Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Music

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Kalh fash tha htan na mporousame na ta anevasoume kai sto kanali.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #32
      μπραβο μαν οντως πολυ καλο το αποτελεσμα, btw πιστευω πως ειναι αξιοθαυμαστο το γεγονος οτι καποιοι ανθρωποι βγαζουνε εκτελεσεις μονο με το αυτι

      Comment


      • #33
        Originally posted by Ground_zero View Post
        Kalh fash tha htan na mporousame na ta anevasoume kai sto kanali.
        Ναι αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.

        Πάρα πολύ καλός nooto.

        Επειδή πωρώθηκα τώρα, αν ισχύουν ακόμα οι παραγγελιές, όταν και αν μπορέσεις δοκίμασε να παίξεις και τα Terra's Theme από Final Fantasy VI και Underworld από Terranigma.

        Υ.Γ. Δε ξέρω από πιάνο, οπότε μπορεί άθελά μου να σου ζητάω κάτι υπερβολικά δύσκολο.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #34
          Δεν περίμενα ποτέ ότι θα κάνω κάτι τέτοιο, όμως ύστερα από 10 χρόνια αποχής από το άθλημα, ξεσκόνισα στην κυριολεξία το πιάνο και εκτύπωσα νότες από το νετ. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω κι εγώ κάτι απλό από Final Fantasy, όμως δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχω ύστερα από τόσα χρόνια. Εν αναμονή λοιπόν.

          Κοίτα τώρα τι με βάζει να κάνω αυτό το forum...

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #35
            Thnx παιδια

            Για τον ηχο που λεω, ακουγεται μεν καλυτερα απο το πρωτο επειδη η θεση της καμερας δεν ειναι πανω στο πιανο αλλα το μπουκομα που υπαρχει σε καποια σημεια+η ανομοιογενεια οταν το δεξι χερι ανεβαινει πιο ψηλα εχει να κανει με το οτι το πιανο ειναι ξεκουρδιστο. Επιπλεον δεν δουλευει καλα ουτε το πενταλ (αυτο που δημιουργει την ηχο και το κρατημα του ηχου) εξου και ο βομβος...προφανως χωρανε τεραστια περιθωρια βελτιωσης και στην εκτελεση, απλα ενταξει καπου ειχα βαρεθει να περιμενω (+ η συγκεκριμενη εγγραφη ηταν flawless απο πλευρας λαθων). Χαιρομαι παντως που σας αρεσε . Ειναι και το πρωτο πιο σοβαρο κομματι ας πουμε.

            Loggo το επομενο που θα ανεβασω ειναι πραγματικη προκληση (θα πιανει λογικα πανω απο 4 λεπτα και ειναι 7-8 σελιδες παρτιτουρα). Imo ειναι απο τα δυσκολα κομματια που εχει γραψει ο uematsu και στο πιανο ακουγεται φοβερα απ'οτι εχω δει στο net. Αν καταφερω αυτο (ειλικρινα δεν ξερω αν θα το βγαλω γιατι και εγω τα 2 τελευταια χρονια αρχισα να ξαναασχολουμαι αραια και που) σειρα θα παρουν κομματια απο το VI.

            Για το καναλι που λετε, υπαρχει τροπος να τα στειλω κατευθειαν απο το δικο μου καναλι σε αυτο του GO? Αν οχι θα τα στειλω στον Ground απο msn απλα ισως χρειαστει να ξανακανω καποιες απο τις εγγραφες γιατι δεν τις εχω κρατησει (ηταν στον παλιο υπολογιστη αν και θα κοιταξω μηπως εχω καπου καποιο back up).

            Phantom περιμενουμε με αγωνια!!!! Ωραιος

            Comment


            • #36
              Πες από ποιο FF είναι να προετοιμαζόμαστε.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Vasika tha dw an mporw na ta katevasw apo to diko sou kanali mesw kapoiou toutube downloader kai na ta anevasw pali sto diko mas.
                To provlhma einai vevaia oti ta views tha moirastoun anamesa sta kanalia, ta poio polla tha ta pernei to original kai kapoia apo afta to gamers odyssey.
                Ean den exeis provlhma se afto esy egw tha ta prosthesw pantws.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #38
                  Κανενα προβλημα, τσεκαρε το να δεις αν μπορεις να το κανεις και πες. Αν γινεται προχωρα το.

                  Πες από ποιο FF είναι να προετοιμαζόμαστε
                  Δεν λεω (περα απο την πλακα δεν ειμαι σιγουρος αν θα μπορεσω να το βγαλω)

                  Comment


                  • #39
                    Αν είναι το Libery Fatali θα έρθω να σου κάνω φωνητικά...
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #40
                      Δεν είναι το Liberi Fatali.

                      Edit: Final Fantasy VII Battle Theme;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #41
                        Άρχοντας!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #42
                          Λόγω του πρόσφατου τερματισμού στο Final Fantasy IV, ποντάρω σε Celtic Moon.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #43
                            Λόγω του πρόσφατου τερματισμού στο Final Fantasy IV, ποντάρω σε Celtic Moon.
                            Ποιο ακριβώς κομμάτι του Celtic Moon θα παίξει με πιάνο;
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #44
                              Χαχαχαχα πόσο fail.

                              Επειδή συνήθως ακούω τα κομμάτια της συγκεκριμένης έκδοσης, όταν βάζω το mp3 το μόνο που βγάζει στο player είναι Celtic Moon κι έτσι έχω κάνει μια άκυρη εξίσωση στο μυαλό μου. Εννοούσα το Rosa's Theme:

                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #45
                                Και το κανονικό όνομα του τραγουδιού δεν είναι καν Rosa's Theme (είναι Theme of Love).
                                Και πάλι όμως δεν πιστεύω πως είναι αυτό γιατί είπε πως είναι από τα πιο δύσκολα του Uematsu.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X