Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sonic Generations

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εχω κανει τα παντα με S μεχρι στιγμης και εχω σταματησει Planet Wisp. Στην μοντερνα εκδοχη εχω βρει τα red rings και εχω τελειωσει ολα τα challenges με S εκτος απο το S του Dopperganger που θελει κατω απο 5 λεπτα. Ειναι καλη προκληση και η πιστα ειναι πολυ μεγαλη οποτε ολο και καπου θα χασεις χρονο. Προς το παρον το χανω για 5 δεπτερολεπτα. Btw παρτε ενα speed run με skills (εχει κανει master το boost + stomp οποτε ελγχει τον χαρακτηρα σε αλλο επιπεδο) για χρονο κατω των 3 λεπτων.



    Μενουν το Classic wisp και ο τελικος πλεον. Παντως παροτι ειπα οτι η τελευταια πιστα δεν μου αρεσε, τωρα που την εψαξα για optimal μονοπατια και βλεπω περα απο τα gimmics του Colors, μπορω να πω οτι προσφερει μεγαλη προκληση και τσεκαρει οτι εχεις μαθει μεχρι στιγμης, ειδικα για τα S των Challenges.

    Comment


    • Nooto, έπαιξες τον τελικό αρχηγό; Δεν είχε τύχει να τον παίξω μιας και με ένοιαζαν μόνο οι πίστες, αλλά χθες αποφάσισα να το τελειώσω και επισήμως. Τελικά καλά έκανα και το απέφευγα τόσον καιρό επειδή αποδείχθηκε ο χειρότερος τελικός αρχηγός από όσα Sonic έχω παίξει και χωρίς αμφιβολία ένα από τα χειρότερα final bosses γενικά. Παιδευόμουν περίπου 45 λεπτά για να τον καταφέρω και απ' ό,τι βλέπω στο ίντερνετ τον ξεμπέρδεψα στα γρήγορα. Γενικά δεν νομίζω να έκανε κανείς quality test. Κάπου έπρεπε να τα σκ@τώσει η Sega, δεν μπορούσε αλλιώς.

      Στο τέλος έχεις έναν Sonic για να τρέχεις και έναν για να πυροβολείς. Επίσης σου εμφανίζονται οι κλασικοί στόχοι που πάντα πατάς το Χ (άλμα) για να τους χτυπήσεις. Ε, εκεί παρ' όλο που έχεις διαθέσιμη επίθεση και παρ' όλο που σου lockάρεται ο στόχος, δεν πρέπει να χρησιμοποιήσεις την επίθεση, κάτι που την καθιστά παντελώς άχρηστη. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ορμήσεις κατά πάνω στον στόχο μέχρι να τον ακουμπήσεις, ό,τι να 'ναι δηλαδή. Ο χειρισμός είναι άθλιος, ενώ όταν στο τέλος σου γράφει να πατήσεις κάποια κουμπιά, τρώει κάποια glitchαρίσματα και δεν σε αφήνει να συνεχίσεις. Πού να φανταστείς ότι πρέπει να κρατήσεις τα κουμπιά πατημένα και ότι αν απλά τα πατήσεις (όπως σου λέει) φτου κι απ' την αρχή.

      Γενικά πάρα πολύ άσχημος επίλογος για ένα κατά τ' άλλα καταπληκτικό παιχνίδι. Ακόμα χειρότερο το γεγονός πως ακολουθεί μετά από ένα πωρωτικό cut scene. Μακάρι να μην το έβαζαν καν μέσα.

      Κρίμας. Το καλό βέβαια είναι πως τον βγάζεις μια φορά και ξεμπερδεύεις, και ύστερα ασχολείσαι με την αφρόκρεμα του παιχνιδιού.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Ναι το δοκιμασα και ειναι οντως απαραδεκτος. Βασικα δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κανεις + οσες φορες επαιξα εχανα επειδη εμενα απο δαχτυλιδια. Αυτο που λες με το charge και εγω δεν εχω καταλαβει γιατι υπαρχει, οσες φορες πετυχα χτυπημα ηταν απλα επειδη πλησιαζα... το charge συνηθως βαραει στο γαμο του καραγκιοζη αφου το boss αλλαζει συνεχως θεση. Τι να πω οντως πολυ fail η ολη ιδεα... Θα το παλεψω καποια στιγμη απλα προς το παρον προτιμω να ριξω λιγο mastering στο planet wisp σε χαλαρους ρυθμους.

        Comment

        Working...
        X