Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Music

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Egw tha pw pali mpravo, exei pou to akouw apo to apogevma to kommati, droph mou pou den katalava apo pou einai
    Anyway poly kalh prospatheia kai pali kai fysika anamenw kommati apo to FF7 pou einai kai apo ta agaphmena mou!

    BTW afto einai to 99 video sto kanali, na doume poios tha anevasei to 100!!!
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #62
      PhantomDuck άψογος.
      Carpe diem

      Comment


      • #63
        Approved .

        Το FF IX πάνω στο πιάνο είναι η πινελιά που σκοτώνει. Περνάω το παιχνίδι στο κινητό μου, god bless t3h emulators.

        Comment


        • #64
          Approved κι από μένα αν και ακόμα περιμένω να δω κάποια εκτέλεση πάνω στο κομμάτι του VI. Ωραίος ξανά πάντως και, ναι, άψογη η πινελιά με το FF IX στο πιάνο.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #65
            Το main theme του VI είναι αρκετά ζόρικο και δεν μπορώ να το βγάλω ακόμα. Ίσως να μπορεί κάποιος άλλος. Τώρα ο λόγος που βρίσκεται η θήκη του ΙΧ πάνω στο πιάνο, είναι επειδή ήθελα να κρύβει μία κορνίζα με μία οικογενειακή φωτογραφία, την οποία δεν μπορούσα να βγάλω επειδή στήριζε την παρτιτούρα :xp: Το πρώτο πράγμα που είδα μπροστά μου για να την καλύψω ήταν η θήκη του ΙΧ το οποίο άρχισα να ξαναπαίζω πρόσφατα, και μάλλον θα το καθιερώσω επειδή μου άρεσε σαν ιδέα.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #66
              Χαχαχα τελειος, το OP BTW ενημερωνετε οποτε μπορειτε να τσεκαρετε και εκει!!!

              Comment


              • #67
                Έχω βγάλει το κομμάτι που προσπαθούσα, με την πρώτη ευκαιρία θα το γράψω και θα το στείλω προς upload.

                Έχω ορισμένα άλλα κομμάτια που θέλω να παίξω, όμως αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να τα βγάλω επειδή είναι δύσκολα και θα μου φάνε πάρα πολύ χρόνο. Για πείτε ιδέες τραγούδια για πιάνο μπας και μου δώσετε ιδέες. Είναι κάποια εύκολα κομμάτια από τα FF VII και ΙΧ αλλά έλεγα να βρω τίποτα διαφορετικό έτσι για ποικιλία.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #68
                  Τα καλυτερα κομματια για πιανο τα εχει μακραν το 6 για μενα, ξανα και ξανα λεω τα ιδια ονοματα, αλλα παραειναι επικα τα Forever Rachel, Celes' Theme, Terra's Theme (wtf τι καλυτερο εχει το ΙΧ εκει), The Mystic Forest...
                  Στο επισης "παλιομοδιτικο" ΙΧ οντως το πιανο ταιριαζει γαντι σε μερικα κομματια, πχ Rose of May που τωρα ειδα πως το κανες ηδη (πολυ καλος παρεπιπτοντως) και κανα You are not alone κτλ.
                  To Theme of Love του ΙV ειναι αλλη μια σταθερη αξια.

                  Γενικα ψαξε τα πιο παλια, γιατι τα πιο προσφατα συνηθως χανουν στο πιανο γιατι πατανε σε πιο συνθετους ηχους - πχ το VIII που κατα τ' αλλα εχει imo πολλες εξαιρετικες συνθεσεις.

                  Comment


                  • #69
                    Διπλή δόση επειδή σας άφησα να περιμένετε

                    Bran Bal Theme από Final Fantasy IX και Great Warrior από Final Fantasy VII. Αυτή τη φορά έκανα αλχημείες με το encoding. Πέρασα τον ήχο από τη φωτογραφική μηχανή και τον ήχο από το κινητό τηλέφωνο, και νομίζω πως το αποτέλεσμα είναι καλύτερο από τις δύο προηγούμενες φορές. Στο Bran Bal επειδή το κινητό ήταν δίπλα στη φωτογραφική θα ακούσετε σε κάποια φάση αυτό το σπαστικό μπιπ μπιπ. Το διαπίστωσα όταν ήταν ήδη αργά και δεν μπήκα στον κόπο να το ξαναγράψω.


                    Bran Bal Theme - FF IX



                    Great Warrior - FF VII


                    Enjoy και περιμένω σχόλια. Το επόμενο θα είναι πάλι από FF IX () και μετά θα κάνω Level Up μιας και απ' ό,τι βλέπω με τα απλά τραγουδάκια πλέον δεν έχω πρόβλημα. Τώρα με τι ακριβώς δεν ξέρω, θα δείξει.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #70
                      To theme to Seto to perimena proswpika, poly kalh douleia
                      Ante na doume kai kanena mousiko kommati kai apo kanena allo game
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #71
                        Μεσα στη βδομαδα θα ανεβασω και εγω 2 bonus tracks (ειναι πολυ ευκολα και το ενα το εχω βγαλει by ear). To κανονικο κομματι αργει ακομα, εχω μαθει το μισο περιπου... Θα ανανεωσω σιγα σιγα και το OP.

                        Εdit: Τα bonus tracks δεν ειναι απο FF , το ενα ειναι απο anime το οποιο εχει εκδοσεις και σε vg και το αλλο ειναι ενα γνωστο κομματι το οποιο εχει παιξει σε σειρα vg.

                        Comment


                        • #72
                          Bonus Track no1

                          Declaration of a God


                          Κατι εκανα κατα την μετατροπη και βγηκε καπως πιο τραβηγμενη η εικονα . Anyway το παραπανω ειναι γνωστο και ως pain theme απο το naruto shippuuden και ειναι απο τα αγαπημενα μου πραγματικα (και απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες). Οπως ειπα ειναι αρκετα ευκολο μιας και ειναι θεματικη μουσικη, ελπιζω να σας αρεσει. Συντομα θα ερθει και το δευτερο bonus track.

                          ΥΓ: Ok Edited.

                          Comment


                          • #73
                            Ωραίος αν και δεν το ξέρω.
                            Τι σημαίνει θεματική μουσική;
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #74


                              Εννοω οτι δεν ειναι κανονικο κομματι, αλλα υπαρχει ενα κετρικο θεμα το οποιο ανακυκλωνεται με διαφορους τροπους (δηλαδη ολη η μουσικη στηριζεται σε ενα πενταγραμμο -την πρωτη γραμμη της παρτιτουρα-). Το συγκεκρινο ειναι ουσιαστικα ενα la με παραλλαγες.

                              Comment


                              • #75
                                Αν και δεν το ξέρω το κομμάτι,μου άρεσε πάρα πολύ.Ωραίος nooto.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X