Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το αρχειο που κατεβαζω ειναι 701 MB και αναγραφεται ως DVDrip.Μακαρι να ειναι σε καλη ποιοτητα, οι υποτιτλοι δε με ενδιαφερουν.Αν ειναι καλη περιπτωση την επομενη φορα φερε και το flash memory σου ;) .
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Ψάξε στο subs4U.gr για ελληνικούς και στο opensubtitles.org/en για ξένους. Μάλλον μόνο αγγλικούς θα βρεις. Αν είναι παλιά ειδικά θα δυσκολευτείς να βρεις. Ή μπορεί να σου δώσει ο Evans.

      Comment


      • Δεν παίζουν τόσο εύκολα ελληνικοί υπότιτλοι για αυτές τις ταινίες. Τη συγκεκριμένη δεν μπόρεσα να τη δω χωρίς (αγγλικούς) υπότιτλους επειδή δεν πολυκαταλάβαινα τι έλεγαν. Όπως και να έχει τη θέλω σε καλή ποιότητα...

        Comment


        • Η ταινια κατεβηκε κι απο οτι ειδα ειναι σε καλουτσικη ποιοτητα (τουλαχιστον ετσι φαινεται στο 17 ιντσων PC monitor).Δε ξερω ποσο καλη θα ειναι η απεικονιση σε widescreen, ελπιζω να βλεπεται.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • Shadow και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Νομίζω ότι δεν υπήρχε τίποτα να καταλάβεις κι όχι ότι δεν προσπαθήσαμε να μπουμε στον τρόπο σκέψης (lol wut?)... Απεναντίας το Planet Terror μου άρεσε τρομερά σαν ταινία zombie B movie (αυτό το στυλ τέλος πάντων&#33;) αν και είχε 1-2 πολύ αηδιαστικές στιγμές&#33; Όχι ότι εδώ υπήρχε βάθος, και γιατί άλλωστε; Υπήρχε όμως δράση&#33; Δεν καταλαβαίνω γιατί οι δυο αυτές ταινίες πάνε πακέτο. Δεν βρήκα τίποτε κοινό...
            [/b]
            Το ειδα σημερα τελικα το Planet Terror χωρις υποτιτλους, και μου αρεσε περισσοτερο φυσικα απο το Death Proof. στεκεται μονο του σαν ταινια ανετα, αν και μπορουσαν να το κανουν και λιγο μεγαλυτερων "διαστασεων", σαν το Resident Evil ας πουμε. και το σεναριο να ηταν λιγο πιο καλο (οσο γινετε τουλαχιστον για ταινια με ζομπι). το Death Proof μοιαζει ανεκδοτακι μπροστα του, και φυσικα δεν υπηρχε οντως λογος να πηγαινουν πακετο αυτες οι δυο. ενα ειναι σιγουρο, δεν ειμαι φαν του Ταραντινο&#33;

            επισης ειδα και το House Of 1000 Corpses με σκατενιους υποτιτλους. αλλα δε πειραζει γιατι κι αυτο ειναι μια μαλακια και μιση, διχως νοημα σχεδον. μου θυμισε το Adams Family σε πιο horror version. ο Rob Zombie δε κανει για cinema...

            και τελος ετοιμαζω για το βραδυ το 30 Days Of Night, το οποιο παλι προβλεπετε κι αυτο μετριο, αλλα αντε να δουμε τι θα δουμε.

            Comment


            • ο Rob Zombie δε κανει για cinema...
              [/b]
              How true...

              και τελος ετοιμαζω για το βραδυ το 30 Days Of Night, το οποιο παλι προβλεπετε κι αυτο μετριο, αλλα αντε να δουμε τι θα δουμε.
              [/b]
              To 30 days of night ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιους του ειδους της φιλε μου.Δες τη και δε θα χασεις.
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • τόσο καιρό έχω δει άπειρες ταινίες στην τιβί οπότε ας κάνω μερικά μικρά σχόλια γιατί το πληκτρολόγιο δεν την παλεύει.

                το death proof παραδόξως μου έμεινε πιο πολύ από το planet terror.πάντως και τα 2 ταινιάρες.
                FiOth ΝΤΡΟΠΗ&#33;&#33;&#33;Το Phenomena του αγαπητού Dario Argento είναι ταινιάρα.Περίμενα πιο πολλά από σένα.
                Carpe diem

                Comment


                • FiOth ΝΤΡΟΠΗ&#33;&#33;&#33;Το Phenomena του αγαπητού Dario Argento είναι ταινιάρα.Περίμενα πιο πολλά από σένα.
                  [/b]
                  Ειναι θεμα υποκειμενικου γουστου αγαπητε μου.Ελπιζω να μη μου κρατας κακια XD .
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • προσπαθωντας να βρω κατι παρομοιο με το The Matrix και το Equilibrum που μου αρεσαν τοσο
                    (και το Dark City αν και γουσταρα μονο το σεναριο του), σημερα βρηκα αυτο...



                    ...το οποιο παλι αν και σεναριακα ειναι καλο κι εχει μια σωστη ιδεα, καπου με χαλασε η ερμηνεια και οι ηθοποιοι. ηθελα πιο πολυ δραση και ξυλο, και γενικα ειναι μια μικρη περιπετειουλα λιγοτερο απο μιαμιση ωρα που προσπαθει σ&#39;αυτο το ειδος.

                    Comment


                    • Να γιατί είπαμε να μη βάζουμε εικόνες.

                      και τελος ετοιμαζω για το βραδυ το 30 Days Of Night, το οποιο παλι προβλεπετε κι αυτο μετριο, αλλα αντε να δουμε τι θα δουμε.[/b]
                      Σπουδαία ταινία.

                      Comment


                      • Να γιατί είπαμε να μη βάζουμε εικόνες.
                        [/b]
                        Χαχαχα... Ηρθε η Θεια Δικη .

                        Comment


                        • ενταξει το κανα εντιτ. και η εικονα σε λογικα πλαισια νομιζω (σιγουρα δε ξεχειλωνει τη σελιδα).

                          το 30 Days Of Night καλουτσικο ηταν, αλλα σιγουρα μπορουσε να τραβηξει κι αλλο. δε ξερω αν υπαρξει sequel.

                          Comment


                          • Χαχαχα... Ηρθε η Θεια Δικη .
                            [/b]
                            Αφού ξέρεις πόσο εκνευριστικά κριτικός είμαι.

                            Τρωγόταν το Aeon Flux αν και δεν μου έχει μείνει στο μυαλό.

                            Comment


                            • Με επιασε μια λοξα εδω και δυο μερες και το ριξα στις ταινιες. Ειδα τα 2 Bad Boys σε dvd και το Wanted στο σινεμα. Καλα τη σκηνη με την κοντρα με την Πορσε στο τελος του πρωτου Bad Boys τη γουσταρω πολυ ασχημα. Και το 2 εχει ωραιες φασεις αλλα θα προτιμησω το 1. Γενικα ειναι η πιο ενδιαφερουσα παραλλαγη του "Φονικου οπλου" που εχω δει.

                              Δυο λογακια για το Wanted. Εννοειται πως ψοφαω για απειρες δοσεις ποζεριας και αυτη η ταινια ηταν μια καλη ευκαιρια, Ειχε μπολικη απο δαυτη αλλα τελικα ηταν κατω των προσδοκιων μου. Το μοτιβο με τον φλωρο τυπακο που τον εκπαιδευουμε και γινεται hyper-mega-τουμπανο καπου με εχασε. Anyway εχει ωραιες σκηνες και αυτο αλλα για να κανεις μια ταινια cool, μαλλον δεν αρκει να δωσεις στον πρωταγωνιστη σου ωραιες χορογραφιες στις σκηνες δρασης. Bad Boys 1 was cooler. Και βουρ για το ανιμε του DMC.
                              https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                              H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                              Comment


                              • Πριν απο λιγο γυρισα απο τον κινηματογραφο οπου πηγα για να δω το Hellboy II:The Golden Army.Μου αρεσε παρα πολυ:Πανεμορφη αισθητικη (Del Toro FTW), ομορφο σεναριο το οποιο με humor και χωρις να παιρνει πολυ στα σοβαρα τον εαυτο του περνουσε καποια ευστοχα μηνυματα, ευχαριστη ατμοσφαιρα μα πανω απο ολα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ χαρακτηρες.Σπανια βλεπω ταινιες οπου ολοι ανεξαιρετως μου κανουν καλη εντυπωση.Απο τον ιδιο τον Red μεχρι τον "κακο" της υποθεσης Nuada ειναι ολοι τους ενας κι ενας.Πραγματικα αξιαγαπητοι.Μαλιστα ο προαναφερθεντας κυριος ειναι τοσο καλα δοσμενος και τοσο cool που σιγουρα θα αφηνε ονομα αν προταγωνιστουσε ως arch villain σε καποιο video game.Οι χορογραφιες μαχης του ηταν επεισης υπεροχες.Χωρις μελοδραματισμους (ενταξει, ισως σε μικρο βαθμο) και με αυθονη και γρηγορη δραση καθως και με ορισμενες πολυ καλες νυξεις στην ψυχολογια των χαρακτηρων το Hellboy II:The Golden Army ειναι η δευτερη καλυτερη ταινια βασισμενη σε comic που εχω δει ποτε.Ξερετε μετα απο ποια ;) .
                                <div align="center">

                                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                                Comment

                                Working...
                                X