, επειτα θα παραθεσω εντυπωσεις.
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • Εγω μετα τη συναυλία έχω μάτια μόνο για Kieslowski...

                    Comment


                    • Έτσι ρε Evans&#33;&#33;&#33;&#33;

                      Λοιπόν βλέπω και την Άσπρη και παραθέτω εντυπώσεις από την Τριλογία του.Μου δίνεις και Δεκάλογο και είμαστε πολύ κουλ


                      Comment


                      • Γεια σου ρε shadow με τις παντα διακριτικες (και αφθονες) εικονες που παραθετεις .

                        Comment


                        • ε τουλαχιστον δεν ηταν wallpaper. το θεμα ειναι να μη ξεχειλωνει τη σελιδα του φορουμ&#33; και σε μενα μια χαρα εμφανιζετε. αν τωρα στους αλλους χαλαει ή αργει να φορτωσει, δε μπορω να το ξερω...

                          Comment


                          • Ε καλου κακου απεφυγε το.
                            Το θεμα λεει τι ΕΙΔΑΤΕ σημερα, οχι τι poster θελετε να μας ΔΕΙΞΕΤΕ απ ο,τι ειδατε σημερα.

                            Comment


                            • Μολις ειδα το The Last Legion.Χαριτωμενη περιπετεια ρωμαικης εποχης με αξιοπρεπεις ερμηνειες και ομορφες χορογραφιες μαχης.Αρχικα περιμενα να δω καμια μετριοτητα ομως τελικα περασα ενα ομορφο 2ωρο (διαστημα που εκανε ακομα πιο ομορφο η αιθερια παρουσια της Aishwarya Rai ).Αν θελετε να δειτε κατι ευπεπτο και καλογυρισμενο για να περασετε το βραδυ σας αυτη η ταινια αποτελει καλη επιλογη.

                              Ωστοσο το παρακεκανα νομιζω αυτες τις μερες με τον "light" κινηματογραφο, κατεβαζω το Night of the hunter (προταση του μικροσκοπικου φιλου μου Evans ) κι αν πετυχω καλες ταχυτητες προβλεπω να το απολαμβανω αυριο.
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • Μωρέ το είχα εγώ αλλά η μία έκδοση που κατέβασα δεν είχε συγχρονισμένους υπότιτλους με λόγια, η άλλη ήταν σκατά η ποιότητα... Αν βρεις κάτι καλό δώκε το και από εδώ.

                                Comment

                                Working...
                                X