Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • δυο post-apocalyptic ταινιαρες για σημερα...



    28 Days Later και 28 Weeks Later (και συντομα 28 Months Later). πραγματικα δε ξερω ποιο να ξεχωρισω! με ενθουσιασαν και οι δυο, και ισως ειναι απο τις λιγες φορες που ενα sequel καταφερνει και μ'αρεσει εξισου το ιδιο με την αρχικη, αν οχι και περισσοτερο. δεν ειναι η απλη ταινια με ζομπι, εδω δεν εχουμε ακριβως ζομπι αλλα κατι αλλο που κινηται πιο γρηγορα! με σεναριο που θα μπορουσε ανετα να γινει πραγματικοτητα, ανηκει στη νεα γενια τετοιων ταινιων πακετο με το Resident Evil, το οποιο δεν καταφερα ακομα να συγκρινω μαζι του.

    bonus και το Art of the Devil το οποιο ηταν καλουτσικο για θριλερ αν και Japanese...



    θα δω αυριο τα επομενα δυο...

    Comment


    • [img]file:///C:/DOCUME~1/KOSTAS/LOCALS~1/Temp/moz-screenshot.jpg[/img]

      Μαζί με τον TheCursed είδαμε το "Τελευταίο Τρένο Για τη Γιουμα" χθες. Ωραίο εργο. Αφθονη δράση και ένα τέλος με ανάμεικτα συναισθήματα. Επίσης πετυχημένο Western style, αντίθετα με άλλες σύγχρονες που ήταν αποτυχίες ΙΜΟ (π.χ. εμ δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς το όνμα αλλα τελείωνε σε -bery . Θα το ψάξω). Οσοι έχετε όρεξη για μια ανάλαφρη διασκεδαστική ταινια, την προτείνω ανεπιφύλακτα
      "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

      by Fyge 114 Amaliada edition

      "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

      by Chaoscrow

      Comment


      • Ωραίοι
        Πολύ ωραία ταινία western όντως!
        Το τέλος μου άρεσε πολύ μπορώ να πω αν και όχι τόσο αναμενόμενο
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • [img]file:///C:/DOCUME~1/KOSTAS/LOCALS~1/Temp/moz-screenshot.jpg[/img]

          Μαζί με τον TheCursed είδαμε το "Τελευταίο Τρένο Για τη Γιουμα" χθες. Ωραίο εργο. Αφθονη δράση και ένα τέλος με ανάμεικτα συναισθήματα. Επίσης πετυχημένο Western style, αντίθετα με άλλες σύγχρονες που ήταν αποτυχίες ΙΜΟ (π.χ. εμ δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς το όνμα αλλα τελείωνε σε -bery . Θα το ψάξω). Οσοι έχετε όρεξη για μια ανάλαφρη διασκεδαστική ταινια, την προτείνω ανεπιφύλακτα
          [/b]
          Aνάλαφρη διασκεδαστική ταινία το Γιούμα???Doing it wrong apparently..
          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

          Let's just all say the magic words and go back to reality.

          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

          Comment


          • Γιατί εσύ εβαλες τα κλάματα οταν την είδες απο την συγκίνηση ή μήπως χεστικες επάνω σου απο τον φόβο;
            "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

            by Fyge 114 Amaliada edition

            "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

            by Chaoscrow

            Comment


            • Το Brokeback Mountain είναι μεγάλη ταινία. Όλοι οι άντρακλες που δεν την έχουν δει καν και τη θάβουνε καλύτερα να μπουν στις σπηλιές τους, γιατί αυτή η ταινία άξιζε όλα αυτά τα βραβεία που έχει πάρει και ακόμα περισσότερα. Δεν θα μπω σε περεταίρω αναλύσεις αλλά θα την προτείνω σε όλους.

              Και το 21 Grams λέει πολλά και θα ήταν μία πολύ πιο βατή ή και συμβατική ιστορία αν οι σκηνές δεν προβάλλονταν ανακατωμένα. Μισή πρωτοτυπία για εμένα.

              Comment


              • δυο post-apocalyptic ταινιαρες για σημερα...
                28 Days Later και 28 Weeks Later (και συντομα 28 Months Later). πραγματικα δε ξερω ποιο να ξεχωρισω! με ενθουσιασαν και οι δυο, και ισως ειναι απο τις λιγες φορες που ενα sequel καταφερνει και μ'αρεσει εξισου το ιδιο με την αρχικη, αν οχι και περισσοτερο. δεν ειναι η απλη ταινια με ζομπι, εδω δεν εχουμε ακριβως ζομπι αλλα κατι αλλο που κινηται πιο γρηγορα! με σεναριο που θα μπορουσε ανετα να γινει πραγματικοτητα, ανηκει στη νεα γενια τετοιων ταινιων πακετο με το Resident Evil, το οποιο δεν καταφερα ακομα να συγκρινω μαζι του.
                [/b]
                To πραγματικο μεγαλειο των 28 κρυβεται στην αλληγορια και τα μηνυματα του (υπαρχει σαφεστατα τρομερη ατμοσφαιρα και σκηνοθεσια).

                Τωρα το να τα βαζει κανεις διπλα στις ταινιες RE μου φαινεται απλα ατυχες...
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • To πραγματικο μεγαλειο των 28 κρυβεται στην αλληγορια και τα μηνυματα του (υπαρχει σαφεστατα τρομερη ατμοσφαιρα και σκηνοθεσια).

                  Τωρα το να τα βαζει κανεις διπλα στις ταινιες RE μου φαινεται απλα ατυχες...
                  [/b]
                  ο μονος λογος που τα εβαλα διπλα τους ηταν επειδη και τα δυο ειναι new-age zombie movies, post-apocalyptic ή οπως διαολο τις ονομαζουν. δηλαδη ταινιες νεας φουρνιας με αυτο το περιεχομενο, κι οχι σαν τα παλια κλασικα τυπου Dawn of the Dead κλπ.

                  Comment


                  • Γιατί εσύ εβαλες τα κλάματα οταν την είδες απο την συγκίνηση ή μήπως χεστικες επάνω σου απο τον φόβο;
                    [/b]
                    Τώρα περιμένεις να σου απαντήσω με τέτοιες χαζομάρες που έγραψες??Και στην τελική για να μην είναι μια ταινία ανάλαφρη, θα πρέπει είτε να κλαις είτε να φοβάσαι...?
                    Ι rest my case...
                    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                    Let's just all say the magic words and go back to reality.

                    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                    Comment


                    • Το Brokeback Mountain είναι μεγάλη ταινία. Όλοι οι άντρακλες που δεν την έχουν δει καν και τη θάβουνε καλύτερα να μπουν στις σπηλιές τους, γιατί αυτή η ταινία άξιζε όλα αυτά τα βραβεία που έχει πάρει και ακόμα περισσότερα. Δεν θα μπω σε περεταίρω αναλύσεις αλλά θα την προτείνω σε όλους.

                      Και το 21 Grams λέει πολλά και θα ήταν μία πολύ πιο βατή ή και συμβατική ιστορία αν οι σκηνές δεν προβάλλονταν ανακατωμένα. Μισή πρωτοτυπία για εμένα.
                      [/b]
                      Το είδα κι εγώ το Brokeback Mountain πριν λίγο καιρό και δεν με εντυπωσίασε. Ο λόγος που πήρε τα βραβεία είναι καθαρά και μόνο λόγω του ομοφυλοφιλικού περιεχομένου και λόγω του υπερβολικού political correctness που επικρατεί στα ανεπτυγμένα έθνη τα τελευταία χρόνια.


                      Comment


                      • Ρaphael speak for yourself, εγώ το Brokeback Mountain το θεωρώ μία με το ζόρι καλή ταινία. Προσωπικά δε μου άρεσε αλλά εκεί μπλέκουν άλλα. Και το θέμα των gay πρωταγωνιστών δεν ήταν ο λόγος. Αν θες να δεις ταινία που πραγματεύεται το ίδιο ζήτημα σου προτείνω Happy together του Wong-Kar Wai (Χονγκ-Κονγκ), σκηνοθέτη της Ερωτικής Επιθυμίας και του 2046.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Ναι, το παραπάνω είναι post δικό μου και όχι του αδελφού μου .

                          Comment



                          • Τώρα περιμένεις να σου απαντήσω με τέτοιες χαζομάρες που έγραψες??Και στην τελική για να μην είναι μια ταινία ανάλαφρη, θα πρέπει είτε να κλαις είτε να φοβάσαι...?
                            Ι rest my case... [/b]
                            Ρε προφανώς δεν κατάλαβες τι εννοώ οταν λέω "ανάλαφρη". Εννοώ πως είναι ευκολη να την δείς και χωρίς ιδιαίτερη προσύλωση καταλαβαίνεις τι παίζει. Μπορείς να την δείς όποτε θες με οποιαδήποτε παρεα και να διασκεδάσεις με αυτήν.

                            Τώρα το "κλαις ή φοβάσαι" ήταν όντως υπερβολή, απλα προσπάθησα να εξηγήσω τι εννούσα. Η ταινία δεν περνάει κάποιο μύνημα, αν θες να το δούμε απο αυτή την πλευρά, εκτός αν θεωρεί κανεις αρετή το πείσμα .

                            Τώρα δεν ξέρω. Αμα θες πες μου τι θεωρείς εσύ μια αναλαφρη ταινία, να το συζητήσουμε το θέμα
                            "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                            by Fyge 114 Amaliada edition

                            "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

                            by Chaoscrow

                            Comment


                            • Καλά εντάξει μη με φας, Evans.

                              Comment


                              • Δεν είχα αυτήν την πρόθεση, να είσαι σίγουρος .

                                Comment

                                Working...
                                X