Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Secret World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Secret World

    Νόμιζα υπήρχε θέμα, αλλά δεν υπήρχε τελικά. Τι ειρωνία.
    Το Secret World είναι ένα MMO που μάλλον θα έχετε ακούσει, από τους δημιουργούς του Longest Journey και του Dreamfall, αλλά κατά βάση του Longest Journey, και κάποιων άλλων παιχνιδιών ανάξιων λόγου εφόσον πρόκειται για τους δημιουργούς του Longest Journey.

    Έχει κυκλοφορήσει αρκετό υλικό, αλλά εγώ θα βάλω εδώ αυτό το trailer, γιατί μου αρέσει και είναι πιασάρικο.


  • #2
    Όλο το ζουμί για μένα σε αυτό το ΜΜΟ είναι το setting, χαλαρά ότι πιο φρέσκο έχουμε δει τα τελευταία *enter number* χρόνια. Ποιος δεν τρελαίνεται για παραφυσικά φαινόμενα, lovecraft, αστικούς μύθους και όλα τα διαβόλια και τριβόλια που εμφανίζονται στην ιστορία του ανθρώπινου γένους με το που πέφτει το σκοτάδι.

    Ένα άλλο σημείο που μου άρεσε όταν το άκουσα είναι τα puzzles που βάζουν στο group play αν και πρέπει να φρεσκάρω τη μνήμη μου, μια φορά το διάβασα και δεν συγκράτησα καλά το πως λειτουργεί. Πάντως ακούστηκε ενδιαφέρον.

    Ένα τρίτο επίσης που στη θεωρία είναι παρα πολύ καλό είναι τα τρία factions όπου στο άκουσμα και μόνο ξυπνά RvR αλα Daoc στο PVP αλλά δεν έχω ιδέα πως σκέφτονται να κάνουν το PVP, ξανά πρέπει να το ψάξω κι άλλο το θέμα.

    Ένα τέταρτο σημείο είναι σαφώς τα story elements που απ'ότι φαίνεται είναι το νέο trend στο είδος αφού swtor και gw2 δίνουν κι αυτά μεγάλη βάση εδώ και σίγουρα απόλυτα καλοδεχούμενο και μακάρι να αρχίσει να γίνεται συνείδηση ώστε τα wall-of-text να καούν στη πυρά σιγά σιγά.

    Τέλος φαίνεται να γίνεται πιο action η μάχη, αν και αυτό ειδικά το σημείο το αντιμετωπίζω με κάποιο σκεπτικισμό, γουστάρω μεν αλλά... Στη πράξη θα δείξει.

    Εντάξει, γραφικά και ήχο τα περιμένω κορυφαία, funcom είναι αυτή. Έχω ήδη κατασταλάξει στο TOR σίγουρα όμως θα δοκιμάσω και το Secret World, φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

    sigpic

    Comment

    Working...
    X