Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Music

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Μιας και σου αρέσει να ηχογραφείς τη δουλειά σου, γιατί δεν ψάχνεις για ειδικό εξοπλισμό για ηχογράφηση; Ξέρω ακριβή λύση και θέλει δουλειά (να βάλεις μετά τον ήχο πάνω στο video κτλ), αλλά έτσι θα έχεις την καλύτερη δυνατή ποιότητα ήχου και τη δυνατότητα επεξεργασίας του κομματιου.

    Στα του κομματιού τώρα, ωραιότατος όπως και την πρώτη φορά. Από FF VI έχω high expectations .

    Comment


    • #17
      Mpravo re Nooto! WRaio kommati!
      Perimenw na akousw kai to epomeno sou

      Pantws sygxronizeste kai me ton Koul panw sto thema
      Molis teleiwsa to upload tou Bloody Tears apo Castlevania IV.


      O Koul se ligo tha kanei sygrothma me ton eafto tou
      Distyxws h Webcamera pou xrhsimopoihse kanei ta dika ths pali kai h poiothta ths eikonas den einai kalh, alla o hxos einai poly kalyteros apo prin.

      Egw eimai entypwsiasmenos kai apo tous 2 sas, gogogo!
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #18
        Nooto & Koul σήμερα μπόρεσα να δω τα βίντεό σας.Εκπληκτικές δουλειές όλες.Συνεχίστε,και να περιμένετε παραγγελιές.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          Να σε καλά Altair! θέλει να ασχοληθώ λίγο βασικά αλλά χωρίς καλή κάμερα δέν μου πηγαίνει και το edit είναι δύσκολο...
          Nooto τα σπασε το βίντεο σου!
          Αν θέλεις δοκιμάζουμε να κάνουμε μαζί ένα βιντεάκι.

          Comment


          • #20
            Piano kai kithara? Awesome! do eet!
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #21


              Ένα δικό μου κομμάτι από το demo που ηχογράφησα το 2009. Είχα τη μουσική του Castlevania κατά νου. Ούτε master δεν έγινε ούτε εφέ μπήκαν. Έτσι όπως ήταν οι σάπιοι ήχοι του παλιού Yamaha... Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει εννοείται.
              Ο κωδικός για το download είναι godyssey και καλό θα ήταν να μην ανεβεί youtube ή ξερωγώ που...


              Comment


              • #22
                Κοul τα ελεγα και με τον ground προχθες, ο ηχος σου ειναι στο επιπεδο του original, παρα πολυ ωραιο βιντεο, πολλα μπραβο! Εννοειται πως ψηνομαι για κοινο βιντεο!!

                Comment


                • #23
                  Pe Andy στείλε και τα υπόλοιπα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Akomh ena mousiko kommati apo ton Shin-Ra eeeee Koul:



                    Osoi den mporeite na katalavete apo pou einai apolyeste!
                    Pame Pame Pame!
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #25
                      Δεν ξερω αν ακουσατε το τελευταιο βιντεο του koul αλλα μιλαμε για καταπληκτικη δουλεια.

                      Αλλαξα λιγο το OP και μαζεψα εκει ολα τα βιντεο για να υπαρχουν καπου μαζεμενα. Απο βδομαδα θα εχετε και το δικο μου νεο upload...Το εχω ετοιμο αλλα δεν το εχω τραβηξει ακομα μιας και περιμενω το χορδιστη για το πιανο (η αδερφη μου ειναι στο πτυχιο και του τιναξε τα πεταλα φετος). Αυτα για την ωρα!!!

                      Comment


                      • #26
                        Listen to my story

                        ''Το Zanarkand'' απο Final Fantasy X


                        Τελικα ο χορδιστης δεν εχει ερθει ακομα και βαρεθηκα να περιμενω... Ετσι το ανεβασα (εχει λιγο μπουκομενο ηχο) και το πολυ πολυ το ξαναγραφω αργοτερα. Περιμενω feedback, οπως θα δειτε και εσεις απο τα χερια, ειναι πολυ πιο δυσκολο κομματι απο τα προηγουμενα. Ελπιζω να σας αρεσει!

                        Anyway το επομενο θα ειναι παλι απο ff (ενα απο τα αγπημενα μου) και ας ελπισουμε μεχρι τοτε να εχω διορθωσει και τον ηχο.

                        Comment


                        • #27
                          Τα τραγούδια τα βγάζεις μόνος ή τα βρίσκεις γραμμένα σε παρτιτούρες ? Έχω κάτι αιώνες να ασχοληθώ με το πιάνο, όμως μου φαίνεται δύσκολο να παίξω ένα κομμάτι τέτοιου επιπέδου μόνο με το αυτί. Πολύ καλή δουλειά nevertheless, και η ποιότητα του ήχου μου φαίνεται ανώτερη από το πρώτο upload σου.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #28
                            Οχι απο παρτιτουρα παιζω, απλα βαζω μερικα δικα μου στοιχεια μεσα πχ 1.07-1.10 που πηγαινει γρηγορα το δεξι χερι οπως επισης και 1.40-1.57 δεν υπαρχουν στις νοτες... Μονο με το αυτι, μπορω να βγαλω καποια πραγματα αλλα με τιποτα την ποιοτητα του original... μου φαινεται πολυ δυσκολο αν και υπαρχουν πολλοι και στο youtube ας που με που το καταφερνουν και μαλιστα με απιστευτο αποτελεσμα...

                            Thnx για τα σχολια .

                            Comment


                            • #29
                              Ενδιαφέρον, δεν μου είχε περάσει από το μυαλό πως θα μπορούσα να βρω παρτιτούρες στο νετ. Και απ' ό,τι βλέπω ειδικά από Final Fantasy είναι γεμάτος ο τόπος. Κοίτα να δεις, ίσως να δώσω κι εγώ μία ευκαιρία σε κανένα εύκολο κομματάκι της σειράς.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #30
                                Μπραβο και παλι, παρα πολυ καλη δουλεια ειλικρινα. Εχω και μια αδυναμια σε τετοιες εκτελεσεις βεβαια, αλλα σιγουρα τετοια κομματια μπορω να τα ακουω ασταματητα.
                                Ο ηχος οντως αρκετα καθαρος...

                                Περαν αυτων βεβαια δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ το θεμα, αφου λογικα θα πιστευεις πως παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης τοσο στην εκτελεση, οσο και στον ηχο - πραγμα που παντα ισχυει εδω που τα λεμε, αλλα εγω μονο θετικα λογια εχω να πω γι αυτο που ακουσα και ειμαι περιεργος να δω τι θα παρει σειρα στο ρεπερτοριο σου.

                                Υ.Γ.
                                Πολυ μπροστα και η αντανακλαση απο το πιανο .

                                Comment

                                Working...
                                X